Prostorne kombi do 800k?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Mrkva
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 12 čer 03:00

Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od Mrkva »

Ahoj,
byl jsem dnes projet kombi golfa a jsem z toho takovy rozmrzely - technicky mi prijde naprosto super, ridi se krasne, je tam ale jedno velke ale...
Mam Suzuki Grand Vitaru, rocnik 2006, 2l. Akorat se docela zmenil charakter nejcastejsich cest - misto polnacek a nesolenych zimnich cest jezdim hlavne po meste a po dalnici. Takze shanim neco, co mi uveze veci (nechci downgradovat objem kufru se sklopenymi sedadly, tzn. nejakych 1400l).

No, a ted prichazi komplikace - jsem ponekud vyzrany, takze mi je Golf docela tesny. V podstate asi nejvetsi problem je ve spodni casti sedadla, ktera je diky velkemu zvednuti boku skoro az neprijemna. Je samozrejme mozne, ze si "to sedne", resp. to postupne vymackam do vhodneho tvaru, ale u veci za stovky tisic to vazne nechci riskovat. Druhy zapor jsou pak silene dodaci lhuty (pry tak listopad...).

Mam na seznamu jeste Focuse, a chci kouknout na Insignii, ale tam me trochu odrazuje, ze s benzinovym motorem vubec nenabizi manualni prevodovku. Napada vas na co jeste kouknout?
Diky
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od 970ka »

Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1747
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Prostorne kombi do 800k

Příspěvek od petr_riha »

Koupit golfa a permici do fitka...

Ne, vážně, tvůj problém není v prostoru, ale v bočním vedení židle, jestli jsem dobre pochopil. To si asi budeš muset vyzkoušet sám. Obecně prostorný je Superb (ale jak s židli, to je otázka), hodně prostorni byli pocitově Francouzi (osobně je ale nemám moc rad a nevyznám se v nich). Asi to bude o tom obehnout 3 různá dealerstvi a do těch jednotlivých aut se posadit. Za hodinu budeš mít hotovo, pak můžeš řešit motor, výbavu u toho konkrétního modelu.

Jinak ten golf byl malý i vzadu, z toho jsem byl zklamaný. Přemýšlel jsem o něm jako o druhem do rodiny a vzadu bych nechtěl sedět ani já se svoji drobnou postavou.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Mrkva
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 12 čer 03:00

Re: Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od Mrkva »

Fakt je, ze nez by toho Golfa dodali, tak teoreticky stihnu dost zhubnout :D Je to i o prostoru, oproti te Vitare to proste pusobi stisnene (i kdyz je Vitara sirsi jen o pitome 2cm).
Ten superb bude mimo objemem kufru.
Co se Francouzu tyka, dnes jsem sedel v Peugeotu 308 kombi. Na sirku super, sedacka pohodlna, ale je na me moc nizky.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1747
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od petr_riha »

Vždyť ten Superb ma se sklopenymi sedackami udavsnych asi 1950l... Videl jsi někdy superba naživo?

Jinak z hlediska bezpečnosti je jasné, ze při stejne vnejsi šířce bude 15let stare auto uvnitř prostornejsi. To neni zádné překvapeni.

Fakt si obehni dealerstvi jednotlivých značek a do těch aut si sedni.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od Jenyk »

Není to kombi, ale S-Max v hybridu se teď údajně dá někam k 800 stlačit. Jsem také příznivec kombíků, ale kdybych teď měnil, byl by na seznamu hodně vysoko.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od pavproch »

Když se řekne prostorné, tak si vždycky vzpomenu kolik místa bylo v Mondeu Kombi (brácha ho kdysik chvíli měl).

Zřejmě je ještě stále z čeho vybírat:
mondeo.jpg
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1747
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Prostorne kombi do 800k?

Příspěvek od petr_riha »

Mondeo prostorné je, ale ten 110kW motor mě zklamal. Čekal jsem od něj dynamicky trochu víc, když jsem měl auto na cca tisíc km půjčené...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět