Combi 4x4 do 300tis kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Davekarkul
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 dub 09:10

Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Davekarkul »

Dobrý den, na podzim budu řešit výběr nějakého ojetého auta. Mám jen pár jasných požadavků a to 4x4, kombi, aby mě to nesežralo na servisu a aby to nehnilo. Spotřebu moc neřeším a nemám problém ani s naftou ani s LPG. Pokud automat, tak jedině DSG a bylo by fajn, aby si někdo i vzadu alespoň komfortně sedl třeba při cestě na dovolenou :). Zatím jsem Koukal na Superby 2FL, Octavia 3, A4 B8. Fajn by byl i nájezd do 200tis, ideál okolo 150tis. Je docela co vybírat, určitě nechci žádný holobyt, ale zase to nemusí mít nasazení sedačky. Rad bych se zde dozvěděl nějaké reálné zkušenosti vlastníků výše zmíněných vozidel, proč vybrat to a proč ne tohle ATd. Děkuji ... :)
Nejvíce se mi libi asi Superb 2FL 125kw dsg, ale kdybych se rozhodl pro O3, bude vzadu o hodně méně místa ? Passat se mi libi až B8 a to je zatím mimo cenově.
Cenu bych viděl okolo 300t Kč, ale spíše méně, přecejen to bude zase na dluh.

Teď mám Golf Mk4 1.9tdi 74kw 4motion a měl jsem O2 1.6i LPG a E46 330ci LPG.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Snowman000 »

Onedlho bude moja A4 B8 s 3,2 FSI napredaj so 112tis km ktora by sa zmestila do budgetu ;)

Ale k veci...
A4 ma vyznam rozmyslat az s motorizaciami ktore Octa ani Sup neponukaju a taktiez s quattrom, inak ten obetovany priestor vzadu a v kufri nema moc zmysel (to je aj moj dovod predaja, dve deti...).

Sup II nie je jazdne nejaky zazrak a volil bych ho asi az v pripade keby som ten priestor fakt potreboval vyuzit stale.

Z toho vyberu mi najviac zmyslu dava Octa. Najnovsie auto s potencialne najmenej starostami, priestorovo dostatocne, najnizsie naklady na servis a prevadzku a za tu cenu sa da urcite nieco pouzitelne najst.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Čičo »

Novšie = menej problémov už pekne dlho neplatí, dnes je to už skôr naopak.
Davekarkul
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 dub 09:10

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Davekarkul »

Snowman000 píše:Onedlho bude moja A4 B8 s 3,2 FSI napredaj so 112tis km ktora by sa zmestila do budgetu ;)

Ale k veci...
A4 ma vyznam rozmyslat az s motorizaciami ktore Octa ani Sup neponukaju a taktiez s quattrom, inak ten obetovany priestor vzadu a v kufri nema moc zmysel (to je aj moj dovod predaja, dve deti...).

Sup II nie je jazdne nejaky zazrak a volil bych ho asi az v pripade keby som ten priestor fakt potreboval vyuzit stale.

Z toho vyberu mi najviac zmyslu dava Octa. Najnovsie auto s potencialne najmenej starostami, priestorovo dostatocne, najnizsie naklady na servis a prevadzku a za tu cenu sa da urcite nieco pouzitelne najst.
Díky za nabídku, ale ten motor jde mimo mě, leda by byl v LPG a manualu :D ... každopádně díky za velice přínosný komentář! Ta O III bude asi hlavní kandidát zatím :-) DSG/Manual zatím neřeším, jelikož je to nákladné podobně krom intervalu u DSG dle zkušeností majitelů #:-s
Davekarkul
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 dub 09:10

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Davekarkul »

Čičo píše:Novšie = menej problémov už pekne dlho neplatí, dnes je to už skôr naopak.
Více lidí je toho názoru, ale pro mě je důležité, aby to nehnilo, protože sám to dělat neumím a moc lidí se k tomu nemá, dělají radši pojistné události pro autorizaky :))))))
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od retron »

Tak já se budu výhledově také A4 B8 v Quattro TFSI v manuálu zbavovat, ale zatím uplně nevím, čím to nahradit : ))
Pokud to nebylo bourané tak se nemusíš bát, že by to hnilo. A porovnávat s Oct. nebo Superbem to opravdu nelze a to ji nemám v nijak extra výbavě. Měl jsem dokonce možnost svézt se Superbem v identické motorizaci a ta auta jsou charakterově zcela odlišná. Superb má výhodu akorát v místě vzadu a kufru, ale tím to také končí. LPG co vím, tak do přímého vstřiku nemá smysl.
Měnil jsem cívku, zámky u dveří a nějaké silentbloky na podvozku, jinak nic zásadního.
Do 300 už se asi v pohodě vlezeš.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Snowman000 »

Čičo píše:Novšie = menej problémov už pekne dlho neplatí, dnes je to už skôr naopak.
No neviem v com je OIII menej spolahliva nez Sup alebo A4...
Netvrdim, ze to nemoze byt pravda, ale dogma to urcite nie je.
Davekarkul píše:[Díky za nabídku, ale ten motor jde mimo mě, leda by byl v LPG a manualu :D ... každopádně díky za velice přínosný komentář! Ta O III bude asi hlavní kandidát zatím :-) DSG/Manual zatím neřeším, jelikož je to nákladné podobně krom intervalu u DSG dle zkušeností majitelů #:-s
Jasne ze manual ;)
Ale LPG bych do toho tak jak vravi Retron urcite nedaval, ten motor to realne nepotrebuje, nie je problem jazdit aj okolo 8, ja mam okolo 10.
DSG bych urcite uprednostnil tu s mokrymi spojkami, pocitovo je prijemnejsia a aj spolahlivost ma lepsiu.
Taka OIII s 1.8 TSI a manualom bude prijemne svizne, tiche a ekonomicke vozenie.
retron píše:Tak já se budu výhledově také A4 B8 v Quattro TFSI v manuálu zbavovat, ale zatím uplně nevím, čím to nahradit : ))
Ja to v plane tiez nemal, ale 2 deti su dve deti a pritulka potrebuje nieco viac friendly na dennodenny rozvoz (rozumej AT a parkovacky a kamery) takze rodinny povoz musim prisposobit aj tymto poziadavkam... #-o
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Davekarkul
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 dub 09:10

Re: Combi 4x4 do 300tis kč

Příspěvek od Davekarkul »

Takže díky za diskuzi pánové, výsledkem budem O III L&k 4x4. Převodovku nebudu řešit(jen ne 7st DSG) stejně jako motor. Když to bude mít Adaptivní tempomat a vzadu 230v, bude to příjemné plus, ale nejvíce bude rozhodovat stav karoserie a nájezd :) napadla mě ještě O III FL scout nebo Sup III, ale to prostě vevnitř není tak hezké bez nějaké velmi nadstandardní výbavy :D
Odpovědět