Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od Jenyk »

Koukám po něčem podobném, MPV ani dodávky nechci, rozpočtem nejsem až tak svázán...a stejně ho*no. Co jsem našel je malé. Větší jsou až prémie, ale tam mi přece jen soukromý rozpočet nesahá. Velká kombi za rozumné peníze prostě vymřela. Všichni tlačí SUV, ta jsou za raketu a neprémie stejně zvenku velká, uvnitř malá. Někdo nějaký tip? Jo a musí to být spolehlivé, to eliminuje VW a jeho podmnožiny. Talisman?
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

Jenyk píše:Koukám po něčem podobném, MPV ani dodávky nechci, rozpočtem nejsem až tak svázán...a stejně ho*no. Co jsem našel je malé. Větší jsou až prémie, ale tam mi přece jen soukromý rozpočet nesahá. Velká kombi za rozumné peníze prostě vymřela. Všichni tlačí SUV, ta jsou za raketu a neprémie stejně zvenku velká, uvnitř malá. Někdo nějaký tip? Jo a musí to být spolehlivé, to eliminuje VW a jeho podmnožiny. Talisman?
Já teď řeším dilema právě s tou "dodávkou". V testech a recenzích, které jsem si dnes procházel velmi chválí Berlingo s tím, že už svým projevem a pohodlností "téměř" plnohodnotně nahrazuje o 1/3 dražší MPV. Je samozřejmě potřeba vyzkoušet osobně, ale ta variabilita interiéru mě láká moc. Co nejdřív to musím prubnout.
Pokud bych se přece jen rozhodl jednu sedačku - tu bez základny, umisťovat na přední sedadlo, tak bych asi nejraději Focuse, Astru (v jednom příspěvku ze začátku vlákna je moc pěkný kousek) nebo Megane (dle mě asi nejhezčí vnitřek). Ve druhém sledu pak Tipo, Ceed a i30.
Ale všechna tato auta jsou si hodně podobná a záleželo by spíš na té které konkrétní výbavě od modelu. Ten Focus mě z toho zatím vychází nejlíp, ale taky je nejdražší.....
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan píše:Jako já nejsem znalec na MPV, ale i tam bude sezení mezi 2 sedačkama s Isofix očistec. Nedejbože na delší cestu. Pokud je dětem 0 a 2, tak je výhled na 2 velké sedačky minimálně na 5 let.
Výhoda toho MPV je v tom, že jsou vzadu 3 stejně široká sedadla. Oproti klasickým karoseriím tak ty IsoFixy jsou u krajních sedadel dál od sebe. Takže mezi 2 sedačky vzadu se další dítě vejde bez problémů.
Navíc karoserie MPV je pěkně krabicová, takže hlavy cestujících vzadu na krajích neomezuje horní část dveří a střecha. Ty sedačky mohou být proto posunuty více ke dveřím.
Musíš ale hledat MPV se 3 stejnými sedadly vzadu a ne ty s 2,5 sedačkami (např. Ford C-Max).
Jasně, S-Max by byl nejlepší volba. Ale s motorem 2.0 se špatně shání, ta auta jsou vykoupená snad na 10 let dopředu :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od HondaMan »

Jenže podmínka je nové a 350tKč budget. Za to nevykouzlíš ani C-max natož S-max bez ohledu na motorizaci.
2.9T RWD
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

DoubleSix píše:
HondaMan píše:Jako já nejsem znalec na MPV, ale i tam bude sezení mezi 2 sedačkama s Isofix očistec. Nedejbože na delší cestu. Pokud je dětem 0 a 2, tak je výhled na 2 velké sedačky minimálně na 5 let.
Výhoda toho MPV je v tom, že jsou vzadu 3 stejně široká sedadla. Oproti klasickým karoseriím tak ty IsoFixy jsou u krajních sedadel dál od sebe. Takže mezi 2 sedačky vzadu se další dítě vejde bez problémů.
Navíc karoserie MPV je pěkně krabicová, takže hlavy cestujících vzadu na krajích neomezuje horní část dveří a střecha. Ty sedačky mohou být proto posunuty více ke dveřím.
Musíš ale hledat MPV se 3 stejnými sedadly vzadu a ne ty s 2,5 sedačkami (např. Ford C-Max).
Jasně, S-Max by byl nejlepší volba. Ale s motorem 2.0 se špatně shání, ta auta jsou vykoupená snad na 10 let dopředu :)
Tak ty 3 samostaný sedadla jsou samozřejmě super. To je bez debaty. Zítra si jdu projet Berlingo, které jedinné se mě tam nové cenově vleze. Musím se přiznat, že se mi líbí i vzhledově, narozdíl od Opel Combo.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od HondaMan »

S Opel Combo jsem jezdil a bylo fajn = bude schopné i Berlingo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan: já se tady tazatele snažím ukecat už dlouho na ojetin, nějaké MPV. Ale on se svým malým nájezdem stále trvá na novém autě. Nu což, chce nové, ať si ho koupí. Je to jeho volba (částečně tomu i rozumím).
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od Snowman000 »

Co nieco taketo? Ano trosku mimo budget, ale myslim, ze by slo ich ukecat...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list
Spomenul som si na to pri tomto videu:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
patbur
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 18 čer 22:50

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od patbur »

Tak přesně tohle video jsem za poslední 3 dny viděl už asi 4x :) Velmi zajímavé, musím říct a původně mě teda Doblo ani nenapadlo. No teď je to samozřejmě vážný adept, ikdyž jak říkáš, musel bych je zkusit ukecat na slevu nebo aspoň nějakou "předváděčku". Slyšel jsem, že se dá předváděčka udělat v podstatě i z nového auta s minimálním nájezdem.

Každopádně jsem byl včera vyzkoušet Berlingo a musím říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen jak to jelo a vůbec tím provedením a zpracováním. O variabilitě vnitřního prostoru ani nelmuvě. Takže asi na 90% nakonec skončím u nějakého auta tohoto provedení. Musím zkusit projet i to Doblo. Ten kousek z odkazu vypadá víc než zajímavě.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné kombi, nové, benzín, +- 350.000,-

Příspěvek od Snowman000 »

Problem je ze Doblo s benzinom podla vsetkeho uz skoncilo, kvoli novym normam, takze asi fakt ostava len nejaka zabudnuta skladovka. Treba ich skusit podusit na tom, ze to musia do roka (do 09/2020) prihlasit ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět