Auto pre začiatočníka do 100 000

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Svaco
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25 led 12:11

Auto pre začiatočníka do 100 000

Příspěvek od Svaco »

Dobrý deň, mnohokrát omieľaná téma ale aj tak to skúsim. V lete by som mal dokončiť vodičský preukaz a tak chcem zakúpiť auto s rozpočtom +-100 000 CZK (spolu aj s počiatočným servisom), auto potrebujem hlavne z praktických dovodov a potrebujem sa taktiež na niečom vyjazdiť, takže ani viac investovať momentálne nechcem. Auto cca na 3 roky.

V aute plánujem voziť pravidelne bicykel a pravdepodobne sa budem aj sťahovať (normálne veci, nie skryne a postele), čiže hatchbacky som tak nejak vylúčil a radšej by som šiel do combi. Autom sa bude jazdiť len cez víkendy približne 200-600km (v meste mam MHD). Ročný nájazd odhadujem na takých 10-15t km, čiže myslím, že benzín by bol ok ale kľudne si nechám poradiť nakoľko v autách sa vyznám veľmi laicky. Na základe asi 40 stránok v tomto threade a nejakých osobných preferencií mi z toho vyšlo zopár áut Každopádne som otvorený akýmkoľvek radám a návrhom.

Ford Focus II Combi 1,6 16V 74 KW - fofo sa mi asi páči viac ako Astra
Opel Astra Combi
Seat Leon II - toto som zaradil do výberu čisto len z toho dovodu, že sa mi páči, rád by som si vypočul na neho názor
Kia Ceed SW - sú aj nejaké spoľahlivé motorizácie ? oplatí/neoplatí sa ?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Auto pre začiatočníka do 100 000

Příspěvek od petr_riha »

Jsou to všechno poměrně stará auta, tak asi to, které bude v nejlepším stavu. Za mě Focus, reálně za nějakých 60-70kKč za kus v dobrém stavu. Jinak si pročti ta stará vlákna, plusy a mínusy všech možností a variant tam jsou vypsané.

PS. kupovat si kombi jen pro to, že se budu jednou stěhovat (a navíc bez skříní) mi přijde jako úplně zbytečné. Osobně bych šel do hatche a odstěhoval se s ním, nebo poprosil kamaráda s kombi nebo vozíkem, aby mi pomohl (btw. s krátkým Focusem II jsem se stěhoval několikrát, jen skříně a postel jsem hodil na vozík, zbytek v autě (jasně, třeba nadvakrát, naposledy natřikrát když už bylo krámů moc). Ale je to na tobě.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět