Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Novik
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08 úno 10:56

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od Novik »

Čičo píše:Slabým motorom majiteľ potrestá sám seba na hodne dlho, nie nadarmo sa to volá základná motorizácia. A tie rozprávky o 200 tis. km...
Jaké pohádky? Prostě auto nad 200 000 km se starším datem výroby se už stává černou dírou na peníze. Vím, že toho nemám naježděného nejvíc, protože jsem za svůj život měl jen 3 auta, se kterými jsem najezdil kolem 400 000 km. Všechna jsem kupoval s nájezdy pod 100 000 km a prodával dál s nájezdy přes 220 000 km (jedno z toho šlo rozebrat a do šrotu, protože už nebyla oprava vzhledem k hodnotě auta rentabilní). Všechna se od zhruba 200 000 km začala více kazit. Když se jedna věc opravila, tak za chvíli se objevila další a tak to byl nekonečný kolotoč. :|

M.Z. Na štěstí v Sazce nevěřím, takže ani v této loterii ne. :D Asi budu muset hledat dýl, než se objeví nějaký dostupný 2.0. Co se elektriky týče, tak jsem ohledně tohoto auta našel jediný problém a to je hlavní displej. Do roku 2017 se montovaly nějaké kusy, které umíraly (začalo to vadnými pixely, až z toho byly fleky a nakonec displej umře úplně). Jediná oprava je prý výměna a displej stojí 23 000 Kč bez práce.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od M.Z. »

To jsou přesně ty perličky, které ti prozradí akorát v servise, nebo na specializovaném fóru.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Novik
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08 úno 10:56

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od Novik »

Po týdnu neustálého jezdění po bazarech to vzdávám. Projeli jsme 5 aut, každý den jedno, za každou prohlídku profesionálem to bylo 3000-5000 Kč dle vzdálenosti. Na každém autě toho mraky našli, co by za chvíli bránilo provozu a vyžadovalo si větší investice. V jednom případě dokonce nejdražší auto z Německa po lízingovce mělo lakovaný pravý bok (oboje dveře a přední blatník), diagnostika odhalila chybějící airbag na pravé straně (otevřený okruh) a umírající vysokotlaké čerpadlo. No prostě situace je nyní katastrofa. Nenarazili jsme na rozumný kus.

S manželkou jsme se domluvili, že raději koupíme nové menší auto. Narazili jsme na Opel Crossland X, který má nyní nějaké akční balíčky Smile. 1.2 81kW se dá pořídit za zhruba 360 000 Kč. Máte někdo nějaké zkušenosti s podobnými nabídkami? Dokáží jít s cenou ještě níže? Můžeme dát hotově 300 000 Kč na ruku + staré auto na protiúčet, které se prodává nyní za 30-50 000 Kč. To se ale obávám, že by pro ně nebylo zajímavé. Nebo máte opačné zkušenosti?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od petr_riha »

Teď pominu, že jsi koukal po C4 Picasso a končíš u Crosslandu, což je auto o hodně menší. Ale budiž.

Proč neskočíš za dealerem, toho Crosslanda si neprohlídneš, neprojedeš a nezaptáš se přímo prodejce, co je schopný s cenou udělat a nabídnout mu auto na protiúčet? Oběhni 3 dealery, předhoď je před stejný problém (chci se dostat na 300k a tady mám vrak protiúčtem) a ukažte, co umíte. Tohle není úplně task do nějaké internetové diskuse, to je o tom se sebrat a jít se zeptat.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od 970ka »

Žádná prrdel koupit auto v čr co ? Já už tady nekoupím ani kolo,ale že má občas auto něco lakované,to se může stát. Z toho bych nebláznil.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od M.Z. »

V CZ je běžné, že koupíš nové auto, zaplatíš ho, 22.1.2021 ti jej předají a dodnes ještě nemáš techničák :((
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 254
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od denis »

MZ: čo si si prikúpil?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Novik
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08 úno 10:56

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od Novik »

Je mi jasné, že nikdo na fóru mi tu nabídku neudělá a musím si ty dealery obchodit sám. Spíš jsem to hodil do placu ve smyslu, jestli to je vůbec reálné nebo se mi 100% vysmějí do obličeje.

970ka: To říkal i ten technik, že to je opravené pěkně a že by to kvůli tomu nevzdával. Ani na jednom dílu nebyl kit a viditelně použité šrouby naznačovaly to, že díly vyměnili za nové, které někdo nastříkal. Rám auta jinak byl v pohodě a nebyl ani lakovaný. Říkal, že to mohl někdo jen vzít o sloupek u brány nebo usnul za volantem a opřel se o svodidla, že by z toho nedělal drama, ale že by na to šla vyjednat sleva.
Zastavil to až při diagnostice, kde vyskočilo 13 různých chyb (od komunikace mezi různými jednotkami, až po nerozeznání jednoho z klíčů a hlavně ten chybějící airbag na straně bouraných dveří). Vysokotlaké čerpadlo s malým tlakem a přístup prodejce to už jen završilo.

Další chuťovka následovala v Ústeckém kraji, kam jsem platil cestu technika za 350 km se podívat na 2 auta do jednoho bazaru. Ani jedno nebylo na place. Prý se obě prodaly ten den dopoledne (přijeli jsme v 1 hodinu a bazar otevíral v 11). Nakonec jsme podle exif dat na fotografii zjistili, že jsou přes dva roky staré. Bazarník si nechal na sauto dvě krásné auta, do telefonu říkal, že jsou stále dostupné, ale když tam člověk přijede, tak tam stojí úplně jiné vrány, které vám chce vnutit. Věřím, že slabší povaha by se nechala i zlomit.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Novik píše:..Nakonec jsme podle exif dat na fotografii zjistili, že jsou přes dva roky staré. Bazarník si nechal na sauto dvě krásné auta, do telefonu říkal, že jsou stále dostupné, ale když tam člověk přijede, tak tam stojí úplně jiné vrány, které vám chce vnutit....
Podobný prolhaný překupnický zmrd si zaslouží přinejmenším odpovídající recenzi jeho "podnikání", aby tímto způsobem podvedl pokud možno co nejméně potenciálních kupců jeho naleštěných autohoven.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do Citroen C4 Grand Picasso?

Příspěvek od 970ka »

tak tohle je fakt lumpárna.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Odpovědět