kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od cyxyc »

Ahoj, mám zájem o koupi seatu leon 1,4 TSI z roku 2014. nájezd 70 000 km. prodejce mi poskytl výpis z elektronické servisní knížky. S ní souvisí má otázka. Píše se tam:
"Motor: Odpovídá počtu ujetých km,
Zjištěné závady:
doporučená kontrola popř. výměna: turbo, váha vzduchu, rozvody"

- je někdo schopný toto dešifrovat? opravdu tím mohla být myšlena výměna? rozvody po 6 letech provozu OK, ale turbo a váha vzduchu? samozřejmě vím, že nemáte věštecké koule, ale i tak... uplně se mi nechce koupit auto za 260k a hned do toho muset dát dalších 20 za turbo a 3(cca?) za váhu ~x(


Pokud by byl někdo super ochotný mi celý ten výpis zkontrolovat, budu velice vděčný (rád pošlu celý do soukromé zprávy). Mechanika si sebou samozřejmě vezmu, ale je to přes půl Čr a nerad bych tam jel zbytečně. znáte to...
Naposledy upravil(a) cyxyc dne pát 30 dub 09:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od GeneHawkins »

To není výpis z elektronické servisní knížky. Tohle je tzv. úmrtní list, tedy protokol o stavu vozidla, který budou chtít podepsat při koupi, aby byli sichrovaní, že nemůžeš nic reklamovat. Se samotným stavem vozu to nemusí vůbec souviset. Ale může, samozřejmě...
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od janom »

Ako píše kolega nado mnou to je praktika proti reklamácii. Tipujem, sú to Áčka? Alebo ešte horšie ich odnož Diskont?
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od cyxyc »

kdepak, je to přes škoda plus /das welt auto (jedná se konkrétně o auto jar**v v praze)
hehe, teď jsem si všiml, že i spojku píšou "kontrola/výměna" :D

a máte pravdu, špatně jsem to přečetl. opravdu je to nějaký formulář o stavu vozidla který má kupující dole podepsat.
takže co? je to normální?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od Zajda »

Normální výjeb. Cena 300 tisíc je asi taky nějaký vtip.
《》
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od Snowman000 »

Je to normalne, je to proste klasicka "poistka" zo strany bazaru, pri jazdnom aute.
A ak je to ofiko predajca tak by mal vediet dodat vypis z elektronickej knizky a zaroven by mali byt otvoreny prehliadke na zvihaku. Nebal bych sa zas az tak.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od cyxyc »

no vzal bych to s protiúčtem a a financováním které bych předčasně splatil, takže za 260k už mi to připadá dost dobré.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od ctrl_j »

Ono je tam napsano zkontrolovat (a kdyz bude spatne) pak teprve vymenit. Takze tohle fakt neni informace od prodejce ve stylu vime o zavade a s tim to prodavame.
Jinak rozvody na tomhle roku vyroby uz jsou ty novejsi, nepruserove, to by s nima melo najet jeste jednou tolik.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od cyxyc »

tak na leona se pojedu podívat v úterý. ale naskytla se mi teď ještě možnost koupit toyotu auris 2014 kombi,1.6 benzin atmosfera (97k), 120 tisíc km najeto, cena cca 265 000 kč (takže stejná cena jako ten leon se slevami), dovoz německo, plná výbava.

dokázal by někdo poradit, co vybrat? :( u toho aurisu se trochu bojím jak se mu bude líbit jezdit po dálnici přes celou čr (hlavně jestli nebude moc hlučný). to turbo v leonu by na to bylo asi lepší, ale zas co v aurisu není se nemůže rozbít :D
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: kontrola servisky - seat leon 2014 TSI

Příspěvek od janom »

Leon bude o značný kus dynamickejší + celkový feel z interiéru je skrátka lepší. Je to síce subjektívne, ale podobnú odozvu počúvam často.
Auris je tiež výborné auto s potenciálom na dlhodobý bezproblémový život, ale 1,6 atmo chce skrátka točiť a nikdy to subjektívne "nepojede" tak ako 1,4 TSI. Interiér je trochu old-school, ale funkčný a trvanlivý.
Záleží, kto a ako má auto používať... na prevahu krátkych jázd je lepšia toyota, na dlhšie cesty po diaľnici lepšie TSI... atmo motor je vhodnejší na "blbuvzdorné" fungovanie - je menej citlivý na zahrievanie, palivo... odpadá potreba dochladiť po záťaži... Každopádne odporúčam obidne poriadne vyskúšať aj so zamyšľaným zaťažením... (plne obsadený auris s plným kufrom bude na predbiehanie výzva, ak má voziť 2 ľudí a psa tak je to asi bezpredmetná otázka...)
Odpovědět