Jakého němce kolem 200.000?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
alascz
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20 dub 14:39

Jakého němce kolem 200.000?

Příspěvek od alascz »

Čau lidi,

uvažuji nad koupí ojetiny v hodnotě cca 180.000 - 230.000,- Kč. Rozhodně bych chtěl jít do nějaké německé značky. Vzhledem k tomu, že potřebuji jezdit jen krátké vzdálenosti, rozhodně bych chtěl jít do benzínu. Zároveň bych ale chtěl, aby auto bylo zábavné na poježdění, když už pojedu nějakou větší dálku, proto bych chtěl něco silnějšího, alespoň 120, ale nejlépe kolem 150kW. Snažím se o všech autech v této kategorii něco načíst, ale čím více bádám, tím více jsem nerozhodný. Níže jsem vypsal auta, ze kterých vybírám a neduhy, které jsem se o nich dočetl. Pokud by se tu našel někdo znalý, kdo by mi s výběrem poradil a případně rozbil předsudky, které už jsem si o těchto modelech stihl vybudovat, byl bych vděčný :D

BMW řady 3 - E90 - V této cenové kategorii je výběr docela široký i s celkem pěknou výbavou. Slyšel jsem však, že E90tky měly problémy s řetězovými rozvody a v případě nutnosti výměny se cena za servis pohybuje kolem 50.000,- Kč. Rád bych se vyhnul situaci, že koupím auto za 230 a dalších 50 do něj hned v prvním měsíci narvu. Je to o těch rozvodech pravda? Že ještě nebyly tyhle řetězáky nic moc?

Audi A4 B8 - Tuto variantu bych upřednostnil nejraději. Dočetl jsem se ale, že TFSI motory měly dost časté problémy s požíráním oleje. Zajímalo by mě, jak často se tato chyba vyskytuje? Opraveno to prý mělo být zároveň s příchodem faceliftu v roce 2011. Pokud bych se chtěl této chybě vyhnout, musel bych šáhnout po kousku z konce roku 2011 / 2012 a v mé cenové relaci na takový kousek narazím málokdy, i když koukám spíše na vozy z Německa.

VW Passat CC - Hádám, že zde bude stejný problém s mizením oleje, jako u A4, když je to stejný koncern?

Mercedes-Benz třídy C - Má někdo zkušenosti? Zatím jsem se dočetl jen chválu. Raději bych taky volil variantu po faceliftu, čistě z estetických důvodů. Prý jsou to skvělá auta, ale nejsem si jistý, jestli v mé cenové relaci nepořídím nějakou past? (jestli se kvalita neskrývá v až trochu vyšší cenovce? :-) )

Předem díky za všechny tipy a rady
EDIT: Ještě doplním, že vždy zvažuji varianty pouze v sedanu, kombika nechci :-)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Jakého němce kolem 200.000?

Příspěvek od petr_riha »

Asi nikdy nepochopím, proč někdo, kdo nemá prachy, chce na ježdění ve městě (!) 150kw, 15 let starou prémii. Kdo chce kam, ...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět