Malé pracovní auto na dlouhé trasy cca kolem 100-250k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Morty
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11 dub 10:14

Malé pracovní auto na dlouhé trasy cca kolem 100-250k

Příspěvek od Morty »

Dobrý den Všem,

budu prací dotlačen k pořízení svého prvního auta (řidičák mám teprve od ledna). Jedná se o dozor na železničních stavbách, tudíž auto by mělo něco vydržet, hlavně co se týče motoru a spodku (cesty na staveništi). Jelikož automobily jsou jedna z oblastí, v které se fakt jako bažant nevyznám. Přemýšlel jsem zatím o Fabii nebo Golfu. Nepotřebuju combi koráb, s kterým bych měl jen problém zaparkovat. Jenže co se týče modelů motoru, tam už jsem ztracený :D. Který se vyznačuje největší výdrží/úsporou za palivo (u Fabie by se prý mělo jednat o motor 1.4 16V). To mě přivádí k druhé otázce, zdali diesel nebo benzin. Měl bych jezdit 100 km + denně postupem času.
A jelikož budu v autě trávit hodně času, další otázkou je výbava. Abych měl přitom ježdění aspoň trochu pohodlí :D.

Budu Vám vděčný za jakékoliv připomínky, rady na co se zaměřit apod. Jde mi o to koupit si slušné auto, které se prostě vyplatí a samo zaplatí z cesťáků. Čím nižší pořizovací cena tím líp. Zatím vím pouze z okolí o známém co mi nabízí Fabii 1.2 TSI 63 kW, první registrace je 27.8.2010 a má najetých zhruba 158 000 km za 100 000,-.

Přeji všem pěkný zbytek dne a pevné zdraví.
S pozdravem Morty
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Malé pracovní auto na dlouhé trasy cca kolem 100-250k

Příspěvek od M.Z. »

Koupil bych něco vyššího, např. Suzuki Ignis.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Malé pracovní auto na dlouhé trasy cca kolem 100-250k

Příspěvek od pavproch »

Když sem si přečetl header (až potom sem rozkliknul celý příspěvek), tak první co mě napadlo byl Golf 1,9TDi
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Malé pracovní auto na dlouhé trasy cca kolem 100-250k

Příspěvek od 406 Coupe »

Suzuki Ignis nebo SX4. Když to seženeš slušný ve čtyřkolce, tak máš vystaráno. Ale jako luxus to vevnitř moc neni. Asi jako Trabant a vlastní manželka - uspokojí, ale nedadchne :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Malé pracovní auto na dlouhé trasy cca kolem 100-250k

Příspěvek od M.Z. »

:D je třeba Trabanta udržovat, aby dělal radost furt
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět