První auto - Focus mk2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Rohllik28
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09 led 09:10

První auto - Focus mk2

Příspěvek od Rohllik28 »

Zdar,
o tomhle autě toho bylo napsáno dost.. Ve článcích na internetu se většinou nešetří superlativy, když se o Focusu ale bavím s lidmi co se v autech trochu vyznaji (nebo se tak aspoň tváří) tak mě od něj spíš odrazují s nekonkretnimi argumenty.
V merku mám nějakého hatchback benzínaka v 1.6 16V po roce 2007 do 100k. Nájezd úplně neřeším spíš koukám po jasné historii a celkovém stavu.

Máte někdo z vlastní zkušenosti pádný důvod proč bych se měl tomu autu vyhnout?
risomas
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 04 úno 21:07

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od risomas »

Vyhnut sa mu nemusis, 1.6 bude zit dlho ale na takto starom aute budes riesit dokola podvozok, zadne brzdy... Antikorozna uprava nepatri medzi najlepsie a to najma na podvozku (karoseria je celkom ok). Skoro vsetko treba pri vymene rezat. Dokola som riesil nejake capy ale nic to na druhej strane financne nestalo. + zadne brzdy sa dokola sekali piestiky (akurat od stk po stk sa to vzdy vyjekabatilo).
Focusa som mal 14 rokov a mozno stale niekde sluzi. Ako prve budget auto je za mna vpohode.
C5 Tourer Excl 2.2 biturbo, BMW R1250GS HP, Honda VT750
Rohllik28
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09 led 09:10

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od Rohllik28 »

ok tak nějak jsem nečekal že mě tu někdo bude odrazovat ;)

Teď bych se zeptal konkrétněji co říkáte na tohle?

Kód: Vybrat vše

http://www.no1cars.cz/ford-focus-18-i-11-let-1-maj-pekny-kus-2008-cena-59000-00-kc/
Podle cebie tam bylo nějaké poškození, ještě jsem si nenechal udělat podrobný výpis, ale mohla to být prkotina, určitě se zaměřím právě na to. Co se nájezdu týče tak první záznam je hned rok po tom co bylo auto vyrobeno, má techničák a bazar se tváří celkem solidně. Ta cena mi ale příjde na to v jakým se auto tváří stavu až moc dobrá co říkáte?

Ještě jednou dodám že rozpočet mám 100k takže do oprav podvozku, rozvodů atd klidně něco nasypu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od HondaMan »

Nebál bych se toho. M2l jsem FoFoII, který nejdříve sloužil ve firmě a pak přežil používání mojí ženou = vydrží hodně. Jediný problém byl s 1.8tddi, ale to by benzin měl řešit.
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od petr_riha »

Podvozkově muže ten focus být v pohodě. Jednoho jsem dlouhé roky jezdil a jezdí i dal v rodině. Ročník 2005, najeto aktuálně 430kkm. Mění se jen spotrebak, olej 1l/10kkm. Motorově i po těch letech a kilometrech naprosto ok.

Cena 59k mi projde adekvatni (známy nedávno dával v ackach přes 110k za rv 2008, to mi přijde úlet), reálnou hodnotu vozu vidím do 70kkc (podle výbavy a stavu). Tenhle bych ale osobně nebral, hledej výhradně 1.6, 16v, 74kw.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od spooon »

podvozek to asi bude chtít udělat, ale to na Focuse nestojí svět. Takže krom koroze bych se toho nebál. A klidně bych mrknul i po větší motorizaci, nežerou o tolik víc a jedou o kus líp.
risomas
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 04 úno 21:07

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od risomas »

HondaMan píše:Nebál bych se toho. M2l jsem FoFoII, který nejdříve sloužil ve firmě a pak přežil používání mojí ženou = vydrží hodně. Jediný problém byl s 1.8tddi, ale to by benzin měl řešit.
1.8tddi bol najspolahlivejsi dyzel co mali. ziadny comon rail, poctiva liatina, jazdilo to aj na olej. Vykon nic moc ale na take to obycajne jazdenie to stacilo a do MK2 sa tusim uz ani nedaval. Problem bol s 2.0 tddi ale ten bol asi len v mondeu.
1.6 brat len bez premenliveho casovania ktore nebolo uplne najspolahlivejsie.
1.8i je myslim ze z mazdy (ale boli tusim 2 verzie).
C5 Tourer Excl 2.2 biturbo, BMW R1250GS HP, Honda VT750
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od Čičo »

spooon píše:A klidně bych mrknul i po větší motorizaci, nežerou o tolik víc a jedou o kus líp.
A to zasa ja by som neroblil ani náhodou pretože Duratec-HE je vyhlásený olejožrút!
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od petr_riha »

1.8 ani naftu ve FoFoII nebrat, pokud to člověk nechce používat jako kasičku. Najít hezkou 1.6 74kW (není to žádná raketa, ale ject to umí), nebo vybrat jiné auto.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Rohllik28
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09 led 09:10

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvek od Rohllik28 »

Díky za názory.

Diesel určitě nechci, ten bych bral jen do Mondea, který bylo ze začátku taky ve hře, ale Monďáky v téhle cenové kategorii asi budou v pěkně zuboženém stavu - jestli se nepletu Mondeo je o třídu lepší kára a pokud stojí stejně jako Fík tak mi něco smrdí..nebo se pletu a jejich cena je tak nízko "jen" kvůli dvojnásobným nájezdům?

Co se týče motoru tak vím o tom že 1.6 je to nejspolehlivější. Větší motory prý fakt žerou olej, ale říkal jsem si že za ty kobylky navíc by mi to stálo. Sem tam bych mu dolil šťávu a hotovo. Nebo je to blbej nápad a mám jít do jistoty?
Odpovědět