Auto s vyšším posedem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
ladin8
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: ned 07 bře 19:34

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od ladin8 »

To pavproch : Ano, to je správná připomínka.
Stejně si však myslím, že budu muset dělat nějaké kompromisy.
To honziss : Omluvu beru, mě zase irituje jiná skupina řidičů, ale o tom toto vlákno není.
Ještě chci dodat, že si cením všech faktických připomínek a času, který věnujete mému problému.
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od honziss »

Honza42 píše:A důvod neklidu? Nějaká psychická porucha či přímo duševní onemocnění?
Muj neklid = obava, ze telesne omezeny ridic nebude moci reagovat na nenadalou situaci a naboura do me. Ze stejneho duvodu mi vadi ridici pod vlivem, ve stresu, obecne kdokoliv neovladajici sve auto na 100%. Myslel jsemnto obecne, pochopitelne nevim jak moc zdravodni stav ladina8 ovlivnuje jeho schopnosti.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od honziss »

ladin8 píše:To pavproch : Ano, to je správná připomínka.
Stejně si však myslím, že budu muset dělat nějaké kompromisy.
To honziss : Omluvu beru, mě zase irituje jiná skupina řidičů, ale o tom toto vlákno není.
Ještě chci dodat, že si cením všech faktických připomínek a času, který věnujete mému problému.
Jeste me napada Toyota Rav4/Lexus NX, tam byla ergonomie nastupovani i posed paradni :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
ladin8
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: ned 07 bře 19:34

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od ladin8 »

Hm , vzhledem k tomu, že nechci ojetinu, tak Lexus NX je cenově mimo, zrovna jako současné Ravky.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od DoubleSix »

ladin8 píše:To je mi jasné, že budu muset oběhnout autosalony a ty vybraný auta si vyzkoušet.
Zatím tedy mám ve výběru Suzuki Vitara, Seat Arona, VW T-Cross, Citroen C3 Aircross .
A co ta auta, co jsem ti doporučoval?
Opel GrandlandX 1.2T
Nissan Qashqai
Jsou větší a mělo by se do nich lépe nastupovat a i vystupovat.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od Stepan »

Příbuzný, 78 let, s podobnými požadavky (z Golfa 7 nebo STI jsem ho musel fyzicky vytáhnout, prostě to nedal) a nájezdem řádově do 15kkm ročně, z toho drtivá většina na poskoku 4+4km do hotelu na oběd, provozuje Tucsona minulé generace v CRDI.

A vzhledem k tomu, že Tucsona je teď nová generace, tak šly skladovky té starší na docela zajímavý ceny:
https://www.autosystem.cz/vuz/hyundai-t ... ller-98502.

Případně se dá i za ty peníze i novej, pokud někdo překousne ten kosmo design.

https://www.autosystem.cz/vuz/hyundai-t ... 4x2-161192

A co mám tak zkušenost, tak v Hyundai jsou na retailové zákazníky celkem hodný. Posedět si, vyzkoušet, i s cenou umí čarovat. :ymparty:

Edit: aha, to jsou všechno manuály. A při zadání požadavku na automat už situace tak růžová není, nejlevnější je lehce pod 700. Tak nic.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
ladin8
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: ned 07 bře 19:34

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od ladin8 »

To DoubleSix : Nissan Qashqai by se mi taky líbil, ale z jednoho důvodu ho musím vyřadit. S současné době mám Seat ibizu a manželka si vymínila rozhodovací pravomoce u 2 aspektů - 1)vybere barvu
2) nové auto nesmí být žádná "velká kráva"- přeloženo do češtiny max. délka asi 4,2 m.
A to Qashqai, GrandlandX, Tucson bohužel nesplňují :-(
Nedá mi to abych v této souvislosti si nevzpomněl na jeden rozhovor Wericha s Horníčkem. Horníček se ho tam ptá, jak mají u Werichů rozdělené pravomoci. A Werich odpovídá asi takto : Takové ty maličkosti, jako je např. kam půjdeme večer, co s vydělanými penězi, co nakoupit- to má na starosti manželka. Ale takové ty důležité věci, jako je např. náš vztah k Tchajwanu- to dělám já !
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od DoubleSix »

ladin8: rozumím, také mám doma manželku.

Ale ruku na srdce, rozdíl mezi požadovanými 4,2m a délkou Qashqaie je 20 cm. Je to opravdu neprůchozí? Má manželka nějaký reálný důvod pro to omezení? (beru zpět, úplně špatná otázka, manželka nemusí mít reálný důvod).

Zkus jí vysvětlit, že větší délka = delší deformační zóny = lepší pasivní bezpečnost. Třeba na to bude slyšet.
Já bych opravdu za stejné peníze raději bral auto o třídu větší.
Přeji úspěšné vyjednávání s drahou polovičkou (mě do výběru auta naštěstí nemluví a nechám ji vybrat barvu).
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od Maggic »

Tak délku auta bych manželce rozhodně nepovolil! Maximálně barvu potahů..a osvětlení se zrcátkem v cloně, tomu ještě ženské rozumí. Ale chtít auto kratší o 20 - 30 cm od normálu, to už je hodně velký průser, kdyby jen proti bezpečnosti posádky. Chce to "zkrátit pravomoce", pokud nemáte postavy jako Cikrt, kdy před nárazem stihnete vypadnout z okna.
ladin8
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: ned 07 bře 19:34

Re: Auto s vyšším posedem

Příspěvek od ladin8 »

Tak manželka mi kývla na jiné mé požadavky, tak holt musím zase respektovat tyto její dva .
Odpovědět