Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Snowman000 »

Tento Alltrack som mal vyhliadnuty, kym som nezistil ze 3 dospely a 2 kinderka sa nezmestime. Ma nove celne okno, cerstvo po servise a nove brzdy ;)

Vyhodou 220k TSI v Alltracku oproti 280k je ze uz ma novu 7st. DSG DQ381 do 600Nm a zaroven ten motor je podladena 280k, takze ma potencial vydrzat a 7st. pomaha so spotrebou na dialnici, ten 6st. v 280k je poskladany relativne kratko.

1.8TSI ma 7st. so suchymi spojkami bohuzial. Pokial ale auto nema tazne a niekto s nim netahal denne prives tak by to mohla zvladnut. Pruznosti je aj v tej 1.8 TSI dost a odmeni sa lepsou spotrebou.

Ja asi skoncim v tejto kombinacii v Tourane...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

Jojo, ten motor koncernový TSI se 220hp se mě líbí, ještě navíc alltrack, těch nejezdí tak moc a po Praze a na D1 to potřebuju jako sůl
(líbilo by se mě to moc, ale hlava velí, že nedám půl míče za auto, který má za sebou sto tisíc kilometrů, vím, jasně, stálo hodně přes milion, ale snažím se to tentokrát brát s rozumem. Jo a manželce jsem slíbil, že to bude mít do 60k :ymblushing: )

Sedím v tom zase, čtu, chtěl jsem napsat pár tipů po vašich cenných radách, zatím to ale vypadá, že vyberu velký kulový a zůstanu u traktoru (=budu šetřit). Nevím, potřeboval bych do těch menších kombíků sednout :-l

Pročítal jsem tvoje vlákno hned vedle a ten Touran se mě líbí, to je vlastně taky zajímavá volba.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od m.deejay »

Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

V proceedu jsem seděl, ve variantě s panoramou, a hlava se mě opírala o strop, kromě tohoto nepříjemného faktu se mě to pozdávalo, měl jsem dobrý pocit z provedení interiéru a světe div se, sice už jsem starší se dvěma děckama na krku, ale ten proceed má přesně ten design, za kterým se po zaparkování otočím, fakt se mě líbí. Bohužel jsem nejel, pouze seděl (jak byla auta na náplavce). Předsudky proti Kii nemám, naopak, mám pocit,že ta automobilka na to šlape a jak to bylo hnusný před pár lety, tak je to teď dobrý. Problém je zase s budgetem, to cos mě nalinkoval je super, ale je to manuál, já i žena už jsme automatoví, mě to v Praze se šaltrpákou nebaví (občas mě to tady nebaví ani bez šaltrpáky), chytám z toho křeče do noh. Nejlevnější automat, teda nový, je už přes 600, ojeté nejsou
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od delphin »

Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

Pravda, to by rozhodně šlo, já tam ještě bohužel vždycky ještě musím zaškrtnout "odpočet dph", proto mě je nevyhazovalo. Požadavek ženy a její firmy. Jako představu o modelech i motorech mám. Teď je to o hledání dobrého kusu vyhovujícímu parametrům. Koncernové tsicko mě nikdo nerozmluvil, jak dvoulitr tak 1.8, já se chci ještě dostat k projetí 200hp Astry, která je mě pořád sympatická.

Mimochodem, není ten první superb, vzhledem k nájezdu, podezřele levný?
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od delphin »

Já to jen rychle střelil do vyhledávače, jako příklad. Sám bych to první nechtěl, protože nemá ani vyhřívaná sedadla a já jsem co do výbavy maximalista. Jestli to není důvod nízké ceny. Ale měl jsem kolegu, který je cíleně do žádného auta nechtěl a u tebe nevím, jaké máš preference ohledně výbavy.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

Maximalistou bych se nenazýval, ale to co chci, už je dnes většinou součástí výbav a paketů, kde mě to stejně nasekají. Když už to tam je, tak ať to hlavně funguje.. mám třebas v tom starým mondeu větrané sedačky a to když zapnu, tak se vlastně nic nestane :)
Ale vyhřívání pod zadkem musí mít žena, já chci pořádné světla. Ty halogeny co máme teď, to je o život. Hlavně když člověk ochutná moderní a dobře udělané LED, těžko se mě vrací ke "světluškám"
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Jenyk »

S-Max. V říši jsou benzíny 240 koní s automatem do 50 000 najeto okolo 20k€.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

Máš pravdu, jen z mnoha internetových zdrojů (myšleno náhodné googlení) si lidé velmi stěžují na dvoulitrový ecoboost, karbonizace a náhodná a drahá selhání. Já nenašel žádného majitele, co by mě rekl - "doopravdy při mém stylu servisu je to tak a tak". Tenhle motor se mě líbí i v novém mondeu, leč v té mk5 mě bolí záda, měl jsem možnost s ní pár měsíců jezdit a na jízdy se současným mk4 jsem se vyloženě těšil. S-Max má totožné sedačky co?

------

Chlapi, jaký je Talisman 1.6 147kW? Je to porovnatelné svezení jako třeba Passat?

------

Toto se mě osobně líbí
mobile.de - A4 Allroad
Je to menší, staré, se super výbavou a asi i totálně iracionální, ale furt bych na něj koukal z okna :)
Odpovědět