Má smysl platit za infotainment?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od cyxyc »

Ahoj, vybírám (stále :D) nějaký nový povoz, pravděpodobně z trojice octa-golf-leon. Dost řeším cenu (do 250k) a říkám si, jestli má cenu pořizovat auto s barevným infotainmentem, ale tím menším, který (asi) se neumí spárovat s telefonem a ukazovat Waze. Když už si tam teda nepustím navigaci, což je asi jediná věc, která mě napadá že bych chtěl, má to nějakou jinou dobrou funkci, kterou ta úplně nejzákladnější rádia (jen ty dvojbarevné) nemají a mohla by mi časem chybět?
Díky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od řidičBOB »

S tlf se dneska umí spárovat už asi všechny systémy ve standardu. Zrcadlit ale fce tlf už ne - to umí ty dražší. Pokud navi nepoužíváš, tak asi to cenu nemá.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od cyxyc »

A to spárování znamená, že si přes rádio můžu pustit písničky z mobilu, volat a to je asi tak vše, že?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od Stepan »

V Golfu 2017 bylo zrcadlení telefonu pouze soft úprava stávajícího systému, asi 9k s daní za to chtěli.
Jinak spárování znamená i možnost volání přes BT. Což mě fakt dojímá u 2019 Jumpera, kde jde telefonovat ale nejde pouštět písničky :D ani USB nabíječka v tom krámu není.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od cyxyc »

takže pokud nemám v plánu mít couvací kameru tak mi stačí držák na mobil a aux kabel a jsme happy i s obyč. rádiem
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od pavproch »

Dovolím si zcela diametrálně odlišný pohled na mobil v autě. Samozřejmě ale nikomu svůj názor nenutím. Od doby napsání toho odkazovaného sem se tak naučil před vlezením do auta zapnout "letadlo" že to už dělám automaticky (na asi tři kliknutí) a sem heppy.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od Brus »

Stepan píše:V Golfu 2017 bylo zrcadlení telefonu pouze soft úprava stávajícího systému, asi 9k s daní za to chtěli.
Jinak spárování znamená i možnost volání přes BT. Což mě fakt dojímá u 2019 Jumpera, kde jde telefonovat ale nejde pouštět písničky :D ani USB nabíječka v tom krámu není.

usb tam je ale dost schovane v prihradce uprostred dole. za posledni rok jsem s tim najel vic nez s vrtuli, docela vpoho kram to je.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od Předseda »

pavproch: u jablka si můžeš nastavit režim nerušit když řídíš. Pak to automaticky hovory odbyde přednastavenou sms "právě řídím, zavolam později" ;)
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od 406 Coupe »

Ve státní správě jsme měli vysoutěžený auta v základu, jenom s rádiem. Panský kočí z organizačních složek pořád pištěli, že chtějí Infotaiment a nechávali si to tam v rámci poprodejního dávat. Když po půl roce přijeli na centrálu a chtěli jsme předvést co to umí, tak říkali "Noo, rádio dobrý" - A proč máš na skle toho Tom-Toma? - "Já jsem ještě neměl čas si navkládat cíle". :D
Nějak jsem vyrost v době, kdy největší "Infotaiment" bylo sledování provozu.
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Má smysl platit za infotainment?

Příspěvek od jerry »

Normální je se dívat na cestu, když jedu nebo jdu, jinak to může skončit špatně. Ale je většina populace v tomto ještě normální?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět