Offroad/SUV dělník do 150

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: ned 05 led 23:14

Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od spooon »

potřebuji nutně zaplácnout díru po starém Tranzitu, který umřel na STK.
Požadavky:
- min. 5 míst (stačí 2+ 3 nouzové - vzadu budou jezdit děti a to ještě jen občas)
- tažná kapacita na kouli 2t a víc
- 4x4 - celkem jedno jaký systém, hlavně odolný
- ideálně něco, co moc nerezne(=dlouho vydrží)
- preferuji benzín

Auto bude sloužit hlavně jako dělník, odvoz dřeva z lesa, stavební materiál na dům, sem tam auto na plaťáku. Ale zároveň to bude jako 2.(skoro 3.) auto do rodiny. Občasná jízda s dětma do školky (4km - proto raději ten benzín), když nebude k dispozici vhodnější povoz tak sem tam přiveze nějaký nákup. Dálnici to asi nepozná, a když, tak vyjímečně pár km ročně. Roční nájezd do 5000km, spotřebu neřeším. Když to půjde, tak si ho nechám klidně 20 let, takže ať to nerezne. Rozpočet ideálně 100-150. Kdyby se mi to moc líbilo, dám 200 000. Offroad, pickup, cokoli, co splní požadavky. Dodávku bych raději vynechal. Táhne mě to ke starším US Pick-upům, ale nevím, jak jsou na tom s korozí?
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od Honza42 »

Tahle auta bohužel hnijou všechna. Dost často na rámu, takže K.O.
Neshnilé skoro nesehnatelné a o nějakých dalších 20 letech ani neuvažovat.
Kia Sorento do roku 2010. Rám, 4x4 většinou bez mezinápravy, redukce, 2,7-3,5t na kouli. Takže klasický offroad kamuflovaný za SUV. Taková korejská odpověď na MB ML. Bohužel nafta, která odchází, ale nechá se generálkovat. Je to celkem pohodlný osobák, takže veškerý náklad nutno směřovat na vlek. Samozřejmě taky hnije, ale spíš plechy než rám.
Auta s korbičkou - shniláky za nesmyslný ceny. To si radši koupím další traktor.
Mitsu Pajero třídvéřko by se mi líbilo, ale ceny taky mimo + drahý servis.
Taky si nechám poradit.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od HondaMan »

Proč ne dodávku? Staré použitelné pickupy stojí nesmysl a levný nepřežije první stk.

SUV není pracant. Nic se do toho nevejde a stále budeš narážet na fakt, že SUV má být pohodlné a pro lidi.

Podívej se na Hyundai H1. Za 150 seřženeš 10 let starý kus se slušnou historií. Je to zadokolka, takže ani po naložení nebudeš mít tak velký problém s adhezí. Se sedačkama odvezeš rodinu na dovolenou a bez sedaček máš 2,5m ložnou plochu na cokoliv...

Jak Hyundai nemám rád, tak H1 stojí za zmínku.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od Snowman000 »

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od Honza42 »

Jenže on píše offroad, to je ten problém. Nevím jak on, mém případě dost kopcovaté někde zas podmáčené louky, les..., Jinak bych bral dodávku hned. Jenže dodávka se zvýšeným spodkem a 4x4 je také vzácnost.
Když pickup, tak jedině singlecab, tohle je ideál:
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 54515.html
Jenže na dojetí kolem baráku cenově trochu nesmysl.

Ten Turek má redukci?
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od Snowman000 »

Honza42 píše:Ten Turek má redukci?
Ak ma pamat neklame tak vsetky Touaregy prvej gen. mali redukciu a uzavierku stredoveho diffu (lave otocne koliecko za radiacov pakou by malo obsahovat "LOW" a gulicky pri diffoch ktore idu uzavriet. Za priplatok totiz bola uzavierka zadneho diffu a moznost odpojit stabilizatory.
Obrázek
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od Honza42 »

Touareg by moje požadavky v podstatě splnil. Jenže servisák mi říkal, starý ML nebrat. Tak aby ta rada ohledně Touarega nebyla stejná, protože servis + díly. Asi je pozitivní, že bude zinkovaný.
Cenově asi jako Pajero, které je více offroad, ale hnije. Servis nastejno? Nevím.
Hledáme dělníky, ne pokladničky. To je ten problém.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od spooon »

dodávku - zadohrab - sem provozoval v podobným režimu doteď, ale má to dost limitů ohledně trakce (jak je to prázdný, tak na pikaču).

Turek 1.gen mě teda nenapadl, mám to spíš za rozmazlené SUV. Ale když to tady nadhazujete, kouknu na to.
Kia Sorento - to sem teda měl taky za městský SUV, opět mrknu na to, uvidíme.

Hyundai H1 mě taky napadl. Má to známej, dokonce i 4x4, ale nový. V mým rozpočtu sem čtyřkolku nenašel a zadokolka stejný problém jako dodávka.

Že hnijou rámy na offroadech, to je mi známo. Ale fakt to tak postihuje i US pickupy? Sem myslel, že soudruzi z US jsou na tom líp.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od spooon »

třeba rychle namátkou tohle:
https://auto.bazos.cz/inzerat/129671848 ... pic-up.php

Z obrázku vypadá celkem dobře
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Offroad/SUV dělník do 150

Příspěvek od Snowman000 »

Netvrdim ze je to jedina spravna varianta, hodne bude zalezat od kusu a od servisnych moznosti. Urcite bych bral co najmenej vybaveny kus, ale treba ratat ze to je auto za desatinu nadobudacej sumy ale servisne je to furt narocne rovnako.

Napada mi este Suzuki Vitara, alebo Subaru Forester...obe mali redukciu, ale tahanie s nimi uz nebude zrovna radost, iked V6 v oripade Vitari by to mohla dat a je to este ram, iked sa obavam ze kovomurka bude aj tu casta.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět