Koupě auta - Renault Megane 2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

jo ale třeba pojistku vyřeším asi na jeden rok, kvuli financím tím že to napíšu na otce - on auto nemá ani nejezdí, takže tam nebude ani taková sleva, ale bude v minulosti auto měl - jde o to že ted se mi budou hodit finance na jiné věci, třeba budoucí opravy s kterýma počítám - za rok už ty prachy na pojistku zas budu mít a už si to začnu psát na sebe, jako právě 1,8 žerou dost a já budu chtít jezdit aspoň 3x týdně 40km ,což by bylo 120 KM ,je to bráno i cesta zpátky - takže kdyby mi žralo 9-10 při 1,8 objemu tak je to za 220,- cca na týden, a já 1,8 nepotřebuju, už právě kvůli ceně pojistky a větší spotřebě, navíc celkově si myslím že na začátek 1,4 nebo 1,6 stačí jako zase 1,2 nechcu protože vím že ty žerou taky hodně a zároveň to nejede. Varianta je jít do nafty, ale Asi 80% z lidí kde jsem se ptal na naftu či benzín na začátek kor u ojetých aut tak doporučili radši benzín - o naftu bych se asi se svýma mínimálními zkušenostmi moc nepostaral
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Tak je nafta a nafta. Když si pořídíš třeba Peugeot 306 s 1.9D tak je to starý kadle-kadle komůrkový diesel který je asi těžko zničitelný. Rizikem tam budou nejspíš zimní starty a to že to nejede. Nicméně tyhle starý diesely zase nějakou úplně zázračnou spotřebu taky ještě nemají a prostě bych si radši fakt pořídil třeba to Stilo v benzínu, který v poměru to co dostaneš za ty peníze je blízko maximu a víc asi nevymyslíme.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od jirka87 »

Stilo se mi libi, ma.to na sve roky v nejake slusne barve furt smrnc. Odradily me ale veci typicke pro Italy. Tenke plechy, snad kazdy kus vykloktana predni naprava, coz je proste kolorit uz od prvniho Tipa...Mozna uz od Regaty :-D bidna bezpecnost...a snad u kazde motorizace Stila je potreba k vymene vzduchoveho filtru sundat kolo a plastovej podbeh a to byl moment kdy jsem si rekl,ze fakt ne.

Ta Almera tady v odkaze za tech 39 je LUXUS za ty prachy! Todle uz je asi motor kolaborujici s Renaultem/Mitaubishi a tim padem to bude asi gdi (tusim totez ma stare Volvo V40)...

Asi bych hledal tu 1.5i ale obecne vzato je to podle me super kara. A taky asi jedina s tak siroce nastavitelnym sedadlem ridice (vsimni si tech 2bocnich kolecek na sedaku...mel jsem ru sedacku na sezeni v garazi a to jde stelovat i sklon sedaku) v tehle cenove...kdyz si vezmu co jsem koupil za 90 a co to nabizi a co nabizi ta Almice za 40,tak si pripadam jak pyj. Jedine, xo moje rozhodnuti ospravedlnuje je ten motor s valcem navic
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Na marketplace je toto Stiléčko - ale našel jsem i tuhle ,,funglovku´´ renaulta, vím že thalia je ždorbo, ale v podstatě pro mě jako nezkušeného tady není co se pokazit při tolika KM, cena dobrá, objem pro mě na začátek dostatek - https://auto.bazos.cz/inzerat/120988769 ... thalia.php
Přílohy
Stilo 3.png
Stilo 2.png
Stilo.png
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Za mě Thalie dobrá. I ten Fiat. Nejspíš pojede lépe a je to dospěleji postavené auto. Thalia má dobrý motor co se týče spolehlivosti, ale počítej s tím že optimální rychlost na dálnici je tak 110. Pokud jezdíš okrsky a nechceš pořád předjíždět tak to bude okay díly i servis za pár korun. Dobrý výběr.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od HondaMan »

Když porovnáš Thalii a Octu, tak Thalie je o 6 let novejší a má najeto o 200tKm méně.
Já bych si ji ale nekoupil kvůli image důchodce. Racionálně ale lepší budeš hledat těžko.
2.9T RWD
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Chápu, n ojako reálně Tahlii má děda, takže mám možnost sní jezdit, už i jel - 1,2 fakt nic nejede no, spotřeba asi tak 6l/100 km
[dizajn] jako prostě škaredý, ale levné díly, a nízky najezd, ta koupě by byla asi jistota no, ale končí tomu za měsíc STK
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Jinak co ještě třeba nissan Primera?
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

https://auto.bazos.cz/inzerat/121037372 ... va-stk.php ,jaké jsou ty 1,4 TDI - cena asi dobrá, ale je pravda no je to fabka
Odpovědět