Malorazka cca 15tis€ plus dph

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
andy4
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07 lis 15:27

Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od andy4 »

Zdravím. Zhanam si na daily jazdenie niečo malé a živé a ideálne co najnovšie. Dochadzanie do prace...max 100km denne, a cestou domov po zahriati nech mam usmev na tvári. Nech to zvládne jednu prehliadku rocne v autorizaku a viac sa nechcem starať.

Základný ABARTH?
VW UP GTI?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od M.Z. »

Polo GTI jsi neuvažoval?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od denis »

https://www.autobazar.eu/suzuki-swift-1 ... 14291.html
:)
Edit: až teraz som si všimol, že cena je bez dph.
Kamarát kúpil na jeseň Fiestu ST, dával som sem aj fotku. Hoci som ju neskúšal ale už aj z miesta spolujazdca je to minimálne o level vyššie ako Swift. On tam má aj príplatkový performance paket so svorom, táto Fiesta ho asi nemá, ale cena super.
https://www.autobazar.eu/ford-fiesta-st ... 41007.html
Btw čo Kia Ceed GT? Predala sa?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od Snowman000 »

Abarth neee...to je strasny kostitras aj v najzakladnejsej verzii a na 100km denne to je fakt na nase cesty moc...

UP! GTI uz je lepsie, ale ten 3 valcek a nevypinatelne ASR/ESP moc sportovosti neponukaju.

Ako radi M.Z. pohladal bych Polo GTI s manualom ak chcem viac cestovat ako sa zabavat, alebo Fiesta ST ak sa chcem viac zabavat ako cestovat.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od HondaMan »

Jenže Polo GTI s 2.0tsi za tyhle peníze nesežene ani ojeté...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
andy4
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07 lis 15:27

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od andy4 »

Ďakujem, nad Polom GTI ani Fiestou ST som neuvazoval. Na to čo potrebujem sú zbytočne silné, premotorované a drahé. Hľadám auto s najnižšími prevádzkovými nákladmi, s váhou okolo 1t, kedy aj motor s nižším vykonom nepôsobí lemravo. Swift Sport je ukrutne drahý teraz a jazdené auto veľmi nechcem, priznám sa.

S tým UP GTi nema nikto ziadnu skúsenosť? Aktualne z výroby je cakacia lehota cez 20tyzdnov. Osobne ale nepoznam nikoho kto ho má, dokonca ani jeden dealer v SR ho nemá na testovanie a objednať na blind nechcem. Testy som pozrel, viacmenej pozitivne. Pozitivne vyšiel v testoch aj Ceed GT ktorý mám, ale subjektivne je to po jazdnej stránke hrozný voz, aj keď ako autu mu nieje co vytknúť. V AAA auto je jeden up gti, asi sa objednám na testovanie ak nebude ina možnosť.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od Snowman000 »

Ten up! GTI pozor, existuju dve verzie...pred FL a po FL uz s OPF. Po FL isiel hore na cene dost razantne...

Ten v AAA ak to nie je dalsi tak poznam predchadzajuceho majitela, ktory im to tam dal.
Ak chces nejake info tak kludne cez SZ.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
andy4
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07 lis 15:27

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od andy4 »

Všetky autá nesmierne zdraželi, pri malých vozoch je to najviac badateľné. Na to micro GTI mi dali ponuku na cca 16tis S DPH, len termín dodania 20-25 týždňov. OPF už beriem za samozrejmosť, žiaľ. Nové "športové" auto sa už bez toho nedá kúpiť.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od jarka »

"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od pavproch »

Už sem to tu kdysik spal:
pavproch píše:@brus: Dyž chodím tady u nás na Kopec (ČMlyn), tak tam kde parkuju je chatka a u ní občas parkuje Abarth 500 s pražskou RZ - esli to yezdi tak, jak vypadá zvenku, tak to musí být fajna splašená nákupní taška.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět