Dálniční pohodlné přesouvadlo

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
JacobZ
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14 úno 05:42

Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od JacobZ »

Zdravím Vás,

těchto témat dálničních automobilů je tu hodně, ale přijde mi, že se autoři úplně netrefili do mého vkusu. Takže k věci.

Budu jezdit do práce 80-100km denně jednu trasu, takže počítejme spíš 200km denně. Ročně to bude tedy až 60tkm, když připočítám jízdy mimo práci.

Chci do něj investovat něco kolem 200k. Jsem schopen zaplatit víc, ale ne o moc. Čeká mě hypotéka a další půjčka je pro mě sprosté slovo :-)

Moje požadavky: Auto musí být pohodlné a tiché, Diesel, Spíše sedan/liftback a při takovém nájezdu nesmím opomenout nižší spotřebu paliva. Edit: Rád bych automat, ale není podmínkou.

Co mi doporučíte?

Díky a mějte se :-bd
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Dálničniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od HondaMan »

Čistě budget volba je co nejnovější Rapid 1.6tdi.
Pokud ne Rapid, tak 308, i30, Megane... s 1.6 naftou.
Hledal bych co nejnovější auto s nejmenším nájezdem.
2.9T RWD
jamaco
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14 úno 12:28

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od jamaco »

Sedan by byl prima na to určení, ale výběr je fakt malý..
Díval bych se po Kia ceed II. Generace od 2013. 1.6crdi 100kw.. Chválí to že je velmi pohodlné, motor je jeden z nejspolehlivějších dieselu.. Navíc ceny jsou nízko a za ty peníze bude pekny kus kolem r 2016. Dost možná ještě v záruce. Alternativně dvojče Hyundai i30, ale Kia se mi líbí víc...
Na dálnice by se hodila střední třída kvůli pohodlí, ale na to asi není rozpočet.. Možná nějaká insignie,..?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od 970ka »

Moje požadavky: Auto musí být pohodlné a tiché, Diesel, Spíše sedan/liftback a při takovém nájezdu nesmím opomenout nižší spotřebu paliva. Edit: Rád bych automat, ...

Takže žádnou kolobrndu,jako je Rapid,nebo i 30,já bych se nebál třeba něčeho takového
https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od M.Z. »

To vypadá dobře, ale neměla tahle generace velké trable se vstřikama?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od HondaMan »

970: Merc je fajn, ale pokud bez hypo a děti usušíš na auto 2 kila, tak se Ti s 4yo Rapidem bude dýchat snáz než s 11yo Mercem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od ctrl_j »

Sem si vyjel dalsi inzeraty toho prodejce Mercedesu a ta ostatni auta hodnoti modifikovanou stupnici chovani na ZS: velmi dobry, dobry, uspokojivy. Tenhleten Merc je ovsem mimo kategorii: „zpusobily k provozu“. To na me pusobi dost negativne. Stejne jako napsat tam, ze jsou poskozeny dvere + kolo a pro jistotu to nenafotit.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od M.Z. »

Asi skrz to poškození, ale nafotit to měli, aby to nakonec nebyla oprava za kilo.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
JacobZ
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14 úno 05:42

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od JacobZ »

Díky za tipy. Upřímně nevím jestli se mi chce novodobým 1.6 tdi věřit. Aby mi to za tři roky provozu nedosloužilo.

Já osobně jsem nejdříve pokukoval po E220cdi po faceliftu 07-08. Musel bych hledat hezkej kus, ale maji dobrou pověst (vyjma měchů). To céčko se stejným motorem možná bude lepší volba, protože není tak težké, a prostě ve hře je taky..

Jako další jsem viděl možnost u škaredýho citroena C5 a potom ještě Pažouta 508ky. Ti dva měli ty 2.0HDi, který si nevedly taky nějak špatně. A rozhodně tyhle auta budou pohodlnější, než osekanej Rapid. Jo je to jako srovnávat hrušky s jabkama, ale je to tak.

Takže já koukal spíš po těchto vozech, sice starších, ale pohodlnějších a vlastně z vyšší třídy.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Dálniční pohodlné přesouvadlo

Příspěvek od delphin »

Já stejnou trasu absolvuji už 5. rok. Nejdřív Octavií III, pak Superbem a teď Kodiaqem. Vše 2.0 TDI. Nejpříjemnější na to byl ten Superb. Na dálnici hodně pomáhá automatická převodovka, adaptivní tempomat a bylo fajn mít i hlídání jízdy v pruzích a mrtvého úhlu. A pořádná světla.
Jen se divím, že tohle chceš absolvovat soukromým a ojetým autem. Nezdá se to, ale krom paliva jsou to podle auta 2 - 4 výměny oleje ročně, téměř jedna sada letních a jedna zimních gum... Máš to možnost aspoň dávat do nákladů na nějakou firmu? Za sebe jsem totiž počítal, že abych tohle byl schopen absolvovat za své bez služebního auta, musel by mi zaměstanavatel proti požadovanému platu přidat nejméně 40000 Kč v hrubém.
A jinak návrh na MB E-Klasse je podle mě velmi rozumný, volit tohle jako soukromé auto, sáhl bych po něm. Podle stylu jízdy klidně cokoli od E200 CDI až po šestiválec.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Odpovědět