Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Cesy.77
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09 led 12:32

Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od Cesy.77 »

Zdravím. Zvažuji nákup nového SUV s cenou okolo 500k. Nechci auto z bazaru tipu AAA, ale chtěl bych auto od oficiálního dealera, nějaký předváděcí vůz. Mým favoritem jsou Suzuki Vitara 1.4 Elegance a Jeep Compass 1.3 night eagle.

Moje hlavní otázka je, jestli je lepší vzít Vitaru v nejvyšší výbavě a nebo Jeepa v základní výbavě? Cenově to vychází nastejno s tím, že Vitara má lepší výbavu, ale mít Jeepa je lákavé, ale nevím jak je to se spolehlivostí motorů Fiat. BoosterJet u Suzuki je prý v pohodě.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od janom »

Zdravím, v rebríčkoch spoľahlivosti teda Jeep a FCA v posledných rokoch neexceluje, skôr naopak.
Zo sprostredkovanej skúsenosti s ich palubnou elekronikou viem, že by som to nechcel absolvovať - žilo to vlastným životom na úplne náhodilej báze. Kľudnejší život bude určite s Vitarou... na "auru" Jeepa by som kašlal... nie je to Wrangler, takže je to skutočne len o image.
Cesy.77
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09 led 12:32

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od Cesy.77 »

janom píše:Zdravím, v rebríčkoch spoľahlivosti teda Jeep a FCA v posledných rokoch neexceluje, skôr naopak.
Zo sprostredkovanej skúsenosti s ich palubnou elekronikou viem, že by som to nechcel absolvovať - žilo to vlastným životom na úplne náhodilej báze. Kľudnejší život bude určite s Vitarou... na "auru" Jeepa by som kašlal... nie je to Wrangler, takže je to skutočne len o image.
Potvrdil jsi mi to, co jsem si skrytě myslel. Vitara bude rozumnější volba i ohledně servisu. Compass se mi sice líbí víc :D ale do toho rizika se mi jít nechce.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od Maggic »

Mě Vitara zklamala velmi špatným a nepohodlným přístupem k zadním sedadlům. Jedině že by se jezdilo povětšinou v obsazení jen vepředu.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od m.deejay »

Možná bych chvíli počkal na modernizovanou verzi Jeepu. Má mít o třídu lepší vnitřek...
https://www.youtube.com/watch?v=x5hWUBy5EtI
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
fast001
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 20 lis 10:18
Bydliště: SR - BA

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od fast001 »

Compass je o triedy vyssi segment, bude priestrannejsi, lepsie odhlucneny.

Vitara bola super kupa pred faceliftom, ked bola lacna s 1.6 benzinom a za 16000€ mal clovek uz slusnu vybavu. Po facelifte dostala turbomotory s mildhybridmo a zdrazela o takmer 3000€ a je teda v pasme, kde sa uz daju zohnat aj priestrannejsie a poctivejsie kompaktne SUV.

Suzuki mam rad, ale len pri dobrej cene, je to proste tak trochu low-cost a na rieseniach to citit.
RWD+atmo+maual
Cesy.77
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09 led 12:32

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od Cesy.77 »

Maggic píše:Mě Vitara zklamala velmi špatným a nepohodlným přístupem k zadním sedadlům. Jedině že by se jezdilo povětšinou v obsazení jen vepředu.
Povětšinou budeme jezdit ve dvou, ale časem určitě přijde na řadu dětská sedačka dozadu.
Cesy.77
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09 led 12:32

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od Cesy.77 »

m.deejay píše:Možná bych chvíli počkal na modernizovanou verzi Jeepu. Má mít o třídu lepší vnitřek...
https://www.youtube.com/watch?v=x5hWUBy5EtI
Záleží, kdy se začne prodávat v ČR a cena bude asi vysoko nad 500k. Ale je krásnej to jo.
Cesy.77
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09 led 12:32

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od Cesy.77 »

fast001 píše:Compass je o triedy vyssi segment, bude priestrannejsi, lepsie odhlucneny.

Vitara bola super kupa pred faceliftom, ked bola lacna s 1.6 benzinom a za 16000€ mal clovek uz slusnu vybavu. Po facelifte dostala turbomotory s mildhybridmo a zdrazela o takmer 3000€ a je teda v pasme, kde sa uz daju zohnat aj priestrannejsie a poctivejsie kompaktne SUV.

Suzuki mam rad, ale len pri dobrej cene, je to proste tak trochu low-cost a na rieseniach to citit.
Takže myslíš, ze je lepší vzít za tu cenu auto v o třídu vyšším segementu v základní výbavě, než v o třídu nižším segmentu v plné výbavě?

Ještě se mi docela líbí Seat Ateca, nebo co byste mi doporučili? Btw. Ten Compass si bere ve městě přes 8 litrů a ve městě jezdím často. Takže to je velké mínus.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Suzuki Vitara vs. Jeep Compass

Příspěvek od m.deejay »

Ještě bych zkusil nové Korando. Ve slušné výbavě za 500-550tis a výkon-cena, vzhledem k velikosti a výbavě je asi nejlepší v dnešní době...
K té spotřebě...Mě trochu zaráží, že se tolik řeší spotřeba zrovna u vozů kategorie SUV, kdy zde bude spotřeba vždy vyšší. Zvlášť u benzinu. Podle mě je na spotřebu u SUV vždy lepší diesel, nebo benzin hybrid.
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Odpovědět