Seat Leon vs Mazda 3

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
xsiskaj
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09 kvě 08:39

Seat Leon vs Mazda 3

Příspěvek od xsiskaj »

Zdravím,
Plánujem kúpu nového auta. Rozhodujem sa medzi Seatom Leon a Mazdou 3.

Seat Leon fr combi (2021) 1.5 TFSI 110 kw manuál, plná výbava
Mazda 3 sedan 2.0 skyactive X 180 manuál, pakety sound, style, gt, style - takže tiež slušná výbava.
Cena oboch áut je približne rovnaká 24 000€.

Leon vyzerá super, jediné z čoho som nesvoj je interiér, hlavne teda kvôli dotykovému ovládaniu infotainmentu a teda aj klimatizácie atď. Taktiež neviem ako sú aj tom z hľadiska spoľahlivosti a životnosti tieto motory.

Pri Mazde mám jediné obavy ohľadom motoru. Zvažoval by som teda aj Skyactive G-150. Taktiež by ma zaujímala spoľahlivosť a životnosť motora.

Každopádne by som potreboval poradiť s výberom. Chystám sa kúpiť svoje prvé auto a nerád by som kúpil niečo čo by som po pár rokoch ľutoval.
Sú tu možno ľudia so skúsenosťami, ktorí aj vlastnili dané modely a vedeli by pomôcť s výberom.
V každom prípade som otvorený aj iným možnostiam, než týmto dvom modelom. Nie som však veľký zástanca crossoverov a budget mám nastavený na +-25 000€ .

Ďakujem za rady a postrehy a všetkým prajem pekný deň
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seat Leon vs Mazda 3

Příspěvek od Snowman000 »

Trochu mi tam chyba k comu to auto bude sluzit a co je od neho ocakavane...

Seat ma rozhodne viac priestoru a celkovo to bude pohodlny ale trochu nudny sluzobnicek.
Mazda je celkovo mensia a zaroven jazdne o dost zaujimavejsia.

Inu variantu..., kedze predpokladam ze je podmienkou manual a benzin s aspon 150k...Ford Focus? Honda Civic?

Sam bych ale asi skoncil v Mazde a nie len preto ze dotykove ovladanie je proste zlo :-w
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
xsiskaj
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09 kvě 08:39

Re: Seat Leon vs Mazda 3

Příspěvek od xsiskaj »

Auto budem využívať najmä na cesty do práce (cca 40 km), do obchodu, príležitostne diaľnica.
Popravde sám neviem čo očakávať, momentálne jazdím na 15 ročnej Fabii, takže všetko do čoho sadnem je na míle vzdialené od toho čo mám :D .. samozrejme chcem, aby pasažieri vzadu mali dostatok priestoru a taktiež väčší kufor. Samozrejme nech auto vyzerá dobre z vonku aj z vnútra, to je však subjektívny pohľad a tiež nech je spoľahlivé.
Áno, určite chcem benzín s manuálom a približne tých 150 koní.
Na Civic som už pozeral, ten mi príde z hľadiska mojich potrieb rozumný len na v Sedan verzii a na nej sa mi tá zadná časť nepáči :/
Leon mi učaroval hlavne interiérom, LED, digitálny kokpit ... bola to moja prvá voľba, no potom mi v ňom začala chýbať praktickosť. Hlavne už len to nastavenie klimatizácie a podobne by bolo asi otravné, no človek by si asi zvykol.

Z toho dôvodu som pozeral na Mazdu, kde je to troška šikovnejšie urobené a aj ten interiér vyzerá krajšie. Mazda sa však aj motorizáciou vyberá opačným smerom než všetci, takže atmosféra. Od tohto práveže neviem čo čakať, keďže v dnešnej dobe šoférovať novšie auto bez turba nie je práve bežné..
Každopádne sa určite chystám oba modely pozrieť a vyskúšať a urobiť si aj nejaký vlastný názor. Chcem však počuť aj názor druhých, ktorí určite s autami podobného typu prichádzajú do kontaktu viac než ja.

Každopádne ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Seat Leon vs Mazda 3

Příspěvek od m.deejay »

Zkusit se podívat ještě třeba na :
Kia ProCeed 1,5 T-GDi GT LINE PLUS
Renault Mégane R.S. LINE TCe 160
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Odpovědět