Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od řidičBOB »

Mícháš jabka a hrušky. Nechávám na tobě, zda tak činíš ze záměru nebo ne. Je mi to jedno, ale na bláboly, které opakuješ pořád dokola, reagovat nehodlám.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Stepan »

Já si myslím že odpověď na všechno je schovaná v tom, že se Volfik už 2x vyhnul přímé otázce HMka na osobní zkušenost...
A mimochodem, za 740k bez DPH muset Sup / Passat už hodně slusnej. I novej. Ten Opel mi nepřijde jako dobrej deal...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od řidičBOB »

...ani na mé dotazy neodpověděl. Furt jede svou :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

Chlapi, tak nakonec to bude úplně jinak a prostě si budu plnit sny. Kupuju Volvo XC70, D5 Polestar 169kW v automatu. Passat by byl rozumnější, ovšem já si to Volvo projel a vlastně jsem za jeho volantem měl absolutně nejlepší pocit. Já vím, chtěl jsem benzín, beru pětiválcovou naftu, ani zrovna největší to není, ale je to auto, za kterým se paradoxně vždycky otočím a hlavně, takový už se prostě dělat nebudou. Kupuju dobrý kus, neprocházím si tím poprvé a vždy toto nechávám na známém, který už mi takhle našel, ověřil a prověřil dvě auta, vždy ku velké spokojenosti. Moc se těším, vlastně jsem si udělal Vánoce, jakkoliv to je méně rozumná varianta než superb, nějaká octa nebo passat. Jestli mě to auto dopálí, dozvíte se o tom :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od HondaMan »

Congrat
2.9T RWD
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Volfik »

XC70 je výborná volba!
Ještě klasická švédská kvalita a ne částečně čínské (či přímo vyrobeno v Číně).
A hlavně oproti třeba XC90 nebo XC60 to fakt dobře jede, ty SUV jsou neohrabané tančíky, a nehodí se pro lidi, co mají rádi řízení. XC70 je pořád jen oplastovaný kombík a to je pro jízdní vlastnosti výrazně lépe jak tančíky :)

Výrazně doporučuji vyměnit olej v tom Aisin automatu.
A možná i v Haldexu.
A pokud to má najeto víc, tak zkontrolovat v Haldexu ten tisícihran, zda to má stále náhon na zadní nápravu ;)
Uživatelský avatar
Ksanda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 02 pro 05:38

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Ksanda »

Tak jenom krátké oživení. XC70 je zatím skvělá, je to úplně jiný pocit než třeba v současném autě (Mondeo mk4 2.2TDCi) nebo Passatu minulé generace (B7 znám dobře, B6 taky). Ticho, komfort jako hovado, to mě baví. Motor D5 169kW Polestar táhne lineárně jak lokomotiva, a má super zvuk, na diesel překvapil. Výkon tedy na naše cesty a limity až až, navíc je to vyšší, což mě taky baví, už jsem byl i v lese za Prahou, lesní zasněžené cesty pro traktory a měl jsem úsměv od ucha k uchu.

Spotřeba, město těch 8-9l v pohodě, mimo cca 6.5l, dálnice 145km/h na tachometru (139km/h GPS) cca 7-8l. Za mě pohoda vzhledem k tomu, kolik váží a jak jede, tak je to úplně v pohodě.

Nechal jsem udělat všechny náplně, tedy motor, AT, haldex, vyvážení, geometrii, komplet diagnostiku a pár blbostí, 11500,- bez daně, takže cena servisu (Praha) mě nepřijde nijak zbytečně vysoká, naopak.

Je to moje první auto s ACC a už bych nechtěl vůz bez něj.

Jsem velmi spokojený a chci poděkovat za čas, který jste mi věnovali, i když jsem teda nakonec koupil úplně něco jiného :)

A takhle vypadá:
Obrázek
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od Volfik »

Pěkné auto, ať dobře slouží :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný vůz do půl milionu, benzín, automat

Příspěvek od řidičBOB »

Moc pěkné! Tahle generace se mi vždy líbila! Ať slouží.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět