Dálniční kočár na příštích deset let

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od beaumont »

Snowman000 píše:Ja osobne bych si z toho vyberu zvolil FoFo ST s benzinom.
(...)
Jedine dalsie auto ktore mi napada, ale to je robnaka situacia ako Gulia (sedan, RWD, MT, diesel) je Jag XE...
Focus ST je asi super (neřídil jsem), ale zatím nový a drahý. A taky nevím, jestli jako dálniční auto nebude zbytečně tvrdý a hlučný. Musím ho někde vyzkoušet, ideálně tu naftu.

Jag XE je super, ale jak píšeš, stejný problém jako Giulia: není kombi. Větší XF zase nemá pořádné motory, nafty se serou, čtyř- i šestiválce a benzínů v kombi je minimum. A drahý servis, kde nemám známé (u Alfy/Fiatu a částečně Opelu ano).
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
risomas
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 04 úno 21:07

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od risomas »

Focus ani 308 nie su moc dialnicne hltace. so 150konmi su rychlosti nad 200 cista utopia. Pri tych rychlostiach je tiez spotreba 10l utopia.
Inak mal som uplne identicke zadanie pred 5 rokmi, 20k km, 90% dialnica 150kmh+, manual vyhoda ale nie nutnost. Zobral by som aj koncern. Hladal som najme medzi Mazdou 6 2,5 a Accordom 2,4 ale nehrdzave som nensiel, skoncil som pri C5 2,2 biturbo a zatial nelutujem. Dufam ze vydrzi co najdlhsie, fakt pohodlne, vykon akurat (da sa ist 200 tempomat a 73l nadrz potesi)
Predtym som mal Focusa - na okresky super ale na dialnici nic moc velmi rychlo unavoval. BMW 330d dost tvrde - zena obcas vracala na okreskach a hlavne male.
C5 Tourer Excl 2.2 biturbo, BMW R1250GS HP, Honda VT750
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od Shr3k »

HondaMan píše:V tvé statistice je asi hodně subjektivní pojem "fast".
Nevím, při 150 km/h to žere rovných 10. Jezdím s tím jen dálky > 100 km. Mně můj styl jízdy přijde už dost fast = na papíry půl roku v čistírně. Ale zase na druhou stranu neprasím, žádné předjíždění přes odbočovací pruhy nebo přes zebry nebo přes plnou - tzn. jsem schopný vyčkat za kolonou, když vím, že za pár km dál ji můžu bezpečně vzít celou. ;)
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od honziss »

Se 150k se sice da podivat 200+ ale konstantne a pohodlne jezdit touhle rychlosti chce 250-300k. Doporucil bych Lexus GS450h, neni to kombik, ale misto v nem je a 200+ se v nem da travit celkem prijemne s celkem prima spotrebou.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od beaumont »

honziss: Diky, ale kdyz si prectes zneni uvodniho prispevku, tak zjistis, ze japonsky sedan s automatem a pohonem zadnich kol je temer presny opak toho, co hledam. Nechci Japonce, nechci sedan, nechci zadokolku a nechci automat. Jo a taky nechci premiovku s drahym servisem.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od lampa »

Minula Audi A6 se jeste docela nedavno prodavala v provedeni 2.8 V6 FSI a manual.
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od honziss »

beaumont píše:honziss: Diky, ale kdyz si prectes zneni uvodniho prispevku, tak zjistis, ze japonsky sedan s automatem a pohonem zadnich kol je temer presny opak toho, co hledam. Nechci Japonce, nechci sedan, nechci zadokolku a nechci automat. Jo a taky nechci premiovku s drahym servisem.
Bezny servis drahy neni. Ale kdyz nechces, tak nechces, auto na dalnici je to supr ;)

Ale vazne, 110kw je na naky dalnicni nahaneni malo. Jsem na dalnicich furt v cz/de/sk, auta jsem mel od 90 - 345k a nad 200 tak nak prijatelne zrychlovala jen cupra a gs.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od beaumont »

lampa píše:Minula Audi A6 se jeste docela nedavno prodavala v provedeni 2.8 V6 FSI a manual.
Diky za tip, ale Audi v zadnem pripade, bez ohledu na motorizaci. Nejenze je to Konzern, ale tu znacku opravdu hodne nemam rad.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od 970ka »

Koncern se však nejlépe oservisuje,i když se rozessere,nebo nabourá. Na dálnici,třeba aspoň Superb,či Passat takové minimum,řekl bych. Sám bych šel asi také do Audi a to jsem 30 let jezdil spíše MB,nebo BMW. Časem stejně všichni skončíme v korejských autech :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od Snowman000 »

beaumont píše:
Snowman000 píše:Ja osobne bych si z toho vyberu zvolil FoFo ST s benzinom.
(...)
Jedine dalsie auto ktore mi napada, ale to je robnaka situacia ako Gulia (sedan, RWD, MT, diesel) je Jag XE...
Focus ST je asi super (neřídil jsem), ale zatím nový a drahý. A taky nevím, jestli jako dálniční auto nebude zbytečně tvrdý a hlučný. Musím ho někde vyzkoušet, ideálně tu naftu.
Osobne bych sa toho FoFo ST nebal, tento segment sa svojou pohodlnostou a cestovnostou za posledne roky posunul asi najviac a ak to bude na 18" tak by to nemuselo byt nic tvrde. Ano zatial su drahe, ale o toho pol roka, rok, by mohli byt na sucasnej cene predoslej gen FoFo ST (cca 20tisic €).
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list

Ako tu uz niektory pisali, na pohodlne cestovanie 200+ to fakt chce aj koni 200+ a v kombinacii s MT a kombi inej volby moc niet...

Este tak 3 roky dozadu bych odporucil Megana Grandtour 220, ale za toho uz novodoba nahrada tiez nie je...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět