Svizne auto do 7000€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Zajda »

Akorát než se s tím slabým autem něco naučíš, tak budeš brzdou v provozu neschopnou předjet cokoliv se hýbe. Swift Sport fakt netáhne vocpodu, pokud člověk srovnává s turbodieselem. Doporučil bych tedy tazateli Fabii 1.0 nebo 1.2 TSI, které i v 70/66kW verzi pojedou mezi 2-4tis otáčkama o poznání líp. 1.0 TSI 81kW navzdory udávanému výkonu pak pojede líp i co do maximální dynamiky.
《》
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5483
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od M.Z. »

S láskou vzpomínám, na mé první služební sportovní auto v r1995, Favorit pickup 50kw, kde jsem na najetých okreskách býval nejrychlejší :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od pavproch »

Já začínal se žigulem patnáctistovkou (mělo to myslím 70 koní), zátah to mělo na dvojku fenomenální (+RWD = škola života)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Zajda »

M.Z. píše:S láskou vzpomínám, na mé první služební sportovní auto v r1995, Favorit pickup 50kw, kde jsem na najetých okreskách býval nejrychlejší :D
Favorit je svižné auto na rozbitou okresku i dneska, akorát rozlet skončí na prvním pomalém vláčku aut. Na pár týdnů jsem měl z kraje roku náhradní vozidlo Citigo 44 kW. Akcelerace během manévru v okreskovém tempu už se vpodstatě nekonala, pracovalo se jen s rychlostí co jsem si přivezl. V dnešním provozu už je to mimo :-)
《》
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od DoubleSix »

M.Z. píše:S láskou vzpomínám, na mé první služební sportovní auto v r1995, Favorit pickup 50kw, kde jsem na najetých okreskách býval nejrychlejší :D
Ty si měl takhle výkonnou potvoru? Závidím. Já měl bílého Favorita se 40kW - vstřikování Bosch Monomotronic. Ale darovanému koni na zuby nehleď :)
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Miso122 »

Ahojte,
Dovolím si po dlhšej dobe obnoviť túto tému. Pred dvomi rokmi v lete som na odporúčanie kúpil SSS (2012). S autom som maximálne spokojný, až na prevodovku. Stále sú s ňou problémy, vypýtala si už hodne peňazí (repas takmer hneď po kúpe, rozpadnuté tiahla, neustále klepanie, olej po 5 tisíc km nakomplet čierny) a to je aj dôvod prečo ho predávam. Neviem či som autu príliš nakladal, alebo len vychytal nejaký chybný kus...

No a teraz nastáva dilema, čo kúpiť namiesto neho. Jazdné vlastnosti mal Swift skvelé (s dobrými pneu a EBC brzdami), na vybláznenie po okreskách bolo aj výkonu relatívne dosť. Párkrát som zobral auto aj na okruh a tam už výkon chýbal. Nebyť ale spomínanej prevodovky, auto by som si nechal aj dlhšie. Takže hľadám v tomto ohľade niečo podobné ako Swift, alebo lepšie.

V cenovej hladine čo dostanem za SSS pri predaji som našiel nejakých kandidátov, ktorí vyzerajú, že by mohli spĺňať požiadavky:
- Renault Clio RS
- Opel Corsa OPC
- Ford Fiesta ST150
Sú síce starší ročník, ale pri nájdení dobrého kusu by to nemal byť problém.

Prípadne sa radšej rovno vybrať druhou cestou, a prihodiť niečo navyše na "poriadny" hothatch?
- Seat Leon Cupra
- Renault Megane RS
- Opel Astra OPC
- VW Golf GTI

Máte niečo dodať k modelom spomenutým vyššie, poprípade nejaké úplne iné tipy?

Vďaka
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Stepan »

jenom takhle "od stolu" bych podotknul, že GTI a Cupra jsou dle názaroů všemožných recenzentů "rychlý, nikoliv zábavný". RS Megane je svým způsobem úplně jiná kategorie. Podobně jako TypeR.
Jinak všechny 4 auta z druhého výběru mají na webu testy od pjandy. A těm bych zrovna věřil. Stav už bude kus od kusu :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Miso122 »

Nejaký link, kde by som mohol hľadať spomínané recenzie? Určite pozriem.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3972
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od HondaMan »

Pokud hledáš zábavu, tak Renault nebo Type-R.
Je třeba počítat, že třeba Meganu bude mít podstatně vyšší náklady na provoz než Clio. Výkonnější, těžší, rychlejší... to vše zname á více servisu. Dodnes vzpominam na své Clio RS. Super auto s rozumnýma nákladama...
Fiesta je tvrdší, pomalejší a na provoz levnější.
2.9T RWD
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Svizne auto do 7000€

Příspěvek od Miso122 »

Na Clio som zatiaľ ešte nevidel negatívnu recenziu, každý jeden s ním bol spokojný. V poslednej dobe ho aj Muldix z MM Automotive vychválil do nebies https://youtu.be/v9PIGYxIEsw

Vďaka cene a prevádzkovým nákladom mi vychádza rozumovo lepšie oproti Mégane, nateraz.
Odpovědět