BMW e46 vs Mazda MX-5

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Damianuscz
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01 črc 21:19

BMW e46 vs Mazda MX-5

Příspěvek od Damianuscz »

Zdravím všechny a předem vím že srovnávám nesrovnatelné, ale s vaší pomocí mi snad pomůžete rozlousknout toto dilema.

Rodinný rozpočet dovolil začít řešit druhé auto. První auto je OII 1.6 MPI 75kw sekvenční LPG. Auto si nemůžu vynachválit je to pracant, který si za 3 roky na sebe vydělal (co jsem najezdil to bych v rozdílu v benzínu zaplatil za toto auto) a doufám, že stále jezdit bude.

Nicméně k meritu, druhé auto bude náhradní, když žena někam pojede s malým tak ji chci nechat OII a vytáhnu z garáže nějakého mazla. Od auta bych chtěl trochu rychlosti, kterou z OII dostanu, jen když ji týrám na hranici možností, ale také radost z jízdy zatáčkou, přesné řazení, prostě si jízdu užít a tak jsem došel na tyto dvě auta, každé má něco a být mazda trochu větší a mít pár kw navíc, tak je to ideální volba, ale klidně nahoďte vlastní nápad.

Mazda vypadá opravdu skvěle nicméně se bojím slabého motoru a to zda se tam vůbec vlezu a když vlezu tak ať tam nejsem úplně sardinka ono 187cm a 110kg je prostě třeba někam dát.

BMW zde se bojím, že jízda nebude tak zábavná, že to je více daily car, které je jen šmrncnuté zábavou (ne opravdu M3 mi neprojde)

Poslední hřebík do rakve je rozpočet, celkem čekám, že koupím trochu vrak na kterém se vyřádím a to jak opravami podvozku tak karoserie, ale nerad bych byl aby mě běžné věci jako např.: ložisko stálo ranec (větší obavu o nákladnost servisu mám u BMW).

Díky za cokoliv kromě nadávek :)
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW e46 vs Mazda MX-5

Příspěvek od Předseda »

osobně bych šel do MX5. Pokud tyhle auta budou vrak, tak zrovna u BMW jako víkendovky tě imo bude štvát, že to není třeba R6 v v 3litru.. a jako víkendovku bych volil cabrio. U MX5 toho výkonu moc není, ale auto je zase nízky a lehký. Taková hračka. A když jedeš bez střechy tak to máš pro radost a ne na honění vteřin a trefování apexu.. Muj názor :)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW e46 vs Mazda MX-5

Příspěvek od Snowman000 »

No trosku vagne zadane zadanie (aspon cenu by to chcelo), ale skusim pridat svojou troskou.

Kedysi som mal E46 325i a ano je to skor zabavnejsie daily ako povoz ktory si clovek bude chodit opecovavat do garaze a vytahovat cez vikendy. Proste idealne jedno auto v garazi, ked clovek chce aj zabavu. Jedina E46 ktora by mohla z toho vyjst najlepsie a najzabavnejsie je 325ti Compact, len je tam problem s dizajnom pre niektorych (mne sa ale paci) :)
Bohuzial vacsina ich bude za zenitom (5-6 majitel co nema ani na vymenu stieracov) a tie co nie tak uz si celkom drzia cenu (nema vyznam sa tu bavit o inych motorizaciach ako o benzinovych R6). A z toho vychadzajuci stav. Bohuzial nikdy nepatrila medzi najspolahlivejsie a vacsinou to chcije olej, alebo to ma niekde prasknutu trubku a saje falosny vzduch, alebo zlosti elektronika a nejaky senzor vacky, pripadne lambda (jedna zo 4)...vsetkym tym som si presiel. Jo a taky to fajne rezne.

MX-5 NB 1.8 som si kupil prave ako nahradu za E46 a jazdne je to neporovnatelny skok. Presnost, lahkost, radenie o svetelne roky dalej, hravost a k tomu pocit jazdy bez strechy...takto si ja osobne predstavujem druhe auto, ktore si vytiahnem len ked chcem a nie musim. Potom ale prislo kinderko a na Mazdu neni cas. Za tie 4 roky ma nikde nenechala, ale umrela jedna cievka a jedna hadica chladenia, co je neporovnatelny rozdiel oproti E46 za cca rovnake obdobie. Taktiez samotne naklady na spotrebak su tak 1/2 (pneu 50€ vs 100€, atd...). Ak by sa dalo uprednostnil by som silnejsiu 1.8 (idealne so svorom) pred 1.6, oproti E46 to aj tak bude pomalsie a s 1.6 je to uz fakt trapenie. Najvacsim problemom ale je pri MX-5 hrdza a to este vacsim ako E46. Ja tu svoju dal mechanicky tak aby jazdila ako ma, na tu hrdzu uz cas ani chut nemam. Tu uz sa tiez oddelili cenovo opecovavane kusy, kde je vsetko vyvarene od ostatnych...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW e46 vs Mazda MX-5

Příspěvek od mmira »

kdyz tu padla zminka o kompaktu, tak si dovolim navrhnout nasledujici. doporucil bych mrknout na e36 318ti. je to neuveritelne zabavne a paradoxne i docela rychle auto (120 k/t), pritom se prodavaji za hubicku a nahradnich dilu se vsude vali spousta.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW e46 vs Mazda MX-5

Příspěvek od Snowman000 »

Ja tu v BA furt slintam nad fakt zachovalou a krasnou tmavozelenou E36 323ti :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW e46 vs Mazda MX-5

Příspěvek od jerry »

V jednom dni a na stejné trase jsem se svezl v e46 330 Ci a MX5-NCFL. Tam kde e46 měla snahu jet pořád rovně, tak miata vykreslila zatáčku jako po kolejích. Miata sportovní svezení, e46 Ci spíš cruiser na kochačku. Ale tu kochačku můžeš i s miatou.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět