Nákup nového auta v DE

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Nákup nového auta v DE

Příspěvek od mattonecz »

Ahoj.

Už dlouho chci nové auto a teď už mám i výmluvu proč je to potřeba, protože v říjnu bude prcek.

Takže chci/potřebuju kombi nebo SUV.

Chtěl bych plugin hybrid, protože snad už konečně tak do měsíce začnu stavět barák na kraji prahy a tak to pro mě je ideální, budu moct každý den nabít a těch 40km mi bude často stačit.

Líbí se mi BMW 330e, na X3 30e už asi nebudou prachy, no možná ani na tu 330e.
Takže zvažuju i 330i.

No a na mobile.de sem narazil na tenhle web: https://www.auto-per-mausklick.de/

Maj tam někdy až absurdně levný auta, ale dle hodnocení na mobile.de to vypadá v pohodě.

Máte s tím někdo zkušenost?

Případně jiný prodejce v DE ale samozřejmě ideálně v CZ, kde by se dalo dostat na takovéto ceny?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od budik »

Před devíti lety jsem u podobnýho prodejce/reimportéra chtěl koupit v DE nový auto já - když jsem jim napsal (dvěma různým), že to chci do CZ, vůbec se se mnou nechtěli bavit. Můžeš to zkusit, třeba tihle budou fungovat jinak, ale měl jsem dojem, že zkrátka nechtějí řešit prodej do CZ.
Nakonec jsem tehdy přímo oslovil asi 5 autorizovaných dealerů v DE a dostal se na podobnou cenu jako reimport. Ale byl to Ford, ne BMW.
Ušetřit se dá, ale počítej s tím, že je to vždycky oser a práce navíc, často i komplikace se kterými předem nepočítáš. Loni jsem takhle kupoval nový auto z SK, už ne na vlastní pěst, ale přes kamaráda, co se reimporty/reexporty živí, a stejně to drhlo...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od mattonecz »

Mail sem tam psal a do ČR prý v poho. Akorát nevim jak s DPH atd. To se asi vyplatí na to někoho sehnat no.

V ČR sem mluvil akorát s Inveltem a už ani nezavolali zpět, to sou hrozný buzíci.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od foji »

Já mám zatím co se týče komunikace dobrý zkušenosti. Nicméně oba dealeři audi které jsem oslovil nevěděli o tom dvojím placení DPH, nicméně poslal jsem jim

https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... ness-new-1

a pak nebyl alespoň pro ně problém s vrácením DPH (alespoň předběžně) po tom co se auto zaregistruje v ČR a zaplatí se české DPH, tak vrátí německé DPH.
last of the V10
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od Brus »

pouze zaplatíš/oni vrátí zálohu ve výši německého dph, pokud bys to opravdu zaplatil s dph, tak už ti to nikdo nevrátí
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od mattonecz »

Ja nechci platit dph ani jednou :D

Kdyz objenavam pc komponenty z de tak to je rovnou bez dane. Ale to je max 1600e no.

Ale vážně, lze to udělat nějak bez platby DPH v DE?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od Brus »

(zase zdůrazňuju, že v DE neplatíš DPH - pouze zálohu ve stejné výši, je to slovíčkaření, ale dost důležité.)

ano standardně by to tak mělo být. Ale z nějakého důvodu (možná zkušenosti) ti němečtí prodejci chtějí zálohu ve výši DPH, kterou v případě, že se zaregistruje tam, kde podle kupní smlouvy/faktury má, tak ji prostě vrátí (právě fotka nového velkého TP byla pro ně tím důkazem, na jehož základě tu zálohu vraceli). Mám 3 zkušenosti s takovým nákupem a 2x tu zálohu chtěli a jednou ne.
Pravda vyděsí
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od budik »

DE prodejce po mě tehdy chtěl zálohu na DPH taky.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Aktuální zkušenost s nákupem nového auta v DE - oficiální dealer Fordu - prvotní odpověď byla, že do Čech, resp. obecně export nedělají. Po vysvětlení, že jsem připraven zaplatit zálohu ve výši DPH, už ochotni byli. Dle vysvětlení jim šlo zejm. o obavu, že by to prodali "bez DPH" a německý FÚ by jim to pak neuznal (např. se ukázalo, že plátce DPH nejsem, zaregistruju to na jinou firmu apod.) a oni by to DPH museli zaplatit ze svého. Takže postup byl zaplatit kupní cenu bez DPH + jako zálohu jim poslat částku odpovídající jejich DPH. Poté, co jsem jim doložil, že jsem v ČR "zaplatil" DPH, poslal sken velkého technického průkazu, který se shodoval s tím, co bylo uvedeno v kupní smlouvě (tj. kupující = vlastník) a poslal potvrzení o registraci k DPH (to myslím, chtěli už předem), tak mi tu zaplacenou zálohu ve výši DPH poslali zpět.

Jinak ještě zkušenosti k placení DPH v ČR - dle účetní / daňaře bych jako plátce DPH neměl v ČR platit DPH, ale mělo by stačit, že jsem plátce DPH a tedy vyřešit v rámci standardního přiznání k DPH. Nicméně dopravka pro přihlášení chtěla potvrzení finančáku o zaplacení DPH, finančák zas bez zaplacení nechtěl žádné potvrzení vystavit, takže to dopadlo tak, že jsem poslal českému FÚ DPH, ten mi vystavil potvrzení, s tím jsem šel na dopravku, auto mi přihlásili, dle domluvy s FÚ jsem pak při placení DPH klasicky za měsíc / kvartál zaplatil o již zaplacené DPH z auta míň (protože už to vlastně měli předem uhrazeno). Dle účetní / daňaře i mě je ten postup blbě a DPH bych v ČR platit neměl a měl to zohlednit jen v přiznání k DPH, ale vzhledem k úřednímu šimlu to jinak nešlo...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Nákup nového auta v DE

Příspěvek od Brus »

po mně teda na registru vozidel nikdy nic takového nechtěli, ale pro změnu u nového auta ta <> trvala na dovozové STK, což jsme si teda museli vyjasnit s vedoucím toho odboru a ten ji pak omlouval, že toho mají hodně, darmožrouti.
Pravda vyděsí
Odpovědět