Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
trimin
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09 črc 14:46

Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od trimin »

Dobrý den,

chtel bych koupit auto do rodiny, jekoliz nam pribylo dalsi dite ( ted stav rodiny: 2 dospeli + 2 kojenci ).

Se dvema malyma detma vozit kocarek + "povinnou vybavu" uz ve Stingeru skratka nezvladneme a prilezitostne svezeme i nekoho jineho (stare rodice). Jezdime jednou mesicne 1000-1500 km cesta po dalnicich z Prahy na druhy konec Slovenska za rodinou, bohuzel, v zime casto pres Donovaly. Jinak ja sam jezdim do prace denne 40+40 km temer cista dalnice. Krome toho jezdime velice malo, snad jen na dovolenych na turistiku / lyze.

Se Stingerem jsme byli 100% spokojeny, (chtel jsem koupit i novou 2021, nez jsem zjistil, ze nas bude o jednoho vic), protoze v nem ta dalnice ubihala 'nemeckymi rychlostmi' a ctyrkolka se na Donovalech hezky chytala i v kalamitnych situacich. Taky jsem se v nem nemusel uplne stydet jit na jednani a vyhovovali mi v nem asistencny systemy.

Podminky na vuz teda mam, dle dulezitosti:
1. spousta mista pro dva kocarky + batozina pro celou rodinu
2. schopnost jit na dalnici stalou rychlosti 150 a vice bez toho aby se motor urval (tady jiz napr. toyota highlander znela jako umirajici jelen a jizda nebyla ani zdaleka komfortni ve srovnani se stingerem)...
3. android auto (idealne bezdratovej, ale neni podminka), adaptivni tempomat, automat
4. head up displej (bez nej mi v meste utika rychlost nad limity), odvetravane sedacky, udrzovani v jizdnych pruhech
5. trochu reprezentativni

Zkousel jsem Toyotu Highlander a byl jsem s ni spokojenej, az na to, ze na ty dalnici se ji ve vic nez 130 kmph opravdu nelibilo. Aerodynamicky hluk byl brutalni a motor evidentne mlel z posledniho.
Infotainment mi taky prisel docela historicky a hlavne v CR stoji o 100 az 200 vic nez kuprikladu na SR.

Predvadeckam nebo 1-2 rocnym autum se nebranim, koukam hlavne na Sauto.

Zatim uvazuji i o rocnem Touaregu, nebo novem Hyundai Santa Fe, Pripadne Kia Sorento - jekoliz mam se Stingerem velice dobre zkusenosti a ty asistencny systemy jsou tam stejne.

Taky jsem zvazoval Toyotu ProAce Verso nebo ojezdeny MB V-klasse, ale v Praze, kde bydlime se mi velmi na dodavce jezdit nechce - i kdyz je to spis jen obcasna zalezitost, plus je tady ten faktor reprezentativnosti.

Jakekoli rady, doporuceni jinych vozu, pripadne postrehy ocenim.

Dekuji a preji hezky den.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od HondaMan »

Opravdu potřebuješ 2 kočárky? Mám děti <2roky od sebe a na chvíli jsme to vyřešili dvoukočárkem a po roce nebyl potřeba.
Teď je jim 3 a 5 a reálně nepotřebujeme ani střední třídu...

Pokud tě baví řídit, tak jakékoliv SUV/MPV/VAN bude utrpení.
2.9T RWD
trimin
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09 črc 14:46

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od trimin »

Ridit me bavi, muj daily driver je Porsche 718, kdyz je spatne pocasi/zima tak Stinger - takze jak rikas, MPV/SUV/VANu se docela bojim, ale jine vychodisko nez prodat Stingera a koupit neco vetsiho nevidim. Taky jak budou decka dorustat, budou to krouzky, jejich kamaradi a vylety, tak se s tym asi musim smirit...

Nam se druho ditko povedlo tesne pres rok, takze starsi jeste nevydrzi moc dlouho na nohach, takze potrebujeme jeden full-size kocarek pro novorozene a minimalne golfac pro starsi. Kdyz jdeme na svatky (7-14 dni) na Slovensko, tak jedno ditko ma toho sbaleno vic nez my dva dokopy - tak se trochu bojim jak to bude vypadat se dvema.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od Snowman000 »

Ja riesil nedavno podobny problem, iked rozostup vekovy mame predsa len vacsi 3 vs 0,5...takze dva kociare uz len vo forme sportaku a golfaca, ale ako pise HM, riesil bych to radsej dvojkociarom na ten rok-dva...ja ale musim vediet strcit jedneho estra dospeleho s bagazou...ale k veci...

Mali sme A4 Avant B8 3.2 FSI quattro v realite ale to auto ma interier o velkosti Golfu Variant a kufor este mensi a pouzivanie dost podobne, casty prelet cez cele Slovensko za kazdeho pocasia a s vyssimi rychlostnymi priemermi, a dve deti a 3 dospelych bol do toho problem napchat. Nakoniec to vyhral Passat Alltrack s 2.0 TSI. Vykonovo som si moc nepohorsil, no ziskal konecne miesto pre posadku a kufor je o polovicu vacsi, nehovoriac o tom ze cestujucim v tom menej vadi rychlesie tempo. Takze moja rada znie Superb/Passat Variant s 2.0TSI 4MOT, vacsie auto za normalne prachy s normalnym vykonom sa uz moc kupit neda. Ikrd taky Arteon SB R by sa zmestit mohol :x

Skusal som si aj Multaka T6 s 2.0 biTDI a este tempo 160kmh je v tom prijemne, ale nebol na to uz budget a nedokazal som si s dvomi detmi obhajit kupu takej krabice, obzvlast ked auto bude mimo lietania cez republiku pouzivane aj po BA...

SUV som zatrhol uplne, velkostne to neni velky rozdiel, ale obetoval bych az prilis mnoho. MPV jedine tak Sharana ale tam sa nikdy nerobila kombinacia TSI a 4MOT.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od TomZ »

Auto netuším, ale místo 2 kočárků my koupili tohle. Děti od sebe 1.75 roku.V kufru to nie nezabare, nemusí být dvoje ruce na 2 kočáry. Snad jen na šířku to zabírá víc místa. Nebo jak píše HM.
https://www.pinkorblue.cz/buggypod-prid ... TEQAvD_BwE
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od beaumont »

Pokud by nestačilo velké kombi (Insignia, E-Klasse...), tak zbývá asi jen Galaxy / S-Max se silným motorem a pohonem všech kol. Nebo, pokud by nevadila trocha exotiky, nějaké americké MPV s benzínovým V6.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
trimin
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09 črc 14:46

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od trimin »

Dekuji za napady - popravde kombiky jsem vubec nezvazoval, mel jsem vuci nim jakysi 'esteticky odpor' a vubec mi ani nenapadlo na ne pomyslet, i kdyz v takovemhle pripade to vypada, ze by mohli byt nejrozumnejsi volbou. Pohledam i mezi nima.
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od TomZ »

Ještě mě napadá Volvo V90 případně crossc country, to má vcelku velký kufr.
trimin
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09 črc 14:46

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od trimin »

Dekuji zkusim taky!
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Auto pro rodinu do 1.5 mil na dalnice

Příspěvek od Maggic »

Co to je Stinger..?
Odpovědět