Malorazka cca 15tis€ plus dph

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od delphin »

K tomu UP GTI a nevypínatelnému ESP. Já mám vypínatelné ESP v Superbu - reakce na tlačítko se dá překódovat. Třeba by to šlo i na ten UP.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od Snowman000 »

Tak Sup je MIB a na to je kopu hackov od vypnutia SS, agresivity pedalu alebo nastavenia ASR a ESP.
V up!ovi vidim moznost len vypnutia ASR...

Ja bych s tymto zadanim fakt bral asi tu Fiestu ST.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
andy4
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07 lis 15:27

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od andy4 »

Ďakujem za rady. Škoda že som sa nedohádal skôr, lebo UP!GTI zdrazel za posledný rok o takmer 3tis € a Abarthy o necelé 2tis. Fakt nehľadám ultimativny hot/warmhatch, to auto musi byť použiteľné na každý den, kedy 50x nastupim/vystupim. Jednoducho sluha. Driet takto Fiestu ST by mi bolo ľúto.

Keď som pred rokom predával Swifta Denisovi, nenapadlo by ma, ze nebude co kúpiť.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od Snowman000 »

Dam mozno trochu uuuplne odveci navrh. Co tak e-up! ?
Ak by si to mal kde nabijat a ak je to pouzivanie take jak pises a vacsina z toho je mesto a primesto, tak bych mu dal sancu.
A to hlavne z dvoch dovodov...z miesta do nejakych 60 je to realne rychlejsie ako GTI a co je najhlavnejsie, tak hned po nastartovani tomu mozes davat plny a to je nieco na co ked si zvyknes, tak je to mega oslobodzujuce. Staci na neho dat poriadnu gumu a ani podvozkovo sa to nestrati, iked mrstnost GTi uplne nikdy neziskas...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
andy4
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07 lis 15:27

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od andy4 »

No priznám sa, že E-UP!/CitigoIV pozerám od včera. Násobne väčší výber zánovných vozov. Ako sluha výborná voľba, bývam v dome. Len radosť z jazdy asi bude chýbať.
inmates
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 28 kvě 12:50

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od inmates »

Ahoj,

no my sme sa pred vyše rokom s manželkou po xx rokoch rozhodli, že už nebudeme drieť iba na hypotéku, a doprajeme si malé druhé autíčko za dosluhujúcu staručkú, 18-ročnú Fiestu 1.4 TDCi na cestovanie do práce. V cene do desaťtisíc éčiek voľba padla práve na Swift Sport s ešte poctivým atmosférickým 100 kW 1.6-tkovým motorom, lebo nemať turbo nám vôbec nevadí, skôr naopak - sme obidvaja stará škola a jazdiť sme začali ešte na Škode 100 :-) a odvtedy sme jazdili všetkým možným. Po roku!!! sa nám podarilo uloviť jedného Sporta 1.6, 2017 ročník, mal len 20 000 km a pätoro dverí, viac sme nepotrebovali. Jasné, malý kufor, mäkšia spojka, žiadny samosvor a výkon tiež nie je ohurujúci, v 120-tke rýchlosti a vyššej už je vyšší aerodynamický hluk, ale tá živosť motora, hravosť v zákrutách a následná radosť z jazdy je na nezaplatenie (deti mi snáď časom odpustia, lebo vzadu zvyknú mať trochu iné pocity). No, každopádne sme nič lepšie, čo by nás nenútilo predať obličky, za (pre nás znesiteľnú) cenu nenašli... Držím palce, asi to chvíľu bude trvať, ale určite niečo "ulovíš". Zrejme si už nejakého takéhoto Swifta mal, za seba Ti môžem potvrdiť, že dnes ťažko kúpiš niečo lepšie. Príchod súčasnej generácie s turbom a teraz aj s mild hybridom zrazil ceny tejto predchádzajúcej na lepšie čísla.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od lampa »

Co Ibiza/Fabia/Polo 1.5 TSI nebo Clio 1.3 TCe?
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorazka cca 15tis€ plus dph

Příspěvek od jarka »

Hele a co nějaký ten přeplňovaný tříválec v malým balení??? Pojede to pěkně, jen je asi potřeba pro městský hrkání kombinace přímý/nepřímý vstřik. A nebo plán b) smiř se s tím, že je to dražší a kup co chceš, dokud ty auta ještě jsou.

Jinak samo s tím sportíkem jsi udělal chybu, to je jasný. Mám ho přesně na takovýhle hrkání a budu ho udržovat při životě dokud to jen půjde. V duchu doufám, že aspoň 10 let ještě vydrží...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět