Svizne auto do 7000€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Miso122 »

Ahojte,
Rozmyslam na vymenou mojho stareho auta (Peugeot 106, '98, 44kw benzin) za nieco novsie a modernejsie. Mal som ho ako prve auto, na naucenie zakladov po autoskole a ziskanie nejakej praxe bolo super, ale uz by to chcelo nieco lepsie a bezpecnejsie (a vykonnejsie). Hladam daily auto, pri ktorom soferovani sa nebudem nudit a uzijem si cestu, takze nieco so slusnou dynamikou a silnejsim motorom. Mame v rodine aj Citroen Grand C4 Picasso, a to je presne opak auta ake hladam: soferovanie je nezazivne, auto je prilis makke a jazdne vlastnosti su celkovo mizerne. Ale ma to aspon nejaky vykon, narozdiel od 106 (1.6HDi).

Jazdim prevazne mesto a okresky, sem tam dialnica, rocne nieco do 10-12k km. Cize z toho mi vychadza jednoznacne benzin, ale ak sa mylim kludne ma opravte.

Velkostou auta mi 106 vyhovuje, takze auto v priblizne rovnakej velkosti by bolo fajn, pripadne nieco vacsie by taktiez nebol problem. Vacsinu casu budem v aute jazdit sam, ale sem tam pojdu aj viaceri, takze urcite 4/5 miest je poziadavka a mensie auta s miestom len pre 2 osoby vypadavaju z vyberu. Dalej potrebujem mat moznost v zime odviezt lyze a cez leto mensi whitewater kajak - takze auto s moznostou uchytenia stesnych lyzin. Urcite chcem klimu, potesil by tempomat a bluetooth radio. Budget mam nastaveny na 7000€ (185k CZk +-), ale ak to bude nizsie hnevat sa nebudem.

V tejto cene bude vsetko len o kompromisoch medzi vekom auta, vybavou, vzhladom a pohodlim, takze necakam ze najdem nieco uplne idealne co bude splnat kazdu jednu poziadavku. Najprv som pozeral po Suzuki Swift Sport z 2012 (100kw, 1.6l, atmosfera), ale davat za neho sumy co pytaju (7.5k+) mi pride prilis vela za auto takej triedy. Zaroven je to len trojdverak, takze nie uplne prakticke auto, komfortom tiez nebude ovplyvat a sviznost atmosfery v porovnani s modernymi oturbenymi motormi tiez otazny. Dalej mi oci padli na Ford Focus ST (2006-2008, 166kw, 2.5l, turbobenzin), ale predava sa ich malo, vacsinou s vysokym najazdom. Interier je na tom v porovnani s SSS dost mizerny, ale to je dan za starsie auto, aj ked vyssej triedy. Este som nasiel par dalsich aut co by spadalo do poziadaviek, ako napr Mazda 3 MPS, pripadne 5-dverova Fiesta ST (aj ked tych je este menej ako Focusov).

Pozeram sa spravnym smerom, alebo som uplne mimo a boli by vhodnejsie uplne ine auta? Ake modely by ste poradili pre moje poziadavky a vyuzitie?

Vdaka
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Jaggie »

Mini Cooper S 1.6 128kW, mohl by se vejit do 7oooEUR
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Snowman000 »

Myslim, ze smerovanie na zaklade poziadaviek je viac nez spravne.

Swift je urcite skvela moznost a par ludi ho tu ma a za tie peniaze fakt stoji. Je to primerane rychle, podvozok to ma ale rychlejsi ako motor, nauci a urcite bude dlho bavit, takze urcite odporucam ho skusit.

Focus ST je trochu opak...motor mi vzdy prisiel rychlejsi ako podvozok...rychlosti ma az az, ale necha si za neho aj zaplatit, ci uz benzinom (nebudem mimo ked poviem ze bude brat raz tolko ako Swift, alebo nakladmi na pneu, brzdy a pod. Neodhovaram, ale predsa len na jazdenie po meste je to overkill.

Fiesta ST...ak by sa podarilo najst tak urcite nesklame a je to mix medzi SSS a FoFo ST...myslim, ze by to bola idealna volba, ale obavam sa ze do budgetu sa nevojde ak sa bavime o tej s 1.6 ecoboost...

