Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
mito
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06 bře 08:20

Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Příspěvek od mito »

Ahoj,

coskoro sa blizi cas vymeny mojhho BMW F20 118dA 2017 a zacinam teda vyberat nastupcu.
Chcel by som vas preto poprosit o radu co z mojho zoznamu by ste odporucili a pripadne ci vam napadaju este dalsi kandidati.

Poziadavky:

Velkost/trieda: tusim sa to vola nizsia stredna/kompakt? Velkostne teda ako BMW 1, VW Golf,... nepotrebujem velky priestor vzadu ani velky kufor
Palivo: radsej by som asi benzin, pripadne hybrid. Mozno ale zostanem pri nafte. Urcite nie elektro ani CNG/LPG. Dlhodoba spotreba do 8l/100km
Vykon: 140-200 koni, s dostatocnym krutiacim momentom, s preplnovanim (atmosfery od mazdy si zial neviem predstavit)
Pohon: Aj ked by som velmi rad ostal pri RWD, cenovo a vzhladom na poziadavky, je vsetko vo vybere FWD
Prevodovka: Automaticka
Cena: cca okolo 30tis.€ za nove / predvadzacie (31/32 tis.€ je ok, 35€ uz nie)
Nutna vybava: vyhrievane sedadla s dobrym bocnym vedenim, predne/zadne senzory + kamera, stresne okno, auto klima, bezklucove startovanie, (idealne adaptivne) led svetla (nie nutne matrix).
Rozne bezpecnostne vychytavky ako nudzove brzdenie, udrziavanie v pruhu a podobne nepotrebujem. Ak vo vybave budu ok, priplacat za nich ale nebudem.

1er mam 3,5 roka a takmer 110tis. km a je to velmi dobre auto. 150k/320Nm a velmi dobry 8st. automat vie poskytnut dostatocny vykon, ked je to potrebne a nepyta za to vela. Dlhodobo jazdim za 5.8l v lete a 6.3l v zime.
Je to M-packet so standardnym podvozkom a aj ked runflaty nepridavaju na komforte, povazujem podvozok a koncepciu so zadnym pohonom za velmi vydarenu. Rad by som zostal pri zadnom nahone, zial nova 1er uz je uplne ine auto s FWD a 3er je mimo mojho limitu, a zaroven pre mna zbytocne velka.

Co mam zatial vo vybere:

Audi A3 1.5 TSI - cenovo by mi vysla asi najskor len nejaka horsie vybavena predvadzacka so zakladnymi sedadlami

BMW 118i - trojvalec zial :-ss - jazdil som tento motor naposledy v Mini Cooper a nebolo to uplne zle
BMW 118d - novsia generacia motora co mam, horsia prevodovka - Aisin namiesto ZF, pre mna horsia koncepcia - FWD (ale zas FWD je vsetko vo vybere)
BMW 2 grand coupe 218i - velmi tesne by splnala cenovy limit nejaka predvadzacka

Mercedes A180d - po novom by mali byt 180d dvojitre od mercedesu aj s mercedes prevodovkou co moze byt viac fajn ako renault motor a prevodovka. Ale cenovo by to bolo skor 33tis.+ € aj ked so servisom v cene. Nesplna ale vykon od 140k, bude mat ale velky krutiaci moment

Mini Cooper / Cooper S - nesplna podmienku kompaktnej triedy a zrejme by mi kratky podvozok na dlhych cestach vadil, ale vzdy sa mi Mini pacilo, tak zatial je vo vybere

Opel Insignia - naopak vyssia trieda ako kompakt a pre mna asi zbytocne velke. Zaujalo ma vsak ze vie byt s 2.0 benzinom a 9st automat za cca. 30tis € v GS line vybave

Peugeot 508 - tiez o triedu vyssie a dlhsie ako kompakty, ale paci sa mi

Seat / Cupra - Leon ma nepresvedcil podvozkovo - kombi 1,5 TSI 150k automat. A aj ked nemam rad SUV/Crossoveri, velmi sa mi paci Cupra Formentor, cenovo by mi vysla 1,5 TSI automat s panoramou za cca. 31tis. €. Neviem ci bude velky rozdiel oproti podvozku Leonu. Nejaky by mal byt kedze Formentor ma viacprvkovu zadnu napravu. Mam dohodnutu testovaciu jazdu buduci tyzden, ak nebude lockdown, vyskusam. Bojim sa ale motora 1,5 TSI vseobecne, kedze ma vraj problemy s kolisanim otacok a podobne, a tiez 1,5 TSI v relativne tazkom Formentore...

Škoda - teoreticky po zlavach by mi to vyslo na Octaviu RS TDI DSG (asi aj TSI, ale tam je velmi vysoky registracny poplatok za vykon - 1900€?)

Volvo - S60 sa mi velmi paci a nejaka predvadzacka so zakladnym motorom by sa dala asi zohnat v ramci mojho limitu. Dynamicky bude ale slabsie a tiez je to pre mna asi zbytocne velke auto.

