Nová Dacia nebo ojeté auto do 150 000?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
sparcoo
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 01 úno 19:36

Nová Dacia nebo ojeté auto do 150 000?

Příspěvek od sparcoo »

Doma neustále řešíme pořízení nového auta, rozhodně nás to čeká příští rok ale s aktuální situací a růstem cen uvažujeme o koupi již tento rok.

Auto je u nás spotřební zboží, jezdíme kolem komína, jednou za čas k příbuzným do Německa.

Nová Dacia ve verzi LPG by pro nás asi byla ideální. Výbava ještě jakž takž skromná, provoz i servis levný a nenáročný, výkonu tak akorát. Díky úspoře na palivu jsem si spočítal, že by se nám po 100k km (u nás zhruba do 10 let) vrátila celá cena vozu a to mi přijde super, tedy pokud Dacia 10 let zvládne.

Další možnost je pořízení úplně té holé základní verze Dacia. Pro nás by bylo jediné omezení v motoru, exteriér ani interiér se nás nijak nedotýká.

Poslední možností je pořízení ojetého vozu do 150 tisíc Kč. Počítám nějaká Fabia, Hyundai. Tam to bude asi hodně o dobře trefeném kusu.

Hledáme prostě nejlepší možnosti cena/výkon.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Dacia nebo ojeté auto do 150 000?

Příspěvek od Zajda »

Úvaze o návratnosti LPG nerozumím.
U Sandera 1.0 TCe spotřeba klidného řidiče na benzin může být 6 a na LPG 7 l/100km.
Při cenách 34 Kč za litr benzinu a 14 Kč za LPG a určité spotřebě benzinu během zahřívání mi vychází úspora cca 1 Kč na km.

Pozor že s LPG je zákaz jet do většiny parkovacích domů.
Taky opotřebení motoru bude spíše vyšší proti benzinu.
Ale 100 tis. by měl dát jako nic, pokud se každý rok po těch 10 tis. vymění olej.
Při současných cenách benzinu bych se na LPG vykašlal, ale je pravda že příplatek je minimální a vrátí se rychle. A kdoví, za pár let třeba bude benzin stát 60 korun litr :-)

Dacie bych se nebál, určitě ne nového Sandera, postaveného na základech Clia.
《》
Odpovědět