Aké mi poradíte?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
friend155
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03 čer 11:29

Aké mi poradíte?

Příspěvek od friend155 »

Zdravím všetkých.
Potreboval by som poradiť pri výbere vozidla (najlepšie nového?) (SUV)
1. voz bude v 90 perc. prevádzke v meste s kretšími trasami a častejšími štartmi
2. potrebný vyšší posed
3. spotreba ma zaujíma, ale nie je to podmienka
4. asi to najdôležitešie: aby motor netrpel krátkymi vzdialenosťami a častými štartmi
5. malo by to byť vozidlo nie veľké pre 2 osoby (občas 4), bez zbytočne veľkého kufra
Rozhodujem sa medzi (poradie je náhodné, nepreferujem zatiaľ ani jedno):
1. Mitsubishi asx 2.0
2. Mazda CX3
3. Suzuki Vitara-Hybrid
4. Fiat 500X
5. Nissan Qashqai alebo Juke
6. VW- T-Cross
Vozidlo chcem kúpiť ako nové (nie je podmienka) - preferujem manuál a klasickú atmosféru s nepriami vstrekom
- cena do 20000€.
Ďakujem za každý názor - radu, poprípade prečo práve ten-ktorý voz, alebo poradte niečo iné.
Tiboon
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 kvě 18:41

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od Tiboon »

Nissan Qashqai - 1,3 vyborny motor, manual, aktualne bezkonkurencní cena - doprodava se pred novym modelem
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od Maggic »

Mazda CX3 - nejlepší nebo Renault Kadjar benzín
friend155
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03 čer 11:29

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od friend155 »

Tiboon píše:Nissan Qashqai - 1,3 vyborny motor, manual, aktualne bezkonkurencní cena - doprodava se pred novym modelem
...nepoznám až tak motory 1,3 v Nissane Q.,
ale pokiaľ tam je turbo a filter pevných častíc, tak to rozhodne nebude auto do mesta na kratšie trasy a s častými štartami....
...ten motor bude v lešpšom prípade trpieť a v horšom sa po...
Výber som zúžil, zostali dvaja finalisti ktorý by spľňali to najhlavnejšie čo som v úvode vypichol - jazda na kratšie trasy a časté štarty. je to Mazda-CX3 2.0-manuál (atmosféra, priamy vstrek) a Mitsubishi ASX 2.0 manuál (atmosféra - nepriamy vstrek, predokolka)
Ktoré z tých dvoch vybrať a prečo? Dík za rady...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od petr_riha »

Zajímá te spotřeba a 2 z požadavku jsou SUV a cukacky po městě? Hm, good luck.

Z těch vybraných motoru: ten dvoulitr v Mazdě je líný a na cukacky nebude nic moc, v asx jsem si připadal, jako bych sedel v 10-15 let starém autě. Nové bych to nebral ani zadarmo. Materiály staly za prd, motor Lina mrcha (o rad oproti mazdackemu), nee.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
280
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: ned 08 lis 17:27

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od 280 »

ASX je motorově naprostá katastrofa, auto akorát řve a vůbec nejede, zkušební jízda byla utrpením. Interiér odpovídá uvedení roku uvedení do provozu. Mazda je úplně někde jinde....Za mě jednoznačná volba.
friend155
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03 čer 11:29

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od friend155 »

petr_riha píše:Zajímá te spotřeba a 2 z požadavku jsou SUV a cukacky po městě? Hm, good luck.

Z těch vybraných motoru: ten dvoulitr v Mazdě je líný a na cukacky nebude nic moc, v asx jsem si připadal, jako bych sedel v 10-15 let starém autě. Nové bych to nebral ani zadarmo. Materiály staly za prd, motor Lina mrcha (o rad oproti mazdackemu), nee.
.....napísal som spotreba ma zaujíma, ale nie je podmienkou...
....SUV bolo v zátvorke- (SUV), takže ho nepreferujem, vyšší posed určite nedosiahnem na S-Swift-e.... a S-IGNIS?
.....čiže žiadna rada, ktorá by mi pomohla s výberom, ale aj tak dík za čas, k napísanému komentáru...
Určite si nechcem kúpiť litrový trojvalec s turbom, ktorý nie je stavaný na krátke jazdy po meste aj keby mal spotrebu 0,5 l/100km :-ss
Skoro všade na rôznych fórach´´odborníci´´ radia, ale väčšinou nie k veci, ŠKODA :ymapplause:
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od PalaS »

Ak si taký génius, tak si sa nemal pýtať :D
friend155
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03 čer 11:29

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od friend155 »

280 píše:ASX je motorově naprostá katastrofa, auto akorát řve a vůbec nejede, zkušební jízda byla utrpením. Interiér odpovídá uvedení roku uvedení do provozu. Mazda je úplně někde jinde....Za mě jednoznačná volba.
S mazdou - benzín 2.0 /150k nemám skúsenosti, zvládne tie podmienky čo som písal vyššie?
Spotreba nie je podmienkou, podmienkou je výdrž motora v meste atď., atď. ako som popísal vyššie.
Zatiaľ díky.
friend155
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03 čer 11:29

Re: Aké mi poradíte?

Příspěvek od friend155 »

PalaS píše:Ak si taký génius, tak si sa nemal pýtať :D
písal som niekde že som génius? Ďaľšia super rada.
Odpovědět