Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
samurraj
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 13 pro 19:57

Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od samurraj »

Ahoj všem,
mám dvacetiletou Octavia 1,9TDI 66kw a již odchází turbo, žere olej a prostě už je to stará vrána, kterou bych chtěl aktualizovat.

Podotýkám, že nové auto nechci, takže pouze předváděčku nebo roční s nájezdem do nějakých 15 tisíc km. Cenový strop je max. 600 tisíc.
Prošel jsem nespočet konfigurátorů od Škody po Hondu :-)
Prakticky se výběr zúžil na Škoda Scala 1.5TSI 110kW a nový Hyundai i30, ještě jsem přemýšlel nad Hondou Civic.

Potřebuji auto pružné, spolehlivé kde šlápnu na plyn a prostě to pojede, nechci žádného lenocha. (manželka má Citigo a to je něco, co se týče např. předjetí...)

a bohatou výbavu a alespoň nějaký kufr. Jestli je to sedan nebo SUV, mi je vcelku jedno.

Ceny v plné palbě se u Scaly a Hyundaie pohybují víceméně stejně. Tak spíše bych potřeboval doporučit, do čeho ty prachy vrazit, abych nebyl zbytečně zklamaný. Jinak podotknu, že nepreferuji žádnou značku
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od petr_riha »

Roční bude v zaruce, tak si je bez projít a výběr si podle sebe. Ať už prostorem, interiérem, motorizaci.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
samurraj
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 13 pro 19:57

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od samurraj »

Já jsem si právě procházel oba dva modely. Jak tu i30 ta Scalu. i30 má v plné palbě dokonce i ventilované sedačky, což Scala nemá. Zas prý je u Scaly svižnější motor...Interiér se mi líbí tak nějak u obouch modelů, spíš mě zajímá nějaké plusy a mínusy těchto modelů.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od beaumont »

Tenhle rozpočet už se velmi blíží Opelu Insignia, což je auto o třídu větší a lepší.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od Vokys »

Za 600t je už O4 s 1,5TSI ve Style výbavě proč tedy koukat na Scalu ?
samurraj
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 13 pro 19:57

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od samurraj »

Opel Insignia je moc hezké auto, ale pochybuji, že v plné palbě bude za tyhle prachy, byť roční nebo předváděčka. To samé platí i pro Oktávku IV.
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od Vokys »

samurraj
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 13 pro 19:57

Re: Auto do 600000 (předváděcí, roční)

Příspěvek od samurraj »

hmm to docela koukám :-) Ta by se vyplatila za ty prachy, ještě kdyby byla černá, šedá nebo lava, schválně si tam napíšu. Díky za tip
Odpovědět