Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od DoubleSix »

patbur píše: jelikož....3 děti (11 + 2,5 + 0,5 let), v kufru minimálně po 2-3 následující roky 1-2 kočáry + další věci s tím
spojené
* do 2. řady potřebuju ukotvit 2 sedačky (isofix) a doprostřed mezi ně nacpat nejstarší dceru
Správná odpověď je MPV, ostatní bude pro ty děti vzadu hodně nepohodlné. A pokud máš ty 2 sedačky na IsoFix, tak to třetí dítě se mezi ně asi ani neposadí.

VW Touran
Renault Scenic / GrandScenic
Citroen C4 Picasso
Peugeot 5008
Toyota Verso
Opel Zafira
Kia Carens

Sám mám 3 děti, tak vím, o čem mluvím.
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

DoubleSix píše:
patbur píše: jelikož....3 děti (11 + 2,5 + 0,5 let), v kufru minimálně po 2-3 následující roky 1-2 kočáry + další věci s tím
spojené
* do 2. řady potřebuju ukotvit 2 sedačky (isofix) a doprostřed mezi ně nacpat nejstarší dceru
Správná odpověď je MPV, ostatní bude pro ty děti vzadu hodně nepohodlné. A pokud máš ty 2 sedačky na IsoFix, tak to třetí dítě se mezi ně asi ani neposadí.

VW Touran
Renault Scenic / GrandScenic
Citroen C4 Picasso
Peugeot 5008
Toyota Verso
Opel Zafira
Kia Carens

Sám mám 3 děti, tak vím, o čem mluvím.

Jako ty auta co píšeš jsou super, to je jasný, ale půl mega na to prostě nemám. A ojetinu bych nechtěl. Tyto auta, aby se ojetý dostaly na 350 tis., tak budou mít najeto min. tolik, co já s novým nenajedu za 5-7 let.
Kdo ze známých si kupoval ojetinu, tak s tím měl většinou relativně brzo nějaké problémy. Já se tou koupí hodně vycinkám z peněz a prostě nebude na to, případně investovat třeba 20-30 tis. do nějaké opravy.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od mattonecz »

hlavne si kup prodlouzenou zaruku at uz to bude cokoliv
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od DoubleSix »

patbur: pokud najezdíš málo, nové auto je hloupost. Navíc auto, které nesplní tvoje požadavky na převoz 3 dětí.
Ty ojetiny ti udělají lepší službu. A taková Toyota je poměrně držák.
Být tebou bych ještě přehodnotil ten požadavek "musí to být nové auto".
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

mattonecz píše:hlavne si kup prodlouzenou zaruku at uz to bude cokoliv
Ano, to mám v plánu. Pokud to půjde. Dokonce někdo nabízí prodlouženou záruku v ceně. Teď třeba procházím ty Berlinga a u několika skladových kusů tam prodloužená záruka je.
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

DoubleSix píše:patbur: pokud najezdíš málo, nové auto je hloupost. Navíc auto, které nesplní tvoje požadavky na převoz 3 dětí.
Ty ojetiny ti udělají lepší službu. A taková Toyota je poměrně držák.
Být tebou bych ještě přehodnotil ten požadavek "musí to být nové auto".
Tak já samozřejmě MUSÍM koupit auto, do kterého se mě ty děti vejdou :)
Snad to nakonec asi teda bude muset být to Berlingo, které se mě svojí variabilitou líbí moc. Jen jsem měl obavy z "dodávkového" osobáku.
Berlingo, Peugeot Rifter a Opel Combo jsou zcela totožná auta? Já jen, že vypadají, že ano a přitom jsou docela velké cenové rozdíly. Třeba i 30-40 tis. za stejné auto.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od DoubleSix »

Ta MPV mají tu výhodu, že to nejsou dodávky (jinak laděný podvozek, komfort, hluk, ....). Ale jsou dražší.

Pokud bude vyhovovat Berlingo, proč ne. Hodně rodin s více dětmi to kupuje, protože pro ně to je jediná alternativa - kvůli prostoru, super cena, mizející MPV.
Ano, Berlingo, Partner, Combo je jedno auto.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od HondaMan »

Jako já nejsem znalec na MPV, ale i tam bude sezení mezi 2 sedačkama s Isofix očistec. Nedejbože na delší cestu. Pokud je dětem 0 a 2, tak je výhled na 2 velké sedačky minimálně na 5 let.
Osobně když vezu 3 lidi a 2 sedačky, tak dávám největší sedačku dopředu a vedle 2. sedačky posadím 2 lidi. Takže za mě:

Isofix dopředu a nejobjemnější sedačku na přední sedadlo, nebo

sedmimstné auto. Což mě vrací k té Dachně, kde si za 350 - 380 tisíc může člověk i vybírat. A vůči bílému Berlingu na plechových kolech s nelakovanýma plastama, švihadly a sporákem bude i ta Dachna vcelku koukatelné auto.

Ad Nové auto. Za mě má smysl i při malém nájezdu. Bude 10 let jezdit relativně novým autem s nízkým nájezdem. Pokud auto nechce řešit, tak imho nejlepší volba. V rodině máme několik aut s nájezdem pod 10tkm/rok od nova a s ojetinami se to srovnat nedá.
2.9T RWD
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

HondaMan píše:Jako já nejsem znalec na MPV, ale i tam bude sezení mezi 2 sedačkama s Isofix očistec. Nedejbože na delší cestu. Pokud je dětem 0 a 2, tak je výhled na 2 velké sedačky minimálně na 5 let.
Osobně když vezu 3 lidi a 2 sedačky, tak dávám největší sedačku dopředu a vedle 2. sedačky posadím 2 lidi. Takže za mě:

Isofix dopředu a nejobjemnější sedačku na přední sedadlo, nebo

sedmimstné auto. Což mě vrací k té Dachně, kde si za 350 - 380 tisíc může člověk i vybírat. A vůči bílému Berlingu na plechových kolech s nelakovanýma plastama, švihadly a sporákem bude i ta Dachna vcelku koukatelné auto.

Ad Nové auto. Za mě má smysl i při malém nájezdu. Bude 10 let jezdit relativně novým autem s nízkým nájezdem. Pokud auto nechce řešit, tak imho nejlepší volba. V rodině máme několik aut s nájezdem pod 10tkm/rok od nova a s ojetinami se to srovnat nedá.
Tak isofix na předním sedadle by vlastně taky bylo řešení. To mě ani nenapadlo, že by mohla jedna sedačka být i vpředu. Ale stejně mám dojem, že u té nižší střední, co jsem psal v úvodu, isofix vpředu není ani u jednoho. Ještě to musím zjistit. Neexistuje třeba nějaká tabulka s auty, kde má ten který model isofixy?
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

Tak co jsem teď prošel, tak isofix na předním sedadle nemá z těch kombíků ani jeden :(
No myslel jsem si to.
Odpovědět