Mazdu 3 MPS moc nepoznam, takze tazko mi hodnotit, ale nemala nejake problemy s motorom?!

Jaggieho navrh na Mini Cooper S nie je zly, ale to auto je nepouzitelne pre viac ako 2 ludi, alebo na prevoz cohokolvek vacsieho...to uz praktickejsia je moja Panda 100HP (iked do budgetu by sa zmestili 2) ;))
A ta 1.6 nebola z najspolahlivejsich...

Moj navrh...
Golf GTI/Leon FR...velkostne ako FoFo ST, ale menej nakladovo narocne, ale oproti SSS to bude trochu sterilne, iked rychlejsie. Mozno sa podari aj Cupra, ale to mi ako prechod zo 44kW auta a na planovane pouzitie, uz zbytocne moc...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list

Renault Clio RS...ak by nahodou stacili 3dv. a nebude vadit "zachodovy" posed, tak asi najlepsia volba. SSS v agresivnejsej a rychlejsej forme...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list

Civic Type-R (alias UFO)...zase len 3dv. prevedenie, no mne nikdy moc nehovorila tato generacia a nemam s nou moc skusenosti, mozno sa k nej niekto vyjadri...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hond ... oFrom=list

PS: inzeraty maju len ilustracny charakter ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od jarka »

Ještě mě napadají konkurenti pro Sporta: Twingo RS, Fiesta ST, Peugeot 208GTi, Colt CZ5 Ralliart, Corsa OPC.

To CTR FN2 není vůbec špatný, je to takový nedoceněný typer, ale pořád to má správný motor a převodovku a uvnitř je to veliký a praktický. V těhle cenách bych se asi vyhnul vyšším třídám aut, páč to prostě budou kasičky a budeš muset něco nainvestovat. Zůstal bych v kategorii malých mršek nahoře. A jak mi říkal kámoš když byl se mnou vybírat Sporta, radši připlať za lepší kus, páč těch x tisíc navíc tě bude mrzet jen ve chvíli koupě. Oproti tomu když ušetříš a koupíš kasičku, tak do toho stejně nasypeš a jen budeš nasranej. Taky jsem koupil dráž než jsem chtěl, ale nelitoval jsem ani chvilku.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od M.Z. »

Každopádně Swift z toho vyjde provozně nejlépe.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Zajda »

:ymbilly: Souhlasím, u Swiftu se dělala v pozdějších letech i 5dv verze a proti P106 hádám bude komfortní až až, jelikož sériový podvozek je komfortnější než u běžného Swiftu.
Pěkný bonus jsou xenony.
Motor nijak neoslní výkonem ale na rozpohybování auta do zábavných rychlostí stačí. To auto je sportovní verze uchopená ze správného konce - podvozek a brzdy jsou předimenzované na výkon a váhu, motor není extra vyšponovaný, takže autu můžeš dávat pořád za uši a nic netrpí. Pokud byl předchozí majitel jelito, pořád může být zubožené, ale nedovedu si představit auto tohoto typu s předpokladem menších provozních nákladů.
Trochu úlet je rozměr gum 195/45 R17 pokud by se člověk držel sériové velikosti.
《》
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Miso122 »

Jaggie píše:Mini Cooper S 1.6 128kW, mohl by se vejit do 7oooEUR
Mini su v danom rozpocte o priblizne 5 rokov starsie ako spominany SSS, s podobnymi jazdnymi vlastnostami. A to nehovorim o interieri, ktory mi vyslovene prekaza, plus sa hovori ze to nie su najspolahlivejsie auta na svete.
Snowman000 píše:Swift je urcite skvela moznost a par ludi ho tu ma a za tie peniaze fakt stoji. Je to primerane rychle, podvozok to ma ale rychlejsi ako motor, nauci a urcite bude dlho bavit, takze urcite odporucam ho skusit.

Moj navrh...
Golf GTI/Leon FR
Renault Clio RS
Civic Type-R (alias UFO)
Okej teda, pojdem pozriet a vyskusat SSS a uvidim ako mi to sadne a podla toho sa budem dalej rozhodovat. Co sa tyka ostatnych navrhovanych aut, nemaju FTSI z tohto obdobia problemy s rozvodmi rovnako ako TSI motory? Bolo mi povedane ze SSS bude na moju jazdu uz overkill, takze Clio RS co je este viac sportovo orientovane mozem asi vylucit z vyberu. Civic je mimo kvoli designu, az tie nove sa mi pacia, co je uplne mimo budget.
jarka píše:Ještě mě napadají konkurenti pro Sporta: Twingo RS, Fiesta ST, Peugeot 208GTi, Colt CZ5 Ralliart, Corsa OPC.

