Auto do mesta aj na diaľnicu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
nic00l
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11 zář 17:55

Auto do mesta aj na diaľnicu

Příspěvek od nic00l »

Dobrý deň,
aktuálne sa potýkam s probémom kúpy ojetého auta. Hľadám niečo spoľahlivé, rozumne malé (ideálne hatchback, maximálne kombík, sedan jedine s veľkými zadnými dverami). Najradšej by som bola za 3 dverák, ale prežijem aj 5 dverák. Mám 23 rokov, takže ideálne niečo, za čo nebudem platiť poistku milión. Taktiež by bola vhodná dobrá dostupnosť náhradných dielov a aj ich prijateľná cena.

S autom plánujem jazdiť tak 50/50 mesto a diaľnica. Ročný nájazd predpokladám okolo nejakých 60-70 tisíc km. Pár dní v týzdni jazdím pre donáškovú službu a párkrát za mesiac si chcem spraviť aj výlet mimo mesto. Chodievam za rodinou 600km ďaleko prevažne po diaľnici, tak by bolo ideálne keby to auto pohodlne zvládlo aspoň tých 130 a nezožralo by pritom aj trávu okolo cesty.
Cenovo by som sa rada zmestila do nejakých 4000 eur (106 000kč). Z výbavy požadujem servo, klímu a elektrické (aspoň) predné okná. Bonusové body za elektrické nastavenie zrkadiel, tempomat a 6 rýchlostí. Nepotrebujem najnovšie auto, ale bola by som rada keby mi vydržalo aspoň rok či dva.

Medzi mojími favoritmi boli Alfa 147 (bolo mi povedané že ten ich twinspark motor je príliž zložitý), Mazda 3 (u nej som čítala, že 1,6 má veľmi krátke prevody a na diaľnici sa trápi. 2,0 je snáď na cz/sk bazároch nemožné zohnať), vw Golf/Seat Leon (ten to vraj so spotrebou nemá úplne najlepšie), favoritom je zatiaľ Honda civic 1,6 alebo 1,8 vtec. (do vtecu sa nedá nezamilovať) o ktorom si myslím, že by mohol mať v meste najlepšiu spotrebu. Tiež som pokukovala po Lanceroch, ktoré dokonca vychádzali z továrne v LPG. Brala by som aj Colt, no s 1,1 to na diaĺnici nie je žiadna sláva (predpokladám, že 1,3 na tom bude podobne) a zohnať 1,5 je snáď nemožné.

Čo by ste mi poradili/doporučili vy?
Odpovědět