Rodinné auto na 7-10 let

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Specialized
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 23 črc 18:48

Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od Specialized »

Ahoj,

Prosím o radu místní zkušené motoristy.

Auto nemám jako koníček, slouží mi k přemisťování z bodu a do bodu b.

Mám jiné konicky, kde dávám peníze a nemíním na tom nic měnit.


K věci, doposavad máme s ženou Golfa VI koupeného 2012 nového.

Auto nám slouží bez jediného problémů, bohužel se nam narodil prcek pred rokem, teda ne bohuzel, ale spíš bohudík, život nabral jiný směr a klasicky hatchback je tak tak s kočárem.

Do 2 let přibude asi ještě jeden prcek a už teď je to auto "malé".

Potřebuju poradit auto do 500-550k za hotové, žádný úvěr, hypotéka, zadny odpis DPH na firmu.

Většinou v rodině i z firmy mám možnost jezdit auty z koncernu.


Nemam vyhraněný styl /kombi, liftback, SUV.

Doba dnešní je SUV, ale mně nechává chladným, takže toto neřeším.


Neřeším ani motor, nezávodime a i současných 63kw mi stačí.



Od auta očekávám spolehlivost, potřebuju pohodlné sezení, když pojedem 2x ročně dovo more, lyže, lázně v Maďarsku.


Kritérium jsou kvalitní světla, mám špatnou oční vadu a požadují co nejlepší světla v dané třídě.


Zvažují pár možnosti.


1. Superb 1.6tdi z důvodu velkého auta, prostoru, šlo by o roční vůz ve vybave style a s automatem - něco takového.

Cena cca 500, taková volba rozumu, za danou cenu hodně muziky a i cena, že se poměrně drží...

https://www.skodaplus.cz/Car/1570435/sk ... ATION_DESC



2. Novy Tucson v 1.6 s biled svetly za 540 funglofka.


3 - ceed sw/i30 kombi(nline, all inclusive)


4- připlatit 50tisic a koupit za 600 Volvo V90 referenční vůz že Švédska.

Stojím na mrtvém bodě.

Ještě k tomu autu - denně najedu firma zpět 40km, víkend výlety s prckem.

Autem bude jezdit i zena, když bude muset prcka/ky vyzvedávat že školky a Golf asi zůstane v rodině.

Takže podmínky - světla , větší kufr, pohodlná sedačka, spolehlivost a ideálně automat.

Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od Jenyk »

Žádné současné auto (až na jednu výjimku, viz dále) nebude sloužit bezproblémově sedm let. Tlak EU na emise zahnal autoprůmysl do kouta, musí vyrábět technologicky pochybná auta, která všechna mají nějaká slabá místa. Nafťáky DPF, vstřkovače, turba. Benzíny s přímým vstřikem karbonování sací soustavy, turba. VW a spol. a Ford dvojspojkové převodovky. Je to prostě loterie. Jediná značka, které se dá jakžtakž věřit, je Toyota s hybridy. Je přes limit, ale takový Auris nebo Corollu Touring Sports, hybrid 1,8, roční auto, bych doporučil z fleku. Ušetřil bys na servisu a na palivu, auto by bylo na věky, drží si hodnotu. Tak to na úvod.

Uvedená auta se dost liší. Nejlepší rada je investovat trochu času a s těmi auty se projet. Vlastní zkušenost většinou docela rychle vede k dobrému rozhodnutí. Ten Superb je po bouračce, vyhnul bych se mu velkým obloukem. Volvo bude mít velmi drahý servis. Z uváděných bych se soustředil na rozumně vybavený Ceed/ i30. Dobrý je i Ford Focus kombi, Opel Astra kombi. Bacha na motory, některé se povedly, některé vůbec ne.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Specialized
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 23 črc 18:48

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od Specialized »

Děkuji za odpověď, ten Superb byl jen takový nástřel.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od HondaMan »

Tak není bouračka jako bouračka. Dá se říct že doma máme všechna auta po bouračce, protože žena při parkování odřela svým mé auto. Škoda dohromady hodně přes 100...

Mě naopak ten Superb přijde jako velmi vhodný a nejlepší kandidát na auto na 10 let. 1.6tdi je v rámci možností spolehlivý, dsg sice nemám rád, ale 10 klidných let dá...
Za mě super prostorné auto pro klidného řidiče nesrovnatelné s korejci...
2.9T RWD
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od janom »

Zdravím,

Z kandidátov vyššie:
Superb je fajn riešenie, 1,6 TDI s manuálom sú za dobré ceny vzhľadom na to koľko auta a výbavy človek dostane. Ale výrazne nesúhlasím z názorom vyššie - 1,4TSI a 1,6TDI sú spojené so suchou verziou DSG prevodovky, ktorý ma reálny limit životnosti dvojspojky cca 150-170tis km, mechatronika niekedy odíde spolu s ňou - vyhol by som sa tomu voľbou manuálu, alebo ak automat tak 2,0tdi, ale tam sú ceny vyššie.

