Koupě auta - Renault Megane 2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od HondaMan »

Jsou lepší než ti většina bude tvrdit. Ale i tak nic moc...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

radovanradek píše:Jinak co ještě třeba nissan Primera?
Primera byla nejlepší v roce 2000, ne 99, ne 01, prostě 2000. V té době dobře jezdící auto s klasickým dobrým japonským motorem. Dnes už bude problém jí sehnat v hezkém stavu, rez byla problém. A Nissan z roku 2000 není úplně bezpečný auto z dnešního pohledu. Auta po 2010 jsou na tom s bezpečnostní mnohem lépe, stejně tak antikorozní průprava karoserie je obecně lepší (s vyjimou Mazdy ta snad rezne dodnes)
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

https://auto.bazos.cz/inzerat/120860563 ... lo-16i.php - tenhle se mi docela líbí ? co by na to
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

takhle podle fotek asi v pohodě. Vyžádal bych si od něho VIN. Začni tím že si zkontroluješ jestli sedí km podle záznamů z STK a pokud se ti to bude líbit i na místě, tak bych investoval pětikilo do Cebie.

Jinak protože Fiat není úplně vyhejpovaná značka jako VW či Škoda tak bych tam zase moc podvodů nečekal. Za mě asi fajn auto hele.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Ok, takže když budu mít VIN, tak si můžu ověřit jestli to má nějaké zaznamy, pokud má bylo pravděpodobně servisováno, pak si zaplatim cebii abych zjístil podrobnosti těch záznamů! Chápu to dobře?
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Přesně tak

Krok 1
https://www.kontrolatachometru.cz
to je státní databáze od roku 2010. Je to zdarma a dá to aspoň základní představu

Krok 2
https://www.zkontrolujsiauto.cz
to je Cebie, je to placený, ale mají více informací. Zadarmo ti vypíšou kolik informací mají a po zaplacení ti ukážou detaily.

Nic z toho není povinné, ale když už stojíš u konkrétního auta a jsi před plácnutím že to bereš, tak se to asi vyplatí. Nic není 100% a podvod jde udělat všude, ale u starýho Fiata si nijak nemyslím, že někdo bude dělat nějaké sofistikované podvody.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

OK
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

https://auto.bazos.cz/inzerat/121092194 ... chodci.php na kolik výjde vyměna silnbloků ?
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Hele ono to bude asi dost zrezlé ze spodu. Klasický japonec 90. let. Kvalitní technika co vydrží, ale reznou. Silenblok bude stát 400 kč, to není nic drahého. Otázkou je za kolik seženeš clověka co ti vyvaří spodek a lemy kol. Takže stejně budeš ve finále na 30 tis. Ale Civic v této generaci je velmi příjemné auto na ježdění a je spolehlivé. Problém bude ten zápas se rzí. Musíš vědět na jak dlouho to auto chceš a kolik do toho chceš v průběhu investovat.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Jako jo no, proto se mi v tomhle víc líbí Francouzi, i když je každý odsuzuje 6e jsou na prd atd.. ale prostě oni nereznou což je u starých aut velká výhoda- ale otázka sám stálé váhám nad tím jestli auto úplně potřebuju a jestli ten benzín nebo naftu a za kolik? No jeden den se rozhodnout budu muset a prostě když bude dobrá nabídka tak to vezmu - řikal jsem si, že by mi fakt stačil i nějaký malý peugeotek za 20 000,- který bude mít levnou údržbu a servis, ale bude spolehlivý a doveze mě všude a prostě nebudu řešit velikost auta, ale budu už aspoň jezdit a za dva roky koupim něco nové. Nebo prostě dokud do toho nebudu muset sypat velké prachy - uvidíme, myslím že i ta Thalia by mi stačila - ale fakt dost uvažuju jestli naftu nebo benál - jestli neřeším spotřebu tak asi jasně benzín - ale jako chtěl bych jezdit za 4,5/100 km, ale zas mi to auto může snadněji podrazit nohy, že třeba v zimě nenastartuje a to za ten rozdíl 3 lítru navíc úplně nestojí za tu opravu (turbo, vstřiky, ...)Ještě mě trěba zajímalo jestli je důležitý nájezd a jak je to třeba s benzínovým motorem co už má najeto např. 280 tisíc - ?
Odpovědět