Dálniční kočár na příštích deset let

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od beaumont »

Oživím starší téma...

Zatím jsem ještě nic nového nepořídil, stará dobrá Croma už překročila 230 tkm a pořád věrně a dobře slouží. Ale zdá se, že pokud pomine koronavirus a nic jiného se nezmění k horšímu, bude v následujících letech těch dlouhých cest o něco víc, než doposud. Takže výměna auta zůstává na stole.

Výběr se v podstatě zúžil na dvě alternativy:
- Peugeot 308 SW 2.0 HDI 150 koní manuál GT-Line, v podstatě jeden konkrétní kus v Německu, pěkně vybavený, rok 2018 (novější v téhle konfiguraci už nejsou), prý ve vynikajícím stavu a s najetými jen asi 26 tkm, u ofiko dealera Peugeotu, za 17.600 euro. Musel bych ho koupit hned nebo co nejdřív. Další takhle zachovalý už asi nebude.
Jo a je to jen Euro 6, nikoliv 6d-temp, takže o něco míň senzorů a ekonesmyslů.

nebo

- Insignia, 2.0 nafta 170 koní, případně 1.6 turbo 200 koní. Těch je v Německu hromada, hlavně dieselů, tam bych mohl klidně počkat a vybírat. Například je teď k mání pěkný kombík z roku 2019 se slušnou výbavou (např. vyhřívaný volant, což 308 vůbec neumí), nájezdem kolem 30 tkm za necelých 21 tis. euro, možná by se dala ještě domluvit nějaká sleva. Dají se ale sehnat i pěkné kusy pod 20 tis. euro.
1.6 Turbo bývá obvykle lehce dražší a je jich mnohem míň.

Překvapuje mě, že Insignia, auto o třídu výš než 308, o generaci novější, o 20 koní silnější, lépe vybavené, plnící novější normu a ještě německé značky je relativně jen o málo dražší. Na druhou stranu já tak obrovské auto vlastně ani nepotřebuju, 308 je velikostně zcela dostačující: jezdím sám nebo ve dvou, na zadní sedačky dávám leda bundu a kufr mají obě auta velký až dost. A taky se mi Insi už jen tak tak vejde do garáže (na šířku i na délku), 308 v pohodě.

Tak co, klofnout poslední 308 s pořádným motorem a manuálem? Nebo v klidu hledat nejhezčí / cenově nejlepší Insignii?

Zase když teď koupím 308 a za rok nebo dva už mě nebude bavit, můžu ji prodat a koupit Insi, ty ještě budou. Naopak by to nefungovalo, protože 308 už je jen se slabými motory (nepočítám GTI, to není auto pro mě).
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od Honza42 »

Než P308 to už radši Astru, a skoro novou.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od HondaMan »

Pokud nepotřebuješ velké auto, tak bych vzal Peugeota.
Insignia je opravdu zbytečně velká a Astra extrémně nezajímavá.

Naftovou Insignií s FWD jsem jezdil asi měsíc a to auto Ti vážně nemá moc co nabídnout. AWD v CT nebo gsi je jiná písnička, ale tam to zase chce ideálně biturbo aby to trochu jelo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od Snowman000 »

Pokial nevadi ten pre mna osobne dost priserny posed/architektura palubky v 308, tak bych do ni sel.
Hlavne ak neni vyslovene treba vacsie auto a ta cena je tiez velmi fajn si myslim.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od petr_riha »

Z tohoto (P308/insignia/Astra) bych bral také 308.

Konkrétní kus jsi neukazal, tak těžko soudit, ale z te trojice jednoznačně. Otázkou, jestli bych to nazval stejně jako název topicu, tedy “dálniční kočár”, ale pokud sedi velikostne...

Jinak sorvnanvas neporovnatelne, insignia má sice o 20koni výkonu více, ale také bude o dost těžší. Pomerove výkon na kilo bude mít 308 lepší. Vstupují do toho ale i další faktory než jen výkon na papíře.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od beaumont »

Honza42 píše:Než P308 to už radši Astru, a skoro novou.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
Astra by mi v principu nevadila, ale naftová 1.6 CDTI je slabá, dynamika by mi nestačila. Uvažoval jsem nad benzínovou 1.6 T 200 koní, ale těch je málo a jsou poměrně drahé, v podstatě za cenu Insignie v naftě. Totéž 1.6 BiTurbo 160 koní, tam se z dlouhodobého hlediska bojím drahé dvojice turbodmychadel.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od beaumont »

petr_riha píše:Z tohoto (P308/insignia/Astra) bych bral také 308.

Konkrétní kus jsi neukazal, tak těžko soudit, ale z te trojice jednoznačně. Otázkou, jestli bych to nazval stejně jako název topicu, tedy “dálniční kočár”, ale pokud sedi velikostne...
Koukám na tenhle kus:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 5b5ee248cf

Problém je, že je to přes celé Německo a dnes i tam řádí korona... :-(
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od petr_riha »

Nevím, jaké jsou aktuální podmínky vstupu do Německa (či te které spolkové země), ale cena za koronatest se v ceně toho auta trochu ztratí, ne? :-D

Nebo, jakou souvislost s tím má korona?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od řidičBOB »

...že tam z důvodu koupi auta nesmí jet ;-) Ani s C- testem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční kočár na příštích deset let

Příspěvek od Snowman000 »

A nebude lepsia varianta benzin? ;)
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =290099062
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =313452631
...iked 1.6 THP kedysi neplatili za uplne drzaky...nespravili s tym uz nieco?
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět