ake jednoduche benzinove auto?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
janiik
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: pát 04 pro 18:21

ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od janiik »

Dobrý den.
Chcem si kupit auto pre rodinu do 7000-7500 eur, benzin.. rocnik 2010 a vyssie. Chcem aby auto bolo jednoduche, cize aby sluzilo, nepotrebujem nejaku extra vybavu (co tam chcem je hlavne klima a parkovacie senzory, aerbagy) a malo aj vacsi kufor. Cim menej elektroniky a predrazenej vybavy. Auto nie je ten tovar, kde potrebujem vrazat drahe opravy, ale samozrejme to co tam bude, to zanedbavat nechcem.Proste aj dostupne nahradne diely a dostupne auto, nie nejake, ktore sa tazko zhanaju a je ich malo na predaj. Rozmyslal som nad Daciou logan mcv. Auto je jednoduche, no mozno ma troska odradzuje bezpecnost ale inak sa da. Nemate skusenosti aj s inymi podobnymi autami? Co tak rapid, je to (okrem motora kde je u tsi turbo) jednoduche auto, kde nie je moc elektroniky a je lacnejsi servis? Mam skusenosti iba zo starsimi autami, takze ma poucte.Som rozhodnuty pre taketo nieco. Samozrejme som rozmyslal aj nad "vymakanejsimi" autami vo vyssej cene, ale rozhodol som sa pre jednoduchsiu variantu. Keby to nemalo vzadu ani okna v elektrike, ci podobne veci, tak by ma ani to nestvalo. Ak chcete reagovat iba na moje rozhodnutie a nie na to co sa pytam, tak prosim nemusite. Vdaka.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od janom »

Zdravím,
Voľbu a preferencie úplne chápem. Nedávno som niečo podobné pre vzdialenejšiu rodinu riešil a Dacie som zavrhol hneď na začiatku - ak to má slúžiť dlhšie tak sa to stáva veľmi problémovým (štatistiky TUV a pod.). Pasívna bezpečnosť minimálne otázna.
Za mňa výborné riešenie vzhľadom na kvalitu, dostupnosť dielov, servisnú jednoduchosť a absenciu "kurvítok" - octavia II 1,6 MPI. Ideálne po 1. majiteľovi súkromníkovi. Diely sú v x variantách od x dodávateľov, opravia to všade, kufor je nadmierový aj bez kombíka. Iba nájsť dobrý kus a je trochu umenie a tie držia cenu (do stanoveného rozpočtu sa však zmestia aj tie najdrahšie). Ideálne nájazd do 100tis. Ak nevadí starší dizajn oplatí as dívať po Octavii II Tour, bývaju síce menej vybavené, ale často ide o auto po senioroch (čo vždy nie je výhra).
Iba príklad, ale hodný obhliadky:
https://auto.bazos.sk/inzerat/118895005 ... i-tour.php
janiik
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: pát 04 pro 18:21

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od janiik »

No zrejme aj tato octavia ma daco do seba. Uvazoval som uz aj nad takym autom. No na to, ze zacali s vyrobou niekedy v roku 2004 tak ich cena sa drzi dost vysoko. Ale dobra volba.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5590
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od Snowman000 »

Pri slovnom spojeni jednoduche benzinove auto mi vzdy napadne Toyota Corolla...ale dostupnost dielov nebude najidealnejsia...

Ale ano Octa Tour s 1.6 a MPI je fajn volba, nahradne diely na kazdom rohu a opravi to kazdy kto aspon trochu vie drzat srovbovak.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od Čičo »

A plné fóra tém o tom, ako si ani 5 servisov nevie poradiť s tým či oným... 100x radšej tú Corollu ako predražený, stočený koncern.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od pavproch »

Taky hlasuju za tu Octu s 1.6MPi
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5590
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od Snowman000 »

Napada mi este auto typu Berlingo, Doblo...konstrukcne jednoduche ale trvacne auta...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
silencercz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30 črc 12:35

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od silencercz »

Tipo s 1.4 T-jet?
fast001
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 20 lis 10:18
Bydliště: SR - BA

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od fast001 »

Toyota Auris, ale nebal by som sa ani Focus II 1.6 100k - jednoduche a diely su lacne.
RWD+atmo+maual
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 254
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: ake jednoduche benzinove auto?

Příspěvek od denis »

Ako píše kolega vyššie, Tipo znie ako dobrá voľba. S motorom 1.4T-jet s krátkou 6q prevodovkou to musí byť "raketa" oproti atmosferickým 1.6. Ak dynamika nie je taká podstatná tak podľa mňa by bola lepšia voľba atmo 1.4 95k, tá má totiž na dnešné pomery až neuveriteľne krátku 6q prevodovku, takže pomalšie ako dvojková octavia 1.6mpi 5q určite nebude (aj kvôli o cca 150kg nižšej hmotnosti). Rozmerovo sú na tom podobne, O2 má o necelé 4cm viac na dĺžku, ale Tipo má o cca 6cm väčší rázvor.

Pre zaujímavosť tu je porovnanie Tipo vs Corolla vs O2 FL:
https://www.auto-data.net/en/compare?ca ... rId3=14183

A iba pre príklad najlacnejšie Tipo v ponuke:
https://auto.bazos.sk/inzerat/118418832 ... -r2017.php
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět