Audi A5 vs Jaguar XF

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od janom »

Jag v naftě se 140tKm bude ještě pár let v pohodě sloužit.
Táto premisa je úplne zle.

Poznal som XJ z tej doby, 6 valec diesel. Na tom aute sa sralo úplne všetko v priebehu celej jeho životnosti, čo som ho mal v dohľade (20-220tis km). Vrátane absurdít typu roztrhnutá hadica chladenia na D1, 2 rozpadnuté turbá v priebehu 150tis km, chyby elektroniky... a vrchol hanby bola korózia na streche v mieste kde nebol poškodený lak... servis sa to pokúšal odmietať, po kontaktovaní výrobcu to na záruku lakovali... po debate s inými majiteľmi Jaguárov je jasné, že toto bola smola, ale ani u nich to nebolo oveľa lepšie.

Keď to auto prišlo budilo rešpekt a obdiv, po roku a pol to bolo auto vyslovene na hanbu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od HondaMan »

janom: mám velmi podobnou zkušenost s LR a RR. Po 2 letech užívání se ale zlepšily. Prostě se našel díl, který už fungoval.

Má Insignia je podobná. První rok více stála v servisu než strávila na silnici. 2. rok funguje OK a vypadá to, že bude fungovat i nadále.

Existuje nenulová pravděpodobnost, že ten Jag bude podobný případ. Raději bych ale vsázel na vytrvalostní masturbaci nebo to zahedgeoval pravidelným vsázení Eurojackpotu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od M.Z. »

Kamarád to XF měl, vím, že měnil turba za 70, takže náklady na servis tam budou, ale jezdil s tím do autorizáku.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od janom »

HM: Príbehy o insignii som čítal, krútil hlavou a vravel som si, že to musí skončiť alebo sa bude potom trápiť niekto iný. Gratulujem, že k tomu nakoniec došlo prvou cestou.

Na danom XJ to prebiehalo spôsobom, že kým sa vyriešilo jedno, rozsypalo sa iné absolútne bez súvislosti, skrátka tragikomédia. O roky trvajúcej následnej snahe to auto odpredať ani nehovorím.

"hedgeovanie prostredníctvom Eurojackpotu" mi spravilo náladu, big up! :-bd
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od retron »

Já můžu srovnat náklady mezi A3 což je defacto kvalitnější ofce a A4. Spotřebák až na brzdy stejný, měnil jsem skoro všechny zámky a dvoje silentbloky na motoru a na přednim ramenu, pak se vysralo ještě jedna cívka, volnoběžka alternátoru a sání, což byla nejdražší položka, ale to byl benzín. A jestli někdo nepozná rozdíl mezi pochcávkou a skoro o dvě třídy vyšším autě, tak může rovnou jezdit busem, on je totiž značný rozdíl už mezi tou A3 a ovcí.
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 528
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Audi A5 vs Jaguar XF

Příspěvek od Eda »

Coz je taky cesta kterou bych sel, pokud velikostne stacil golf tak bych spis hledal A3 s vybavou/motorem ktera se v golfu hur shani
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Odpovědět