VW - Golf 1,5 TSI / 2.0 TDI DSG Rline - neurazi, nenadchne..

Napada vas este nieco? Mate skusenosti s tymito autami? Co by ste vybrali vy?

Diky,

Peto :ympeace:
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Příspěvek od janom »

Ahoj Peťo,

Na začiatok chválim, že jednoznačne definuješ čo presne by si chcel, čo je zbytočne moc a čo nie je Tvoja šálka kávy. :ymapplause:

Na jednej strane vyberať auto je vždy radosť, na druhej - s tým čo aktuálne v ponuke je, ide asi o polovičné potešenie.

Prehľad máš super, z toho čo nemenuješ ma napadá ešte Astra, ale to je auto, pri ktorého použití som bol nadšený asi ako z kvalitnej chladničky... účel splní, pocit ok, ale tým sme asi skončili. Presadnutie z 1er do toho si neviem predstaviť.

Čo tak Polo Gti? Nechceš veľké auto, bude to zaujímavé + motor má potenciál + predvádzačky sú v Tvojom limite s prehľadom (nové sa myslím nedá aktuálne zadať do výroby), iba príklad
https://www.autobazar.eu/volkswagen-pol ... 27415.html

Octa IV RS - rozumné riešenie, čo sa priestoru týka, ale tu v CZ už kolujú legendy o chybách v elektronike doposiaľ vyrobených áut. V piatok som bol riešiť v autorizáku defekt a za 20 min kým ma vybavili, tam pribudlo 5 ks Okty IV s najrôznejšími chybami... z toho 3 opakovane.

Apropo Leon/Formentor, Golf 1,5Tsi - tento motor má vždy pri FWD prevodovku DQ200 - 7 stupňové DSG so suchými spojkami, za posledné roky sa prevodovka zlepšila o dosť ale reálny limit spoľahlivosti bez investícii je stále cca 150-170tis km. Ak sa s tým jazdí v kolónach tak menej. Inak ten motor je už z väčšej časti vychytaný, aj keď si niekedy vie cuknúť v ťahu.
2,0Tdi Evo - nemám priamu skúsenosť, ale je k nemu DSG s mokrými spojkami, odpadá vyššie uvedené. PredEvo verziami (110+135kw) mám najazdené cca 350tis km a okrem vodnej pumpy a jedného čidla úplne ok aj v porovnaní s tým čo jazdíš teraz.

Predvádzačka minulej gen Leona Cupra, Golf Gti nie je alternatíva?

Veľa šťastia. :)
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Příspěvek od TomZ »

Těžko poradit, když nevím, jak auto používáš. 2x týdně dlouhé trasy, nebo spíš město..?

Pokud nepotřebuješ větší auto, tak mi nedává smysl ho kupovat. Zbytečná hmotnost a prostor. Tzn bych zde vyloučil 218i, Insignia, 508, S60, možná octavii.

Z toho co zbývá - MB A, min generaci jsem zkoušel, konkrétně A180i v AT a přišlo mi to takové neosobní, špatně se v tom sedělo, blbý výhled. Navíc to moc nejelo. Takže jsem skončil u Cooper v AT, což má stejný motor jako 118i a jsem spokojen. I na delší cesty, jen je je potřeba díky počítat s vyšším aerodyn. hlukem a tím, že to auto člověk musí trochu řídit. Když porovnám s 1.4TSI 110kw v AT co máme, tak největší rozdíl je odezva na plyn, gumové řízení vs řízení kdy víš co se s aute děje. TSI pak pocitově jede o trochu hůř. Ale zas u VW je víc komfortu od podvozku, menší hluk. Záleží co preferuješ.

Pokud nejezdíš vyloženě jen dlouhé trasy, baví tě řídit a jezdíš spíš po nerozbitých silnicích, tak bych klidně do Cooper/S šel, případně BMW1. V pokud to máš naopak, tak Golf, Octavia,Seat.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Příspěvek od m.deejay »

Co se trochu "povozit" Hyundai i30 2,0 N T-GDI /202kW ? :D
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
fast001
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 20 lis 10:18
Bydliště: SR - BA

Re: Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Příspěvek od fast001 »

Je to velky rozptyl, ako taky kompromis aj velkostou, imagom a dynamikou sa mi javi Golf 1.5 TSI 150k DSG.

Za tu cenu bude pekne vyzerat, s velmi slusnou vybavou na rozdiel od A3, 150k ma uz viacprvkovu zadnu napravu a 150k je v lahkom TSI Golfe celkom slusne zvezenie.

A odvezie v pohode aj 4 ludi.

Z toho co pises, nemam pocit, ze by si potreboval auta velkosti Insignia a pod.
RWD+atmo+maual
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dalej po 118d? Nove auto cca. 30tis. €

Příspěvek od 970ka »

Bych vzal nějakou zánovní A4 ,třeba :

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 4dfabd73c3
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Odpovědět