Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
JK911207
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 26 kvě 17:59

Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Příspěvek od JK911207 »

Ahoj,
přemýšlím o koupi druhého auta do rodiny na kratší trasy, takové to popojíždění do obchodu, k doktorovi a do budoucna pro moju až bude na mateřské. Takže určitě čtyřdveřák, kombík by byl lepší než sedan/hatchback, ale není to úplně podmínka. Stačí slabý motor s malým obsahem v normální klasické výbavě. Nájezd km tak kolem té stovky a staří do pěti, šesti let.
Co mě tak z fleku napadá je Fabia, motor 1.2TSI. Za tu cenu se dá sehnat stáří do pěti let i v lepší výbavě s nájezdem do 100 tisíc.
Má někdo nějaký jiný návrh než tuhle klasiku co potkáváme denně na cestách?

Budu rád za tipy, nápady a slušnou debatu. Díky.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Příspěvek od Zajda »

Přímovstřikové motory (všechny TSI a obdobné moderní jednotky) na hrkání kolem komína nejsou ideální.
Zhoršuje to jejich přirozené sklony ke karbonování.
Servisně nejlepší by byl 1.0 MPI, ale ten má zas výkonu akorát tak na to, abys auto nemusel tlačit :-)
Záleží na co jsi zvyklý.
Fabia si drží cenu natolik, že bych si raději šel pro novou nebo nějakou ŠkodaPlus do 1,5 roku stáří.
Dobrý tip na krátké trasy co bude mít i trochu přijatelnou dynamiku je Clio 0,9 TCe, naprosto jednoduchý oldschoolový motor se kterým nejsou problémy a solidní auto. Ale proti TSI 1.2 i 1.0 je pravda pořád zdechlé, s ospalými reakcemi na plyn a tak o 20% vyšší spotřebou.
《》
JK911207
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 26 kvě 17:59

Re: Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Příspěvek od JK911207 »

Dík za odpověď.
S tím 1.0MPI by to nebyl takový problém i za cenu malého výkonu. O ten výkon nejde, bude s tím jezdit hlavně moja deset km tam, deset zpět a ta jezdí navíc podle předpisů. Hlavně aby to bylo spolehlivé a za pět let jsem nemusel řešit další.
ŠkodaPlus je fajn, ale ty jejich roční vozy bych nebral. A cena je pořád vysoká. Ideální je vzhledem k ceně/staří/počet km z tohoto programu koupit zajetý auto tak po 3-4 letech kde ta cena klesne na cca 60% pořizovací ceny. Já takhle koupil oktávku v naftě a šlape jako hodinky.
Máš nějaký konkrétní tip ještě ohledně toho MPI? Díky S benzínem zkušenosti nemám, mám naftáka ve dvoulitru a ten lítá ;) Mojí ale bude bohatě stačit i něco co se plouží :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Příspěvek od Zajda »

Nevýhodné ceny u ročních vozů? Hledáš auto za 160-180 tis. s najezdem 100tis, v ročních vozech vidím Fabie MPI 2019 kolem 20tis km za 210 tis. S bonusem za leasing dalších 20. Shrábneš slevu a půjčku předčasně splatíš, že to funguje prakticky ověřili i v nedávném Světě Motorů. A máš skoro nové auto za 190.

MPI 1.0 má 2 výkonové verze, častější 60koňovou a pak 75koňovou, jsou identické, jen slabší je softwarově omezená někde nad 4000 otáček. Servisně samé plusy - žádné turbo, filtr pevných částic ani přímý vstřik, žádná potřeba zázračného oleje, stačí klasický levný 5W40 atd.
《》
JK911207
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 26 kvě 17:59

Re: Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Příspěvek od JK911207 »

Tak jo, díky za info. Všechno si ověřím a hlavně si to zkusit projet.
Hlavik
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11 lis 18:50

Re: Koupě ojetého benzíňáku za max 160-180 tisíc?

Příspěvek od Hlavik »

Taky asi budeme kupovat Fabii. Jako druhé auto prostě nemá konkurenci. Přijatelná spotřeba, nízké provozní náklady. V létě jsem jí projížděl, do stovky i slušně zrychluje.
Odpovědět