Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

Zdravím.

Přítelkyni dosloužila Octavia I a vzhledem k tomu že neustále vozí plné auto věcí v rámci práce a navíc nás čeká potomek a přibude ještě kočárek tak chce něco většího co to pobere :)

Víceméně jsme výběr již asi vyselektovali na tyto kandidáty...

Toyota Proace City
Peugeot Rifter
Citroën Berlingo xl

Jaké by jste doporučili a s jakým motorem?
Budou se s tím jezdit střídavě delší a kratší vzdálenosti...Občas i horší cesty a les.

Díky za pomoc...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od HondaMan »

Tahle 3 auta jsou jednoa to samé, ne?
2.9T RWD
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

Asi ano. Dělají se v koncernu PSA takže si jsou dosti podobná. Ještě jsem dostal typ na Opel Combo. Nějaké zkušenosti?
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od janom »

Zdravím,

Musí to byť nutne nové? Mierne, ozaj veľmi mierne "jeté" caddy minulej generácie sa dá kúpiť ešte s motorom 1,4TSi ktorý je celkom fajn čo sa týka spotreby aj dynamiky a postráda filter pevných častíc + podobné nové "výdobytky". Verím, že na tom bude ešte dobrá záruka.

Iba príklad:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

Ahoj.

Díky za typ. Kdyby to bylo na mne tak bych se tomu vyloženě nebránil. Sám jsem kupoval dvouletého Focuse co měl najeto asi 25k a už mi téměř 10 let dobře slouží ale taky stál jen 200k.
Ale přítelkyně chce nové. Jednak z důvodu že jednou za život chce nové auto a také proto že podniká a odepíše si dph.
A já ji na jednu stranu chápu. Dát půl mega za auto které již někdo měl a nevíš jak se k tomu choval je také riskantní i když je to VW a kvalitou asi předčí i ty zamýšlené auta o kterých jsem psal...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od M.Z. »

Shodou okolností, jsem to teď taky řešil, ale původně jsem začínal u Dokkera a Dobla a pak přešel na toto kvarteto.

Toyotu jsem vyřadil z důvodu nespokojenosti s OV servisem.
Peugeot kvůli i-cokpitu.
Citroen nedal zajímavou cenu.

Vyhrál Opel Combo Enjoy 1,5 100k, skladovka s dobrou výbavou. Jezdí se s tím dobře. Je fajn odhlučněný a na běžné pojíždění dostačuje i ten střední motor.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od HondaMan »

Jako že v Ostravě existuje horší servis než Opel?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od M.Z. »

Jo, dáš tam Proace Verso s tím, že ráno nestartuje a oni diagnostikujou, že baterie je OK a naúčtujou 1000,- za vymazání chyb v paměti, protože diagnostikovi to napsalo přepětí 15,7V, což je samozřejmě naše chyba, prý jsme použili špatnou nabíječku, ale vysvětlit už nedokážou, jak bychom toho měli dosáhnout. Ale prachy chcou pořád.

Minule jsme tam v letních vedrech zase nechali auto na 2 dny s nefunkční klimou, nechali si zaplatit provedení testu klimatizace a prý se závada neprojevila. Aby ne, když klima stále nejela. Až pak tam měli auto přes týden a vyměnili kompresor.
Ale do prdele, jako kdo jim to tam má pořád vozit a pak být bez auta. Jako službu zákazníkovi, nabídnou zapůjčení náhr. auta za 1650,-kč bez dph...

Jako Toyota je první značka, u které jsem se setkal s neustálými pokusy, při garančních opravách, něco nafakturovat zákazníkovi.
Za mě už nikdy
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
IrieNuff
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 led 16:46

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od IrieNuff »

M.Z.: Díky za zajímavý post. No u nás výběr také začal s tím že se přítelkyni zamlouvá Dokker ale to jsem jí rozmluvil :D
Proto padla volba na ty tři zmíněné. Doblo jsem zavrhl sám pač se mi nelíbí ty dvoukřídlé zadní dveře...
Ten Opel mne začíná zajímat. Pokud jsi bral skladovku, jaké dávají záruky?
Jinak s tím servisem u Toyoty mne to překvapuje. A jak staré bylo to Proace Verso že to takhle blblo?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaké nové MPV auto v ceně okolo 500 tisíc?

Příspěvek od M.Z. »

2018, je to v té jejich slavné 5.leté záruce s milionem km. Žádný zázrak to auto, resp. to celé zazdil servis.
Auto má nejeto okolo 80

Záruka je u comba standard tusim 5 let.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět