Koupě auta - Renault Megane 2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od pavproch »

U japonců jen pozor na dostupnost a cenu náhr. dílů (některé nemají aftermarket alternativy = jsou drahé jak šlak). A když ještě se to potká s nějakým výpadkem u výrobce v JPN, je to na dlouho. Brácha takhle stál několik měsíců, když byla fukušima protože pro jeho Hondu nebyl (nic jiného než oem) kompresor klimy.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od petr_riha »

Teď jsem díky ace2 zavzpomínal na sladkých 18, kdy jsem si taky koupil Sunnyho. 1.4, centrál, šíbr. To je už historie :-)
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Jo je, ale stejně jsem měl Sunnyho asi ze všech aut nejraději. Ne moc hezký, ale fungovalo spolehlivě a najel jsem na něm spousty km i srnku srazil v Rakousku. Kdyby mi neprojel hever prahem jednou na jaře a pochopil že už to má asi chudák za sebou tak buhví jak dlouho bych ho ještě měl. Nějaký auto se vždy zaryje do paměnit a člověk na něj vzpomíná a u mě to je Sunny. Škoda že nebyla možnost si ho nechat, schovat a pak zrenovovat. Asi by to byla finanční blbost, ale to auto mi přirostlo ke srdci.

No nic no, zatlačíme slzu a jedeme dál
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Jinak tedy někdo vzpomínal na Opela. Myslím že takový Opel Astra měl tuším od druhé generace pozinkovanou karoserii a tehdá 12 letou záruku na a to auto pořád vypadá celkem moderně.

Bud modernější, kde je velká šance že to za ty peníze bude stočenka. Tohle je velká šance že bude stočený
https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
popřípadě to koupit s větším přiznaným nájezdem

A nebo si koupit předchozí generaci, které je sice starší, ale za stejné peníze máš větší šanci že to auto bude prostě technicky lepší.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list

Já si vždycky měl strategii kupovat ty nejdražší starší auta, než mít za každou cenu co nejnovější model. Což pak ekorát vede k tomu že nasaješ nějakou pastičku.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

No jako auto budu kupovat až po matuře teď se mi to fakt nechce řešit - ale ty mázory vezmu k srci za měsíc - když něco pojedu koupjt prdnu tady příspěvek toho auta - jako problém je že třeba ten Nissan co jsi posílal je 400 km ode mě a jaksik mě tam nemá kdo dovézt když není v rodině auto, třeba přemluvím dědu ale takovou trasu nepojede semnou - btw v Ostravě což mám 20 km mám inzerát na Almeru v plynu https://auto.bazos.cz/inzerat/119569891 ... 122004.php - tak nevím. jako stejně to budu kupovat po maturitě, ale chtěl jsem zjístit informace s předstihem
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Hele Almera těžko říci, ty starší reznou a ty nové jsou divné. Na plyn má názor kde kdo, ale zkušenosti jsou takové, že kdo narve plyn do auta tak je extra šetřílek a podle toho to auto pak vypadá. Navíc plynová bomba má nějakou maximální dobu životnosti a pak se musí vyměnit, což je u takového auta finanční nesmysl a komplikace. Navíc je to zdroj problémů. Plyn nebrat v tvém případě..

Ty auta co jsem posílal jsou jen příklady co hledat. Ber to tak že aut je dostatek a chce to jen hledat a čekat na kus. Každý den si dej filtry do vyhledání sjížděj inzertní servery a když tam něco padne tak to okoukni.

až budeš stát nad konkrétním kusem s penězma v ruce, tak nebuď škrt a zaptat si AutoTracer

https://www.zkontrolujsiauto.cz

Sice to stojí pětikilo a u starého auta tam budou zcela určitě a logicky chybět servisní záznamy, ale dá ti to jasnou představu před čím stojíš a co si míníš kupovat. Chápu že to bolí dát pětikilo, ale z vlastní zkušenosti ti můžu říci že se to vyplatí, protože jsem koukal na 2 auta a u obou aut jsem se takhle dozvěděl že předemnou stojí vypytlovaná totálka po opravě kdesi v garáži.

To že si kupuješ starý auto za 40-50 tis neznamená že to musí být slepovaná totálka, nebo zamaskovanej vrak. I v téhle cenové kategorii se dá najít sice staré, ale hezké auto. Až budeš mít peníze v ruce, tak dej vědět že jsi ready kupovat dej vědět kde bydlíš a zkusíme ti tady najít nějaké inzeráty u kterých bude předpoklad že by to za něco mohlo stát.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od HondaMan »

pavproch píše:U japonců jen pozor na dostupnost a cenu náhr. dílů (některé nemají aftermarket alternativy = jsou drahé jak šlak). A když ještě se to potká s nějakým výpadkem u výrobce v JPN, je to na dlouho. Brácha takhle stál několik měsíců, když byla fukušima protože pro jeho Hondu nebyl (nic jiného než oem) kompresor klimy.
Já u Opelu čekal 4 měsíce. Nebylo to fukušimou, ale protože jsou debilové. To si nevybereš.

Ace2: Překvapila mě cena Tebou Postovaného Civicu 6g. Já před 13 lety kupoval 6g za 50 a před 11 lety ho za 50 prodal. Dnes se prodává za 40. Vím, že už moc nemá kam padat, ale 10tKč za 10 let je mazec :-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Ani ne hele, v těchle cenách už musíš kalkulovat i s hodnotou peněz, tedy s devalvací a kupní silou. 50 tis kč 10 let zpět bylo něco jiného než nyní.

Další věc že je to cena inzerovaná a otázkou je jestli to bude i cena prodejní.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od zdeny »

Pokud to je ještě aktuální, mám s Megane Ii 1,6 dost zkušeností. Pár postřehů: jezdil jsem s ním ve firmě, kde patřil majiteli. Byl to tuším r.v. 2006. Majitel byl hovado. Na pětku 30km/h a pod., když telefonoval. Naopak na trojku 130, když zase telefonoval. Díry v silnici neřešil. jel jako prase. On vůbec jezdil stylem brzda-plyn. Já jsem jej do ruzky dostal až jako téměř 4-leté auto s cca 140tkm. Auto jezdilo dnes a denně krátké trasy dům-firma 2,5km, pokud senejelo na SC (ty byly naopak dlouhé Ukrajina, východ Polska, Rusko). Auto jezdilo každý den od rána do večera, protože pan majitel byl starý mládenec a nevařil si, takže po práci každý den jezdil navíc 12km do města do hospody na oběd. To jen pro dokreslení, jak auto jezdilo. Myté bylo jen deštěm, pokud pršelo. V zimě neexistovalo. Sůl se z něj mohla škrábat. A nyní ke spolehlivosti: Co jsem s ním jezdil, což byly téměř 3 roky, tak se následkem havárie měnil chladič klimatizace (majitel trefil čokla) a pak ještě vlastní kompresor klimy - ten byl mastný - u renaultu za něj chtěli tehdá skoro 30tCZK. Jinak nic. Ba dokonce na styl jízdy se občas vyměnil nějkaý čep či tyčka na předku, a samo sebou kotouče a desky. poruchy: mio kompresoru - NULA! Koroze po 7 letech - NULA. Spotřeba oleje - NULA - interval jsmě měli 15-25tkm, jak si pan majitel vzpomněl a olj se nedoléval a ani neubýval a pokud ano, neměřitelně. Spotřeba: dle palubního ukazatele cca 7/100, reál nevím ale francouzi podměřují, takže při našem stylu ježdění do 7,5/100 a to se nešetřilo. SPolehlivost tedy excelentní a dovolím si tvrdit, že proti koncernu přímo ukázková. V té době jsme totiž měli ještě na firmě Oktávii 1,6MPI 75kW a tam se už něco řešit muselo, konkrétně na mj vkus dost často = za tu dobu 2x - přední prasklé pružiny což jsme do té doby nikdy nezažil), pak trvale kmitající zvlněné přední kotouče a k tomu drobnosti jako lambda, často H4 ve světlech. Co s ena Meganu nepovedlo: sedadla. Abych byl přesný, majitel vážil cca 120kilo a nebyl nejmenší. Takže bočnice řidičova sedadla byla prostě na kaši, ale to bylo spíše prasetem, které se vozilo na ístě řidiče. Dále - pouze m§j subj. dojem - málo vyklenutá sedačka v místě beder - nemělo to bederní štelování. Třebas souběžný vůz, který mám mj. dodnes jako dědictví po otci - Ford Mondeo 1,8i 92kW r.v. 11/2006 a nájezd 135.000 (reál bude asi vyšší, neb dovoz z D) - sedačka jako nová - to bez nadsázky, až se tomu nechce věřit. Bočnice nevysezené, bedrka perfektní, látky absolutně nepoškozená - potahy nemám. To u Megane byla látka jako po 50 letech, ale zase - majitel měl 120 kilo. Výtečný prostro vpředu i vzadu, třeba proti Oktávii I (se kterou jsem srovnával) o třídu větší, to bez nadsázky. Auto tiché, opět proti oktávii nebe a dudy. Na pětku bylo v Megau při 90 skoro ticho. A to jak od kol, tak hlavně od motoru. jo, ktěm mínusům - ještě kvedalčka - řadící páka. To byl všesměr, nicméně nestalo se, že bys místo trojky vrazil jedničku. Startování kartou. Napřed asunout do slotu, pak zmáčknout čudel. Dost o zvyku, ale žít se s tím dalo. Karta absolutně bezporuchová, zejména s přihlídnutím k tomu, že se startovalo tak 20x za den. Pro mě - jakožto člověka, který nesnse pupínek rzi a uatě - je jasná volba Megane. Ostatně, dcera má Clio 1,2 r.v. 2005, parkuje venku a jezdí denodenně - auto nemá puchýřek. Nikde. Na dveřích, u nádrže, na lemech, prostě nikde. Takže pro mě Megane jasný vítěz, zejména proti japoncům, i když 2 japonce mám doma :-) levné, festovní, odolné a poslehlivé auto, a pokud někdy náhodou odejde ten "staršák" přesuvník v motoru, za cca 5 tisíc je vyřešeno a dalších 15 let klid. Pro některé může být problém smířit se s faktem, že jezdíš s renaulttem. Auto mezi "odborníky" nemá imič, ale to je o blbosti lidí, než o autě samotném. Sorry za překlepy, každý jistě pochopí obsah.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

OK, borci díky za pomoc, - VIN je napsané pod kapotou většinou ne ? 500,- je v klidu známy to dělal za 800,-, takže tam to normálně zadám do toho to VIN a pak mi to vyjede komplet záznam o km, jestli to bylo servisované havarované atd... určitě těch 500 obětuji, a v podstatě mám to udělat tak že si nějake vyberu pošlu vám ho tady, vy mi ho schvalite a ja pojedu, přijedu a pokud bude ok tak si to ještě na místě prověřím přes tu stránku a jak to bude ok tak keš a čus ? :D
Odpovědět