Audi A5 vs Jaguar XF

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kokotov
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17 bře 19:55

Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od kokotov »

Ahoj, zvažuju koupi Audi A5 či Jaguáru XF

A5 - https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi ... oFrom=list
XF - https://www.sauto.cz/osobni/detail/jagu ... oFrom=list

co se týče A5 tak mi ten 2.0 motor stačí (ve firmě ho máme v A6).
Obě auta jsem si osobně projel a jsem s nimi spokojen, nicméně mám trochu strach dávat tolik peněz do 8 let starého auta.
Vždy jsem měl nová auta (octavie a golf), nicméně teď mám zálusk spíš na nějakou prémiovku.
Jak to je s náklady - je pravda, že A5ka a XF budou mít o hodně vyšší náklady na údržbu (olej v převodovce, rozvody), apod?

Nebo i jako normální zaměstnanec můžu mít takovouto prémiovku, aniž bych do ní sypal horem dolem? :D :ymparty:
Samozřejmě nevím jaký tam byl předchozí majitel, tak se bavme v nějakém obecném průměru
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od Stepan »

Co presne nabizi 8 let stara A5 ve dvoulitru navic oproti nove ovci?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od M.Z. »

Imič... klasická naleštěná bída, auto po obchoďákovi.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od Stepan »

No právě. Ten Jag bych ještě chápal, kvůli trilitru.
Ale nedovedu si představit jakou výbavu seženu v jety A5 se slabým motorem, kterou mi nedoda Škoda v nový ovci.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od Čičo »

Isté autá si ako nové môže dovoliť len istá skupina ľudí. A to, že ich cena klesne na úroveň, ktorú si vedia dovoliť zaplatiť aj ľudia z nižšej príjmovej skupiny ešte neznamená, že si ich naozaj môžu dovoliť aj vlastniť a servisovať. Ale to väčšina pochopí až keď si ich kúpi.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od janom »

Stepan +1
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od 970ka »

Bych vzal A5, motor z embéčka,bych se ničeho nebál. Jsem ji měl a prodal když měla 200tkm a no problém.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od Stepan »

Mz -> obchodak by byl ještě zlatej. Rychle nalita ranec kilometrů, navíc když už má A5 tak by to nemusel bejt uplnej prvok...
Ale když vidím tu A5, 5 let / 100kkm, bílá barva, druhý kola neorigo...operak no.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od HondaMan »

Hele ta A5 nebude až takový průšvih. Za podobné peníze není Octa ani náhodou. Možná Rapid a ještě v socce. To smysl vcelku dává.
Tak jak píše Štěpán, je to hrozná socka. Já bych k tomu dodal základní/placatý sedadla, ze kterých budou záda bolet dříve než nasedneš.

Ta XF bude jiné poježdění. Živit bych ji ale nechtěl byť si dovedu představit, že Jag v naftě se 140tKm bude ještě pár let v pohodě sloužit.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od Stepan »

Však píše, že je zvyklej mít nový ovce / golfy. Tak předpokládám, že na ně má, ne? :)
A imo je lepší dát víc za nějakou předváděčku s 20kkm než míň za pětiletý auto s 100kkm. Ještě když to má sloužit, najet nějaký kilometry, a není to jenom hračka na 5 000 ročně do garáže. Auto s kterým odjezdil nějakej magor 100kkm už za rozumný peníze nikdo nedá dohromady.
Ještě teda k věci -> Imo Jag obecně bude lepší volba, protože to si kupujou lidi, který ví proč chtějí XFko a ne zrovna A6 / 5er / Ečko a budou k tomu mít nějakej vztah. Je teda menší šance, že to měl nějakej mamrd bez citu.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět