Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
michal1234
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 05 črc 18:36

Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Příspěvek od michal1234 »

Ahoj všichni,
fórum čtu již déle, ale toto je můj první příspěvek.

V říjnu nastupuji na VŠ a budu muset dojíždět poměrně daleko. Roční nájezd se bavíme zhruba 35k až 40k km. Většinu z toho budou tvořit dálnice,ale budu jezdit i po městě.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro naftu. Rozpočet je 100 000 Kč, včetně prvotniho servisu.

Jaké byste mi doporučili auto/motor? Můžete klidně přidat i konkrétní odkazy, pokud chcete.

Přemýšlel jsem nad Octavii II. generace s 1.9 TDI, ale rád si nechám poradit.

Jediný požadavek je klimatizace. + by byla nižší spotřeba a ne úplně nejdražší servis(což si u té oktavky nejsem jistý)

Děkuji všem za případné rady a tipy, budu vděčný za vše.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5588
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Příspěvek od Snowman000 »

Ja zacinal na Passate B5,5 s 1.9TDI PD a 100k...bolo to leniveee (z toho vznikla aj prezyvka Astmatik) ale takmer nikdy nesiel cez 7l a ked som ho predaval tak mal 370tisic, nikdy s nim neboli problemy a verim tomu ze este teraz niekde beha ;) takze ak je ta Octa s tymto motorom tak kludne...

Iked v danom rozpocte by sa mohol podarit najst nejaky luxusne zachovaly Golf IV este s rotackovou TDI, klimu to mat bude, komfortne to na cestovanie stale je a na pripadne opravy je to jednoduche a lacne auto a motor vydrzi kludne 10x okolo zeme...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
michal1234
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 05 črc 18:36

Re: Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Příspěvek od michal1234 »

Díky moc za odpověď. Určitě kouknu. Počkám ještě na další odpovědi.
grood
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: ned 06 kvě 13:36

Re: Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Příspěvek od grood »

jestli nebudeš vozit 4 gorily a nepotřebuješ velký kufr, tak za mě golf V s motorizaci 1.9 77kw, jestli chceš sedan/lift tak Bora, Jetta. Měli jsme doma tyhle auta,teď s tím jezdí bratranci a furt naprosto v pohodě, vše nad 350k km bez problému. Obě vozy opečován stejně, na ovci mi hnilo 5 dveře a podběhy, sem tam u dveří taky... Bora nic, spotřební věci nepočítám, cena ND je za pakatel...a jestli jezdíš hodně dálky tak škodovka je hlučnější. Na prohlídku si někoho vem a dbej na to aby klima fungovala! jestli prodejce řekne, že tam není chladivo tak ať si to doplní a doplať si to. Oprava klimy je vždy drahá, chladič, trubky, nedejbože kompresor... GL s výběrem.
michal1234
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 05 črc 18:36

Re: Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Příspěvek od michal1234 »

prozatím děkuji všem za rady a tipy, na golfa jsem taky koukal, slušné auto.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5588
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý Diesel do 100 000 Kč

Příspěvek od Snowman000 »

Jo Fordia 1.8 TDCI 85kW je tiez chvalena...ako bonus moze byt vyrazne novsie auto ako Golf IV s urcite lepsimi jazdnymi vlastnostami, len servisne je ten podvozok narocnejsi na udrzbu ako ta trubka z lesenia miesto zadnej napravy v Golfe ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět