Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od janci82 »

Dobrý den,

poprosil bych radu s výběrem auta.
Mám rád když něčím vyčnívám v řady a potřebuju (i kvůli mé práci) ukázat status. Auto musí být výjimečné spíše vzhledem a né technikou.
Nyní jezdím s Evoque 2,0 D AWD (2016) naježděno za 4 roky 180 tKm. Auto vyčnívá, je i poměrně svižné a pohodlné. Zatím až na známé problémy s adBlue a špatnými brzdami od výroby, řešeno ještě v záruce, žádné problémy (i když jsou zvěsti všelijaké, já měl servisní náklady nižší než u předchozí Octavky III gen.). I když teď slouží spolehlivě, nebude sloužit věčně a na auta mých preferencí se někdy hodně dlouho čeká. Zpětně bych pořídil LR Discovery Sport kvůli malému kufru u Evoque.
Plánuji najzdit něco přes 40 tisíc km ročně. Pracovně pendler Německo, cca 150 km 50/50 okresky a dálnice, téměř žádný městský provoz. Dále 1000-2000 km zahraniční jízdy v přestávkami na potřebu (prakticky celá evropa).
Mělo by to být větší kombi/SUV/MPV atd s kufrem jako Octavia III a větším, bezpečné, spolehlivé, výjimečné vzhledem. 4x4. Nejspíše Nafta ale nebráním se i benzínu a hybridu. Elektro snad jedině Tesla kvůli dojezdu, přehled nemám. Výkon dostatečný pro pohodlnou jízdu, okresky 100 km/h, dálnice 160 km/h, nejsem závodník ale občas se dostanu do situace čemu se tuším říká losí test takže musí být stabilní v zatáčkách.
Auto by mělo být komfortní s adaptivním tempomatem, pokud možno s delšími servisními intervaly (LR 33 tkm).
Spotřeba cca 10 litrů.
Cena je méně podstatná i když Porsche, Maserati a spol jsou mimo mé finanční možnosti. Limit 60000 Euro

Zatím táhnu vzhledem ke zkušenostem s LR ke zmíněnému Discovery sport, připadně Velar, jsou jistě vzhledem výjimečné a nevidí se na silnicích zejména v DE často. VW, koncernová auta a vesměs i Opel, Mercedes a BMW jsem vzhledem k běžnosti vyloučil. Auta všech ostatních značek jsou pro mě vzhledem jako přes kopírák, snad jen francouzská auta mají trochu originality.
Uvažuji i o Tesle, do elektro se mi ale zatím moc nechce a vzhledem to také není nic moc extra. A je jich tady docela dost.
Auto musí zaujmout vzhledem, přitom se nemusí lidem a nakonec ani mě líbit. Hledám tedy exota.
Měli by jste pro mě nějaké tipy? Třeba i nějaké novinky které na trh jen přijdou?
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od racer »

Když jsi zmínil francouze, vzpomněl jsem si na test DS7 crossback a celkem to tam chválili. Na francouze :) A vzhledově se mi to jakýmsi zvláštním způsobem líbí. :D
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od 970ka »

Lexus je teď za dobrý love.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od Snowman000 »

A co Stelvio? To mi napadlo hned ako prve uz po precitani nadpisu a nie je to zaujimave len vzhladom ale aj jazdne.

https://www.autosystem.cz/vuz/alfa-rome ... 6-n-138267

Ak je v hre potencialne aj elektricka tak co taky I-Pace?
https://www.autosystem.cz/vuz/jaguar-i- ... -awd-84774

(vlozene inzeraty maju len ilustracny charakter ;) )
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od HondaMan »

A co něco z US? Za 60T EUR by se něco mohlo najít.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od Stepan »

Tak pokud je cílem koupit SUV, že kterýho všichni padnou na prdel a jsou prachy na Range, asi není o čem.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od janci82 »

DS7 Crossback, to by také šlo, jen 4x4 jsem našel snad jen jako hybrid E-Tense s 220kW. Cenově se to do limitu vleze. Jak je to s výkonem u hybridů? Lze ten výkon skutečně srovnat třeba s dieslem anebo je v tom nějaký háček?

Lexus NX 300 AWD, půjdu se povozit, docela se mi líbí. I když mám předsudky vůči Lexusu, když jsem se na autosalonu jednou do lexusu chtěl posadit tak mě hnedka vystavovatel hnal pryč. Jsem jako mladé ucho nejspíš nevypadal jako potenciální zákazník.

Alfa Stelvio - taky se svezu. Jak je to se spolehlivostí? Zaslechl jsem hodně negativního.

US - Co třeba? A jak se k tomu dostat?

Díky za tipy, určitě se na ty auta podívám a vyzkouším.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od HondaMan »

Ad US: Buď koupíš něco co už v CZ je. Stačí se podívat na sauto, zadat r.v. 2019, objem od 2,5l; benzin SUV a skoro nic jiného než US Ti nevyskočí.

Nebo si vybereš podle netu či lokální předváděčky a někoho necháš auto dovézt. Simix, Autooutlet, Denker, Impexta, Auta Super...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nové větší netuctové auto, exot, cca 40tkm +

Příspěvek od pavproch »

Jen zvjedavost: Platí ještě pořád, že u US aut si tady u nás doma jentak nevyměníš ani šroubek (bo US závity)?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět