Poraďte rodinné auto do 15-17 000 eur

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
palo32
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22 dub 18:12

Poraďte rodinné auto do 15-17 000 eur

Příspěvek od palo32 »

Ahoj, potrebujem poradiť pri výbere auta, pretože do áut sa vôbec nevyznám :|

Hľadáme rodinné auto do 15-17 000 eur, pokiaľ možno asi nové.

Podmienkou je veľa miesta a dva izofixy vzadu, aby sme mohli namontovať dve autosedačky.

Ročne najazdíme 10-15 000 km, viac menej po meste, do obchodov, do škôlky, na chalupu 10km. Sem tam nejaký výlet do 100 km a raz ročne dajme tomu chorvátsko. Z toho usudzujem, že benzínový motor by mal stačiť. V kufri potrebujeme viac miesta na kočík, detské bicykle, batožinu, sem tam kosačku, lyže, snowboard. Pri sklopení sedačiek by som tam rád zmestil dva dospelácke bicykle. Niesom žiadny pretekár, máme dve malé deti a snažím sa jazdiť hlavne bezpečne, nepotrebujem rýchlosť a "svižnosť" auta...

Najviac mi padol do oka Citroen Berlingo, skladové sa dá zohnať za tých 17k (s tým motorom PureTech 110 S&S BVM6 6-st. manuál, 81kw), s nejakou strednou výbavou.

No a tu potrebujem poradiť, či je to dobrá kúpa, alebo za tú cenu zoženieme aj niečo iné. Normálny kombík (nejaká oktávka, golf, renault megane, kia ceed..) mi príde malý (nezmestím tam napr. tie bicykle). A SUVčka tam vôbec neviem, cenovo napr. taký Opel Crossland by sa dal. Aj keď táto kategória mi pripadá rozmerovo veľká ale priestorovo malá.

Viete nám trochu poradiť? Ďakujeme
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Poraďte rodinné auto do 15-17 000 eur

Příspěvek od PalaS »

V podstate si si sám aj odpovedal, SUV drahé a malé, kombík nechceš, tie osobné dodávky budú dobrá voľba. Ešte je Fiat Doblo, Renault Kangoo,...
Odpovědět