V těhle cenách bych se asi vyhnul vyšším třídám aut, páč to prostě budou kasičky a budeš muset něco nainvestovat. Zůstal bych v kategorii malých mršek nahoře. A jak mi říkal kámoš když byl se mnou vybírat Sporta, radši připlať za lepší kus, páč těch x tisíc navíc tě bude mrzet jen ve chvíli koupě. Oproti tomu když ušetříš a koupíš kasičku, tak do toho stejně nasypeš a jen budeš nasranej. Taky jsem koupil dráž než jsem chtěl, ale nelitoval jsem ani chvilku.
Pozriem navrhovane, ale co som naposledy pozeral tak ich vela v ponuke nebolo. Ohladom tej vyssej triedy som si vsimol na Focuse, za rovnaku cenu o par rokov starsie, s nabehanymi kilometrami a tym padom aj servis bude nakladnejsi.

Swift vyzera zatial najlepsie, taka pohodlnejsia motokara. 5dv verzie su mimo rozpoctu o par tisic. Xenony, BT, vyhrievane sedacky su len bonus :D Pri aute podobnej hmotnosti ako mam teraz je tam takmer dvojnasobny vykon, co by malo uplne s prehladom stacit. Este ho ist skusit a presvedcit sa na vlastnej kozi a potom ked tak najst fajn kusok :)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Snowman000 »

2.0 TSI bolo na tom co sa tohoto tyka omnoho lepsie ako 1.2, 1.4 a 1.8 TSI, ale samozrejme nie je uplne bezpruserove a v tomto pripade sa bavime o 15 rocnych autach, ktore su niekde na dnes svojej cenovej hladiny a podla toho sa k tomu pravdepodobne spravali terajsi majitelia :(

Swift urcite nesklame a myslim, ze to bude fakt najspolahlivejsia a zaroven asi aj najzabavnejsia a najviac splnajuca parametre varianta.

Ak by to predsa len bolo az moc hardcore, napada mi este Ford Fiesta 1.6 Ti-vct, alebo Mazda 2 1.5 GTA. Nebudu o moc pomalsie, daju sa zohnat aj ako 5dv. a stale sa jedna o dost zabavne auta. Sam som nad tou Mazdou 2 chvilu uvazoval...

A jeden trefny clanok k veci kde je vacsina aut porovnanych (iked v AJ):
http://www.evo.co.uk/renault/twingo/141 ... rt-v%3famp
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Miso122 »

Bol som skusit Swift Sport a bol som mierne sklamany po tom, ako sa tu to auto chvalilo.

Na 100kw auto som cakal trochu vacsi rozdiel v dynamike oproti 106 co nema ani polovicu. Pri 4k otackach zacina byt tah aj citit, ale na takom rpm uz ten motor celkom slusne huci a nejako si neviem predstavit fungovat takym stylom pri kazdej situacii kde ten vykon budem potrebovat (napr aj bezne obiehanie na okreske). Komfortom bolo velmi podobne ako Pezoo, az pri extremne zlej ceste je citit rozdiel v prospech SSS. Sedacky ako take stolicky, ale to som po recenziach cakal. Ani nastavenie do inych poloh to nejako nezmenilo, pedale boli blizko a volant zase daleko hned ako som ju mierne sklopil dozadu. Zvysok len nezvyk zo stareho auta - pri vyssej rychlosti stuhne riadenie co som vobec necakal :D a presne drahy riadiacej paky taktiez nieco kde som zvyknuty na ine.

Musim ist skusit este nieco ine, porovnat to a az potom vyberat. Nech mam vlastnu skusenost s viacerymi autami v tejto cene.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od M.Z. »

Tak v tom případě pro tebe asi spíš bude nějaký výkonnější hatch. Pokud tě dynamika neuspokojovala, tak bys byl asi věčně nespokojený.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět