Jaké kombi do 200 000

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
jval
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 14 kvě 09:28

Jaké kombi do 200 000

Příspěvek od jval »

Zdravím komunitu. Chtěl bych si koupit auto do cca 200 000 a nevím pro co se rozhodnout.
Rád bych kombíka, protože častěji i něco vozím, tak abych se vešel a sedany se mi jednoduše ani nelíbí.

Roční nájezd cca 15 000 km, s tím, že většina je po městě, 2-3x do roka Slovensko a 1-2x měsíčně třeba trasa Písek Budějovice a zpět.

Toužím po automatu, takže z toho bych celkem nerad slevil.

Líbí se mi například Passaty ale co jsem tak četl, tak benzínové motory jsou bída.
https://www.garaz.cz/clanek/test-ojetin ... i-21000186

Další varianta je například Mondeo, ale tam je to údajně s benzíny podobné.
https://www.garaz.cz/clanek/test-ojetin ... a-21004713
A ještě tam snad prý byl nějaký průser s automatama PowerShift.

Nevím jak třeba Octavia ale tuším, že tam budou shodné motory s Passatem, tak nevím.

Kolega z práce mi například poslal tohle Volvo https://www.autorudna.cz/cs/nabidka-vozidel/volvo-v70-5, ale t když jsem ukázal manželce, tak ani boha a je fakt, že i sebe bych musel hodně přemlouvat do něčeho takového jít.

Vím, že se tady dost doporučují Fabie, ale to rovnou říkám ani náhodou. V práci jsme už vystřídali 3 generace a všechno to je na delší trasu hrůza. Při těch cestách na Slovensko by mě asi kleplo.

Děkuji předem moc za každý postřeh i kdyby jste mě poslali do háje, že moc vymýšlím.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jaké kombi do 200 000

Příspěvek od HondaMan »

Tohle by byl dobrý úvod pohádky cesta do průseru.

Nemám moc peněz, jezdím málo a především po městě, ale chci velký naftový kombík s automatem z doby, kdy už se šetřilo úplně na všem... Malé auto nechci, protože 2x za rok jedu 500km a potřebuji pohodlí.

Podobných aut budou plné bazary. Ještli tam bude nějaké dobré ale netuším. Sám jsem před 2 lety hledal dobrou ojetinu a nakonec koupil nové auto.
2.9T RWD
jval
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 14 kvě 09:28

Re: Jaké kombi do 200 000

Příspěvek od jval »

Já jsem ale neřekl, že chci naftu, jen jsem odkázal na články ve který někdo říká (jsem laik, takže nemůžu posoudit jak relevantní info to je), že v těchto autech benzínové motory jsou prostě bída. Řekl jsem že bych chtěl kombík protože relativně často něco převážím, takže potřebuji prostor.

Ano dalo by se koukat i po nějakých MPV a podobně, ale při mých 160cm abych si v zimě na ometení sněhu ze střechy vzal stupínek a dělal šášu celému sídlišti že si koupím vysoké auto a pak tam ani nedosáhnu se mi taky nechce. Proto si myslím, že pro mé potřeby dává kombík nevětší smysl.

Jenže jaký právě vybrat. Tady https://autoroad.cz/zajimavosti/100392- ... e-nejlepsi například doporučují v benzínu Mazdu 6, ale o jsem tak pročítal diskuze a podobně, tak prý opravdu dost reznou.

Jinak je mi samozřejmě jasné, že do města jsou nejlepší malá auta, ale s tím nic neodvezu.

Děkuji
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Jaké kombi do 200 000

Příspěvek od denis »

Passat a Mondeo sú o 2 kategórie vyššie než Fabia. Čo tak niečo medzi? Nestačila by nižšia stredná trieda (C)? tj Ford focus, Kia ceed/Hyundai i30, Renault Megane, Opel Astra, Fiat Stilo, Peugeot 308 atď.
Všetky modely sa vyrábali v kombi verzii s atmosferickými motormi. Automat dosť zúži výber.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
jval
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 14 kvě 09:28

Re: Jaké kombi do 200 000

Příspěvek od jval »

Ano, možná že mohl, který z těchto vyjmenovaných by jste doporučil a s jakým motorem?
Co se týká zúžení výběru kvůli automatu, tak souhlasím, ale bohužel to už teď mám tak v hlavě nastavené, že jej chci.

Děkuji
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Jaké kombi do 200 000

Příspěvek od denis »

Najlepšie by bolo pozrieť si všetky, vyskúšať a zúžiť výber. K výberu motorov - spomínané atmosferické motory s nepriamym vstrekovaním by mali byť teoreticky spoľahlivejšie ale väčšinou aj (hlavne pocitovo) menej výkonné. Možno niekto iný poradí niečo konkrétne. Nakoniec by som vyberal podľa stavu auta, nie podľa modelu.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět