Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
sumo--
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02 dub 15:24

Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od sumo-- »

Zdravim motoristi,

potreboval by som trosku postrcit pri vybere auta. Kedze nam prisiel do rodiny prirastok, potrebujem ku staremu WV Polo 3 dvere nieco viac rodinne.... :)

Zopar info:
-preferujem pohodlnu jazdu... nepotrebujem ziadne sportove zihadlo
-jazdit budem aj kratke trasy... ale aj dlhe (par krat za rok neaka dovolenak par tisic km)
-manual/automat... nezalezi
-hladam hlavne spolahlivost, nieco co par rokov vydrzi bez toho aby som musel stresovat pri kazdej dlhsiej trase (ako teras s polom :D)

Uz neaky cas pokukujem po tychto 4:
-Seat Ateca 1.5 TSI Xcellence, r.v 2018-2019
-Peguot 3008 1.2 PureTech Allrue, r.v 2019
-Lexus NX300h, r.v 2016
-Volvo XC60 Momentum , r.v 2016

Viac menej sa uz rozhodujem asi len medzi Seat Ateca a Lexus NX - ak by som bral podla vyzoru, vyhra to LEXUS :)

-Lexus mi vzhladom velmi sedi...pohodlie, vybava vyzeraju velmi dobre, len by ma zaujimalo ako to s nim bude z dlhodobejsieho hladiska kedze najazdene maju v tej cene uz okolo 70-90 000 km. Neviem najst neake normalne porovnanie, kedze vacssinou sa porovnava s inymi premiovymi znackami

-Ateca vyzera tiez ok, vybava je vyborna, v porovnatelnej cene maju najazdene tak do 25 000km.. bolo by to teda novsie auto s nizkym najazdom, a full vybava.


pomoze kazda dobra rada.... uz par mesiacov koli tomu neviem spavat :D



vsetky 4 modely idu za cca rovnaku cenu (plus/minus).
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od rutak11 »

Vzal bych Atecu. Vybavené hezké rozumné auto, 1.5 TSI na běžné ježdění tak akorát...je to vlastně takový levnější a hezčí Karoq.
Místa tak akorát, kufr taky slušný pro děcka...

1.2 v Peugeotu bych nechtěl, Volvo a Lexus budou taky menší prostorově myslím...

Máme ji v rodině (jen je to 2.0 TSI) a za půl roku a 14kkm naprostá spokojenost... :)
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od honziss »

NX300h jsem mel 2014-2019:

+ Tiche, pohodlne
+ Za dobu vlastnictvi bez poruchy
+ Kvalitni materialy, bez kompromisu
+ Plynula jizda, snadne parkovani (s ecvt popojedes na cm presne)
+ Nizka spotreba pri rozumne jizde
+ Hodne mista na zadnich sedadlech + jejich vysoke umisteni a dlouhe sedaky

- vysoka spotreba pri pokusech o rychlou jizdu a velkem zatizeni
- maly kufr

Add spolehlivost. Auto je udelany do posledniho detailu, kombinace atmosfery, ecvt a nimh baterky najede nesmysl (viz zivotnost priusu). Celkove velmi fajn auto.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od janom »

Tiež sa mi ponúka otázka, že prečo práve SUV, keď kombík môže poslúžiť lepšie?

Na druhej strane nebude mať ani Lexus ani Ateca také ohromné problémy s infotaimentom a software ako nová Octa/Leon/Golf...

Avšak nesúhlasím s alternatívami SUV vyššie - tázateľ sa zameriava na Lexus a Atecu s dôrazom na spoľahlivosť- Quashqai ako jedno z áut, ktoré obsadzujú dno rebríčkov spoľahlivosti, asi nebude najlepší nápad.

S NX300 nemám priamu skúsenosť, Ateca na zamýšľaný účel vhodná, len pozor na prítomnosť poslednej verzie softu motora (cukanie za studena eliminované takmer úplne)+ odporúčam kus s predĺženou zárukou aspoň do 100tis km a dobre vybrať špecifikáciu/kus - mal som skúsenosť s veľmi zvláštne definovanými výbavami - premietanie loga Ateca na zem, elektrické otváranie kufra + x ďalšieho, alebo bez výhrevu predných sedadiel (?!) .

Veľa šťastia.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od rutak11 »

Ta Ateca hlavně vůbec nemusí být tříletá. Dají se sehnat ještě předFL skladovky/předváděčky, když autor něco málo přihodí.
Tohle by za mne bylo třeba naprosto ideální: https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
sumo--
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02 dub 15:24

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od sumo-- »

... vdaka vsetkym za nazory....