Corolla touring hybrid zodpovedá požiadavkám a dokonca vzhľadom na nevyžadovanie dynamiky neprejaví svoj jediný hendikep (prejav hybridu pri tlaku na dynamiku), príjemné vozenie s možnosťou nižšej spotreby (ak človek jazdí v súlade s autom), svetlá sú led a veľmi dobré. Jediná otázka je životnosť baterky, ale so staršími verziami systému najazdili priusy v taxislužbách už milióny km.

Tip je skladovka, predvádzačka, ročné Seatu Leon 1,4 TSI kombík. Motor podarený až až, v limite aj dobre vybavené kusy. Priestorovo by malo vyhovovať a cenovo se zmestíš aj s rezervou s novým autom (tam motor 1,5tsi - ktorý niekedy cukal, ale softwarovo sa to už zlepšilo). Led svetlá sú skoro na všetkých.

Len príklady:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od TomZ »

Nejdřív obecně.
- velký kufr v SUV (kromě extra velkých SUV) nebývá. Tzn s vidinou 2 dětí bych to směřoval na kombi/MPV. MPV lepší pro manimulaci s dětmi
- světla ideálně LED matric. Také nemám moc dobré oči a LED matrix od VW jsou v tomto smeru výborné. Jiné značky mají také, jen jinak pojmenované.
- pokud auta neřešíte, tak na vašem místě vzal dobře vybavenou Octavii/Superb. Zánovní MPV odpovídající velikost v AT asi nebude (Touran, C4 spacetourer, 5008, Smax). i3O (tipuji že i focus atp) mají přeci jen kufr menší než octavia, ačkoliv v papírech mají podobný objem.
- V této době se určitě přihlaš o pěknou slevu...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od řidičBOB »

V90 není uvnitř a ani kufrem moc velké. Já byl třeba nemile překvapený.
V tomto ohledu je asi Superb/Passat ideál.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
antarian
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23 čer 21:03

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od antarian »

Vzhledem k tomu co hledate tak se vyjadrim k mpv, ktere jsem vybiral ja a cenam. (Podobne pozadavky az na automat a ja chtel 7 mist... Na tom se ta tedy cca 30 usetrit)

Vse nove auta:
S-max (tam je prakticky vse co jde objednat, v manualu a 150 koni diesel) za 750 nebo 720 bez sedacek (10 navic za lepsi sedacku vpredu pro ridice).
Vyhoda je sirka interieru i misto v druhe rade.

Citroen c4 (bi-xenony) s max vybavou co jde v 7 mistnem provedeni (shine pack)
- benzin nejslabsi, manual za 600 na firmu, ale za pul roku si to muzete prepsat na sebe.

Touran (s nej svetlama) cca 660 az 670 v marathon edition a 7 mistne provedeni (vybava je teda horsi nez u s-maxe, chybi handsfree otvirani kufru, navigace, mene reproduktoru, mene mista na delku i na sirku, jeste chybeli nejaky bezpecnostni systemy jako zmena jizdniho pruhu, kamera v predu, senzor pri vyjizdeni z parkovaciho mista V teto vybave dobre sedacky v cene). Benzin a manual

Sharan
Benzin, manual 720 (ale myslim bi-xenony) a ve stejne vybave jako s-max byl clovek na stejne cene.
Je to ale vetsi jen je to 1.4 tsi 150 koni a bude to papat vic :-)

Peugeot 5008
Tady jsem mel prilis velke naroky na to co bych chtel a to auto bohuzel nabizi malo za mnoho :-)
Jedine v nejae orezane verzi :-) ale jde o to co od toho clovek chce. Ja tam chtel fakt vsechno a u peugeutu to narozdil od zbytku musite vsechno doplatit pomerne za draho a ta cena se pak splha vys.

Galaxy: jako s-max plus 70 tisic.

No a to je vse co jsem zjistil.

Me konkretne slo hodne o prostor ve 2 rade a asistencni systemy a na zaklade toho jsem sinpriplatil a vzal s-maxe protoze je tma toho mista zkratka vic nez v touranu a c4, galaxy se mi uz nechtelo priplacet 70 kdyz se mi vic libil s-max a sharan jsem dostal nabidku az kdyz jsem zaplatil zalohu. (Dealeri byli prekvapeny ze se na toho sharana v benzinu vubec ptam a tak se me jeste doptavali jestli to fakt chci nacenit :-) )

Jinak priplatky za autimat byli 50 az 100 podle toho jestli to bylo nebo nebylo spojeno s nutnosti vzit silnejsi motor
Mr ShortCut
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 02 srp 19:22

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od Mr ShortCut »

Dobry den, myslim, ze by jste se mel svezt zanovni mazdou 6 2,0i AT kombi. Splni vse potrebujete, jezdi okolo 7L, je to spohlive a prakticky bezudrzbove auto, ve kterem navic funguji vsechny asistenti,tak jak maji a take je s ni fajn svezeni. Casem staci pridat box na strechu a i prostoru pak bude na vsecko dost..
Morbidity
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 21 črc 14:18

Re: Rodinné auto na 7-10 let

Příspěvek od Morbidity »

Moje rada by byla Ford S-max. Já jsem řídil toto auto 2 roky a byl docela spokojený s jeho výkonem.
Odpovědět