Koupě auta - Renault Megane 2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Ahoj, chci doporučit auto pro začátečníka do 45 000,- ,chápu bude zde plno názoru a je těžké si pak vlastně vybrat, ale i tak chci vidět co lidi píšou - mě osobně jako lajka zaujal na začátek nejvíc Renault Megane 2 1,4 klidně 1,6. Potom možná ford Focus dvojkový. Nechci Fabii, Feldu, Favo, nic takového - budud jezdit denně 40 km ale zárověn budud jezdit i hodně ve městě, o autech nic moc nevím takže nějaká velká údržba jde mimo mě. Zamozřejmě se o auto budu starat ale ne extrémním způsobem.
Předem děkuji. Popř na co se nejčastěji dívat při koupi vozu.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od petr_riha »

Míval jsem FoFo II, 1.6V, 74kW a posunul jsem ho dál do rodiny. Ten motor je nesmrtelný, umí i nežrat olej (máme rv. 2006, 290kkm, dolévá se cca 1l na 10kkm, po 20kkm výměna v servise).

Za cenu 40-50kKč si myslím, že by sehnatelný měl být. Francouze jsem nikdy neměl, tam neporadím. Ale ať to beru z jakékoliv strany, pořád kupuješ 15leté auto, se všemi investicemi, které s tím jsou spojené, není to zánovní vůz, který koupíš a budeš 10let lít benzín.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Pokud kupuješ staré auto s omezeným rozpočtem co má především sloužit a nebýt předmětem nějakého snu tak bych si prostě do inzerce nastavil filtry a pak si vybral auto u kterého největší předpoklad že za ty peníze bude v nejlepším technickém stavu. Než se nějak cíleně zaměřovat na konkrétní značku a model což ti akorát zúží výběr a dobrý kus ti může z trhu zmizet.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Megane řady 2

Příspěvek od radovanradek »

Nějaké zkušenosti s Meganem 2 ,slyšel jsem že nafty u francouzů nebrat, takže jak na to hledíte vy ?Uvažuju nejlépe o sedanu 1,4 benzinu, jako je to jedno jestli hatchback nebo sedan nebo combi, ale sedan už má aspoň nějaký kufr oproti hatchbacku, sice kombi má ještě víc ale tam už by to chtělo aspoň 1,6 motor. Na co nejčastěji trpí ty megany a jsou levné díly ?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od pavproch »

Sloučeno, nezakládej (zbytečně) nová témata
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Tady na to už nikdo neodpovi protože to ikdo nevidí, není nějaké více aktivní forum, čekal jsem ze to bude jak na pc help crew foru a jeste kor kdyz auta zajima vic lidi nez pocitace, nejaky tip na jine fora?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zkuste to třeba tady, když vám doporučovaný dvojkový Focus nevoní... https://www.tipcars.com/magazin/?text=r ... egane%20II
Hodně štěstí s výběrem, budete ho jistě v loterijním výběru polovraku s neznámým původem v této cenové kategorii potřebovat.
A opatrně s tím suverénním předvídáním budoucnosti, neboli "nikdy neříkej nikdy".:ympeace:
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Nevim, nevěřím tomu že ford má levný servis a osobně i za ty 1,6 chcou lidi dost třeba 40000,- s 220 xxx najezd, za tu cenu mám megane s polovičním, ale díky za tip - kamarád má focuse jedničkového 1,8 tobych nechtěl už kvůli spotřebě ale jako takhle je to vklidu asi no
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Co myslíte tim loterijním výběru, že to obkouknu jen z venku a vemu to? Jako to radši auto mít nebudu, bohužel sám nevím jak auto vyberu - není to levná sranda a je potřeba investovat dobře - jenomže v mé rodině není nikdo kdo by mi poradil, rodiće auto nemaj, stryc ma firemni a nerozumi a deda ten kupoval jen nove, takže jako mi řekněte co v dané situaci dělat, a když kámoš má otce co tomu rozumí tak ten radši rekne ze nemá cas, naopak to zase chápu protoze by nechtel mit na svedomi ze mi vybral neco naprd
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Jako osobně mi ještě řekněte, za kolik jste první auto kupoval vy, jako 100k nemám na to abych si koupil skoro auto z linky kdyz jsem studentem a za dalsi i ty auto v teto cenovce nemusi stat vzdycky za to, 40 000 mi prijde primerena cena za auto na zacatek, ka.árad koupil za 21 nissana, perfekt stav lehka koroze vybrousil a auto je jak nove
Odpovědět