ATECA
pride mi ako taka rozmuna volba. Lexus je ale auto za ktorym sa vzdy otocim :).... O ATECE som nacital dost pozitivnych skusenosti, a nevyzera tiez zle... Moj rozpocet uz moc navysovat nebudem, kedze pred par mesiacmi som palnoval minut tak do 18k. Terajsi strop bude teda 22 000 (plus/minus neakych par stovak). Obcas sa objavi aj rocnik 2020.. ale cena je tam uz o cca 2000 vysia - takze ak 2020 tak bud nizssiu vybavu, alebo potom ta Xcelence rocnik 2018-2019. VAcssinou k nim je este 1-2 roky zaruka, co je fajn. FR by som aj vzal, ale je ich tu v ponuke malo a cena je vacssinou nad mojim rozpoctom - vyzera ze ludia si ich celkom drzia.
@rutak11 - ta FR verzia co si pastol, vzal by som asi hned ak by som objavil niekde tu... ;)

LEXUS
@honziss - kolko si s autom najazdil za tych par rokov? Kolko to tak asi zere teda ak sa ide dialnica 130km/h? Ten kufor, papierovo ma o takmer 50l viac ako ATECA, ale videl som uz viac krat kritiku na jeho rozmery. Musim ho ist niekde obzriet nech mam lepsiu predstavu... z tych fotiek a videii sa to az tak dobre neda posudit. Zial, koli COVIDu sa zatial neviem dostat do miest kde su neake na predaj.


.... do kombiku moc nechcem.... nikdy mi neako "nesedeli"... a vlastne partnerka by ma s kombickom poslala kade lahsie, lebo ze s tym nikde nezaparkuje :D .... Tak neako som sa rozhodol pre SUV

PS: zijem a auto budem kupovat v Spanielsku, takze nemusite pastovat linky na CZ/SK ponuky.... Skor mi ide o rady/skusenosti aby som sa vedel co najlepsie rozhodnut.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od honziss »

2 sumo:

Celkovy prumer jsem mel asi 7.5 a celkovy najezd asi 88.000km.

Spotreba se hodne meni:

Praha s lehkou nohou klidne 5.
Dalnice tempomat 130 kolem 7-8mi, zalezi na mnozstvi kopcu.
Letni D1 s uzavirkama, omezenima a kolonama klidne pod 6.
Dalnice s boxem/kolama na strese, tempomat 150 je 9-11.
Dalnice s boxem/kolama na strese, rychle je klidne 13-16.

(Verze f-sport awd)

Kufr:

Ma dobry tvar, ale je melky. Plato ma umistene nizko - na delsi cesty jsem ho nechaval doma. Ale lyzarskou dovcu v kombinaci 3 dospeli + dite jsme davali pravidelne.

Auto si urcite vyzkousej, podle parametru na papire to nevypada nicmoc, ale ma to milion detailu, ktere jsou fajn, namatkou:

- velka zrcatka, v kterych vidis vsexhno, ale nehuci a nespini se
- keyless na vsech klikach, fungujici i kdyz jsou zadelany bahnem a soli
- superpohodlny sedacky, vcetne tech zadnich, ktery jsou trochy vys, maj dlouhy sedaky a kopec mista na nohy
- vsechny plasty jsou tlusty, hezky a mekky, i tam kde neni videt
- umela kuze s perforaci funguje jak nova kuze, po 5ti letech a hodine s jemnym kartacem vypadalo auto jak novy vevnitr
- ty lepsi led svetla, byt nemaj zadny chytry fce sakra dobre svitej

Je to takovej ten druh auta zcela bez sportovnich ambici, do kteryho ale muzes 50x za den sednout/vysednout nebo ujet 1000km a jses v nem porad rad :x
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od m.deejay »

Podle mě je Lexus lepší a kvalitnější, spolehlivější.
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
sumo--
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02 dub 15:24

Re: Rodinne SUV jazdene cca 22 000e? Ateca/3008/XC60/NX300h

Příspěvek od sumo-- »

@honziss - vdaka za detajlne info. Skoda ze si nemal najazdene aspon 200k.... a bez nutnosti servisu :) to by som bol kludnejsi s vyhladom do budcna... 80k bude cca najazd ak sa rozhodne pre jazdeny lexus v danej cene

@m.deejay - vdaka za nazor.
Odpovědět