2 auta za spolu cca 35000€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Diky za info, medzi 2 sedacky som sa s trochou snahy zmestil aj ja a je to neporovnatelny rozdiel oproti vsetkemu ostatnemu co vzadu nema 3 plnohodnotne sedacky.

Za ten trik s kufrom diky, preto sa aj snazim najst auto bez 7 miest, hlbsi kufor sa vzdy hodi ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Stepan »

ty než to vybereš, tak to nebudeš potřebovat :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Sakris odhalil si moj plan ;;)

Ale ne, len je trochu naprd obdobie na kupu auta a o tom aky su ludia hovada radsej pomlcim...staci ked poviem ze uz bolo nachystane auto s vlekom po jedneho Tourana a ked sme mu volali ze vyrazame sme tam tak ti je clovek schopny oznamit ze to uz predal niekomu inemu...keby som vedel kde byva tak nalozim jeho a odveziem na sibir!
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Snowman000 píše:Testujeme uz zase :D
Obrázek
Obrázek
Nejak sa nedari zohnat pouzitelneho Tourana tak zabijame cas :-B
Boha ale je to fajne :ymhug:

Dlhy Multak BiTDI s DSG a 4MOT, prekvapivo to zvlada moje tempo a aj predbiehat s tym ide, ale osobak to proste neni a do zakrut treba rozvazne. Ale nejako to proste nevadi, clovek sa na to preladi a tu cestu si uziva inym sposobom. Najlepsie sa ale aj tak citia ti vzadu, ani o nich neviem a oni zas o tom ze cestuju (az na trochu toho vetra ked tomu zatopim ) ;;)
Takze cesta trva dlhsie ale vo vacsej pohode.

Jasne ze nam bude na to nase cestovanie bohate stacit Touran no trosku pruser je ze tento kus (2017 a 110000km) mozno bude pre mna za sumu ktora ma velmi donuti rozdumovat x_x
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Tak asi som uplnou nahodou nasiel riesenie mojej aktualnej situacie...ako obcas k dvom detom dozadu dostat jedneho dospeleho a je to riesenie za 285€ (aj s postovnym) :ymhug:

Vola sa to Rivemove a su to adaptery do isofixu. Na kazdej strane sa da takto ziskat 7cm a tym sa v strede ziska (takmer) plnohodnotne miesto bud pre dospeleho, alebo este jednu sedacku (iked len cez pas).

Obrázek

Kto chce vediet viac tak tu: https://www.rivekids.uk/
Preslo to aj vsetkymi moznymi testami aj na ADACu napr.

PS: Ospravedlnujem sa za potencialny spam, ale ja z toho nic nemam a len budem rad ak to niekomu pomoze a ulahci zivot s dvomi (aj s tromi) detmi :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od janom »

O tomto som kedysi celkom zisťoval a boli prípady, kedy to spôsobilo zranenia. Dosť proti tomu protestujú výrobcovia sedačiek. Iba príklad z ES kedy sa zistilo, že to negatívne prispelo k smutnému výsledku:
https://www.elcorreogallego.es/galicia/ ... -XD6342123
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Diky, zatial som nic neobjednaval.
Zaroven mi je jasne ze to nikdy nebude 100% rovnake ako ked je sedacka v povodnom isofixe.

A v tomto konkretnom pripade by ma aj zaujimalo ci bola sedacka este pripnuta aj top tetherom vzadu cez operadlo, ak sedacka teda sa nejakym sposobom utrhla a mala letela do DVDcka...

Urcite sa v tom skusim este povrtat...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od janom »

Je to dosť na hrane... sám som sa pre to nadchol (podobná situácia o chvíľu...), lebo ako riešenie podobného problému je to super, ale mám z toho dosť obavy. Keď nájdeš viac info, budem rád za ďalšie zdroje aj ja...daj určite vedieť pls.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Urcite ak najdem tak sem co to postnem. Na druhu stranu ked si vezmem ze ja som miesto detskej sedacky lezal vo vanicke z kociara na zadnych sedadlach Fiatky 750 a som tu a niektori daju 3 rocne dieta na polystyrenovy podsedak z Lidlu...tak mi toto nepride ako uplna "gilotina" na deti, kvoli ktorej by sa malo brojit...

A to este nehovorim o tom ako "bezpecna" je asi tak 12 rokov stara karoseria nejakej (mojej) A4 a ako velky vplyv bude mat na to co sa komu pri pripadnej nehode stane a to je len jeden z faktorov...ale to ze bude mat zase aktivnu bezpečnosť vyssiu ako nejaky Touran...:-??
Jednoznacna spravna odpoved urcite nebude.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 auta za spolu cca 35000€

Příspěvek od Snowman000 »

Janom: Tak ja nakoniec do toho isiel, kedze este okrem nejakeho histerickeho clanku som uz nenasiel nic zasadne proti. A tu je vysledok:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Do stredu medzi sedacky sa posadim aj ja. Nie je to ziadny Sharan, ale na obcasne odvezenie sa to zvladnut da a Snehurka so svojimi 50kg je tam v poho. A tym ze najmladsi este sedi v protismere tak kolajnicku pouzijeme na starsieho, mladsi ide do stredu a vedla neho (za mna) Snehurka nech ma najmladsieho na ociach a priestorovo na sirku tiez fajn aj v na papieri uzuckej A4...

2 postrehy. Sedacka sa posunie o cca 5 cm dopredu, takze je fajn ak ma clovek auto typu Passat/Superb kde je toho miesta od predneho sedadla viac. Druhy ktory ma trosku suvis, tak tym ze sa sedacka posunie tak zalezi od sklonu ale moze byt medzi operadlom a sedackou miesto a sedacka posobi nezaistene. Pritiahnutie Top-Tetherom pomohlo.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět