Výber auta do 2000€ (malé SUV)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Maek43
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16 úno 19:35

Výber auta do 2000€ (malé SUV)

Příspěvek od Maek43 »

Ahoj
Chcel by som poprosiť o pomoc pri výbere auta do 2000€ (~50 000 korún)
Hladám 5 dverové a čo najspolahlivejšie na úkor nejakého zbytočného luxusu. Budem prenášať rôzne veci takže potrebujem kufor (Pri prepravách nebudem potrebovať zadné sedačky takže velkosť kufra bez sklopených sedadiel ma až tak nezaujíma) bolo by ale dobré aby bolo vyššie pre pohodlnejšie nakladanie ťažších vecí, budem jazdiť mimo dialnic, cez dediny, sem-tam prašná cesta ale nie terén.

Najviac sa mi páči Daihatsu Terrios čo som aj našiel ročníky 97 do 150 000km ktoré má dobré recenzie no je to stála 4x4.
Pozná tie autá niekto ? Vyzerá dosť štíhle a vysoké, neviem akú má stabilitu a či je vôbec vhodné mať štvorkolku ak budem jazdiť 90% po cestách.
Ďakujem za každú radu \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber auta do 2000€ (malé SUV)

Příspěvek od Snowman000 »

Suzuki Ignis? Honda HR-V?

Kazdopadne tuto vetu trochu nechapem?!
"bolo by ale dobré aby bolo vyššie pre pohodlnejšie nakladanie ťažších vecí"
Ja si stale doteraz myslel ze ked nakladam tazku vec tak potrebujem nakladaciu hranu co najnizsie :-\

Ak by vypadla potreba mat SUV tak nejake Berlingo/Partner/Doblo...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výber auta do 2000€ (malé SUV)

Příspěvek od HondaMan »

Snowman000 píše:Ak by vypadla potreba mat SUV tak nejake Berlingo/Partner/Doblo...
100% souhlas.

SUV je na podobné použití nesmysl. Terrios, HR-V nebo i ten Ignis jsou uvnitř mnohem menší a servisně budou dražší než malé dodávky, které jsou takřka nesmrtelné.
2.9T RWD
Maek43
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16 úno 19:35

Re: Výber auta do 2000€ (malé SUV)

Příspěvek od Maek43 »

No "Ja si stale doteraz myslel ze ked nakladam tazku vec tak potrebujem nakladaciu hranu co najnizsie"
Ide o to že napr. nejaký zdroj zoberiem v dielni v rukách a prenášam ho do auta, potrebujem sa pri tom ale čo najmenej zohýňať.

Nechcel som práveže malú dodávku. Napr Berlingo by som volil len ako čisto pracovné a okrem neho by som musel mať aj nejaké osobné... Toto nechcem, chcem auto s ktorým môžem vyraziť len tak na cesty a nemať pocit že som v robote.
Mal som aj požičané Kango a Partner, sú síce šikovné ale to by som zrovna nechcel.

Bol som si pozrieť jednu Hondu CRV, to by bolo úplne super, miesta je tam viac než dosť, keby bola aj menšia, nevadí mi to. Šoférovať som ju nemohol takže to už posúdiť neviem.
Takže tú predstavu mám, nevadí mi ak budú súčiastky drahšie za cenu toho, že sa bude menej kaziť (jednorazovo do neho investujem ale nech ma nikde nenechá)
Po hladaní mi pasuje buď ten Terrios, Vitara, Honda CRV alebo nejaké Pajero ale na tie som čítal že strašne hnijú.
Odpovědět