Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

Tedy, nečekal bych že se takhle nové auto začne porouchávat...Ale je tedy dost zarážející že si za to nechají zaplatit když by to mělo být v rámci záruky... To bych asi zkusil jiný servis případně se obrátil přímo na Toyotu jestli je to normální...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od pavproch »

janom píše: veľmi mierne "jeté" caddy minulej generácie sa dá kúpiť ešte s motorom 1,4TSi
V těch motorech 1,4TSI se nevyznám a podrobnosti nevím, ale už se tu psalo mockrát, že 1,4TSI (a fčíl nevím jestli) s řetězem nebo řemenem NEbrat.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od janom »

Zdravím pp,
1,4 TSI EA111 bol prúser extrémnej veľkosti (reťaze, olej atď). 1,4 TSI EA211 je jeden z najchválenejších agregátov za posledný čas. O Octavie 3 s ním je celkom bitka (zháňal som známemu a dobrý kus v inzercii je preč do 2 dní). V mojom okolí ich jazdí dosť aj v Golfoch a pár v Passatoch a neviem o jedinom väčšom probléme. Ak je iné info, prosím o odkaz - nechám sa poučiť.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od Jenyk »

Nové zy ty prachy nebudou, ale co mírně jeté Chrysler Grand Voyager nebo Toyota Sienna? Místa mraky, pohodlí, bezpečí.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od M.Z. »

IrieNuff píše:Tedy, nečekal bych že se takhle nové auto začne porouchávat...Ale je tedy dost zarážející že si za to nechají zaplatit když by to mělo být v rámci záruky... To bych asi zkusil jiný servis případně se obrátil přímo na Toyotu jestli je to normální...
No poslal jsem mail na společnost Autobond, ozval se mi vedoucí servisu a jediné čeho dosáhl, že mě totálně nasral, protože točil dokola svou obchodní řeč a diagnostika nám ukázala tohle a támhle (moc dobře vím, co dokáže za blbosti zaznamenat) a blablabla. Závěr je takový, pokud nezaplatím, povedou mě jako dlužníka a nebude mi prováděn servis. Nevím, jestli jen v jejich servise, nebo všude po ČR?

Prostě si umí získat zákazníka... teď přišli o auto a s Toyotou si můžou být jisti, že u nich se už neukážu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

M.Z.: No ten vedoucí si mohl plkat co chtěl ale pokud mám garanční záruku na 5 let tak mne moc nezajímá co jim říká diagnostika mne zajímá že na autě něco nefunguje a chci to v rámci záruku BEZPLATNĚ uvést do funkčního stavu. A fakturu za to ať si pošlou Toyotě...Tohle určitě normální jednání není a určitě bych to řešil přímo s Toyotou jestli je to jejich autorizovaný servis...
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

Jenyk: Díky za typy. Chrysler Grand Voyager. A jak je to se servisem a díly na tuhle u nás ne tak rozšířenou značku?
Toyota Sienna vypadá pěkně ale cenově jiná kategorie než hledám...
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Otázkou je, zda není jednodušší v případě relativně nižších částek za údajné servisní úkony raději nezaplatit a podobně neseriózního poskytovatele produktů a služeb příště neobejít obloukem. Prostě cesta nejmenšího odporu. Jistě i ta má své pro a proti - nevýhoda tohoto řešení může spočívat v tom, že budou podobně vyjebávat i s ostatními zákazníky.
Na druhou stranu třeba mají tito šmelináři interní instrukce od hlavounů z Tojoty, že se mají pokud možno zbavovat podobně "problémových" zákazníků respektive lidí, co se v autech celkem vyznají a mj. i z toho důvodu není tak snadné je oškubat a s pokryteckým úsměvem jim nasrat na hlavu.
Takže i přes další vynaloženou energii by člověk dopadl stejně.

Každopádně mě v souvislosti s tím napadlo, že by se mnoha lidem na fóru mohl hodit nějaký seznam konkrétních prodejních míst a servisů, s nimiž mají zdejší dlouhodobí uživatelé (návrh na vložení konkrétního názvu by třeba mohl podat jen člověk s řekněme 50+ příspěvky) zkušenosti a kde jednají korektně a vstřícně a kde naopak mlží, klamou a vůbec se všelijakými způsoby snaží zákazníky brát na hůl.
Jsem si vědom existence vlákna "whitelist/blacklist", ale spíš mám na mysli něco stručnějšího a přehlednějšího - prostě relativně jednoduchá tabulka-seznam, kterou by na návrhy uživatelů mohl editovat jen moderátor. :-?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od M.Z. »

No je to sviňárna, už jsem několik desítek nových aut koupil (osobní, nákladní, užitková), ale s tímhle jsem se během garanční doby ještě nesetkal.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od pavproch »

janom píše:Zdravím pp,
1,4 TSI EA111 bol prúser extrémnej veľkosti (reťaze, olej atď). 1,4 TSI EA211 je jeden z najchválenejších agregátov za posledný čas. O Octavie 3 s ním je celkom bitka (zháňal som známemu a dobrý kus v inzercii je preč do 2 dní). V mojom okolí ich jazdí dosť aj v Golfoch a pár v Passatoch a neviem o jedinom väčšom probléme. Ak je iné info, prosím o odkaz - nechám sa poučiť.
Pamatoval jsem to tohle, víc nevím.
mattonecz píše:je 2013 1.4TSI 103KW už ok? kámoš zvažuje koupi
řidičBOB píše:Jednoduché - pokud má řetěz, tak se na to vykašlat. S řemenem ok.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět